Film - telewizja

Artykuły - Telewizja (224)

 • "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  Niedzielny wieczór w domu Wielkiego Brata był pełen emocji. Jego mieszkańcy dowiedzieli się, że z powodu odejścia Justyny i Pawła tego dnia nikt więcej nie będzie musiał pożegnać się z programem. Później doszło do nominacji, w wyniku których zagrożonych jest aż pięcioro uczestników. Największą niespodziankę zostawiono jednak na koniec. Miejsce Pawła zajął jeden z dawnych mieszkańców Domu Wielkiego Brata.
 • Kacper Kuszewski odchodzi z "M jak miłość"?!

  Kacper Kuszewski odchodzi z "M jak miłość"?!

  Po 18 latach aktor zdecydował się opuścić serial "M jak miłość". Dlaczego nie zobaczymy już Kacpra Kuszewskiego w roli Marka Mostowiaka?
 • Bajkowa Gwiazdka, czyli świąteczny hity w telewizji dla dzieci

  Bajkowa Gwiazdka, czyli świąteczny hity w telewizji dla dzieci

  Jak spędzają święta ulubieńcy najmłodszych widzów? Co robią Smerfy, Barbie, mamut Maniek i Sid? Dowiemy się w specjalnych wydaniach znanych baśni. Oprócz tego klasyczne opowieści – jest w czym wybierać!
 • Co w telewizji robi córka Andrzeja Turskiego?

  Co w telewizji robi córka Andrzeja Turskiego?

  Do dzisiaj pamięta swój telewizyjny pierwszy raz: - Miałam zieloną sukienkę i trampki w palmy - wspomina Urszula Chincz. Zaczynała od kącika dla mam "Ula Pedantula". Dzisiaj prowadzi "Pytanie na śniadanie".
 • Powstanie serial o Hillary Clinton

  Powstanie serial o Hillary Clinton

  Amerykańska sieć telewizja NBC oznajmiła, że planuje nakręcić czterogodzinny mini serial o byłej pierwszej damie i sekretarz stanu, Hillary Clinton. W charyzmatyczną panią-polityk wcieliłaby się Diane Lane.
 • Otworzą telewizję i... restaurację

  Otworzą telewizję i... restaurację

  Popularnych aktorów Wojciecha Mecwaldowskiego i Tomasza Kota łączy podobne podejście do zawodu i poczucie humoru. Wspólnie planują uruchomienie własnej telewizji w internecie. Z serialami!
 • David Lynch powróci do telewizji?

  David Lynch powróci do telewizji?

  Zaliczany do grona "reżyserów kultowych" David Lynch wyznał, iż nie widzi dla siebie miejsca w świecie współczesnego kina. Filmowiec, który ma na koncie nie tylko pozycje pełnometrażowe, ale i słynny serial "Twin Peaks" nie wyklucza powrotu do telewizji.
 • Wielka gala telewizji Polsat!

  Wielka gala telewizji Polsat!

  Wyobrażacie sobie święta bez Kevina? Pamiętacie, kto wyemitował pierwszy sitcom? 5 grudnia minęło dokładnie dwadzieścia lat od narodzin telewizji Polsat - pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. We wtorek, 18 grudnia, o godz. 20.00 w Teatrze Wielkim w Warszawie rozpocznie się koncert jubileuszowy z tej okazji. Widzowie stacji będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Transmisja na żywo niezwykłej gali potrwa aż 3 godziny.
 • Dowody na istnienie kosmitów

  Dowody na istnienie kosmitów

  Hinduskie święte teksty opisują olbrzymią latającą istotę zwaną Garudą, która zatrzęsła ziemią, gdy na niej wylądowała. Czy to możliwe, że ten potwór był statkiem kosmicznym? Odpowiedzi nie tylko na te pytania znajdziecie w serialu "Starożytni kosmici".
 • Co wiemy o telewizji?

  Co wiemy o telewizji?

  Z jakiego programu pochodzi cytat: "Magda, pocałuj Pana!"? W jakim serialu padło słynne zdanie: "Jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję"? Jak powstają scenariusze popularnych seriali? Kiedy po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiła się prognoza pogody? Odpowiedzi na te pytania już dzisiaj w "Wielkim Teście o Telewizji"!