Nowe Technologie - telewizja

Artykuły - Telewizja (165)

 • Netflix zmienia profile dziecięce

  Netflix zmienia profile dziecięce

  Serwis sVOD postanowił zaktualizować profile dla dzieci. Od teraz menu będzie bardziej atrakcyjne wizualnie, a całość łatwiejsza w nawigowaniu - twierdzi firma.
 • Raport RUSI na temat piractwa audiowizualnego

  Raport RUSI na temat piractwa audiowizualnego

  Mówi się, że piractwo audiowizualne w internecie jest coraz częściej popełniane przez międzynarodowe zorganizowane grupy przestępcze, które wykorzystują kombinację reklam, bezpośrednich płatności od konsumentów, złośliwego oprogramowania i kryptowalut, aby każdego roku generować setki milionów funtów zysku. Raport Royal United Services Institute (RUSI.org) wzywa do partnerstwa sektora publiczno-prywatnego w celu ograniczenia zysków z piractwa audiowizualnego.
 • Philips zaprezentował procesor obrazu P5 piątej generacji

  Philips zaprezentował procesor obrazu P5 piątej generacji

  Firma TP Vision prezentuje kolejną generację procesora Philips P5 AI wspieranego przez sztuczną inteligencję. Nowe rozwiązanie zadebiutuje w 2021 r. wraz z wejściem na rynek modeli Philips OLED806/856 oraz wyposażonych w Ambilight Philips 9636 i Philips 9506, czyli pierwszych w ofercie marki telewizorów w technologii Mini-LED.
 • Netflix zapewnia, że ma wystarczająco treści na cały rok

  Netflix zapewnia, że ma wystarczająco treści na cały rok

  Ciężka sytuacja związana z epidemią koronawirusa dotknęła niemal wszystkie branże, także te rozrywkowe. Mimo wszystko Netflix uspokaja i zapewnia, że ma wystarczająco nowych materiałów by przetrwać cały rok.
 • Hiszpania: Siedmiu aresztowanych za piracką sieć TV

  Hiszpania: Siedmiu aresztowanych za piracką sieć TV

  Siedem osób zostało aresztowanych w różnych miastach Hiszpanii (Walencja, Zamora, Salamanka, Kordoba i Malaga) po operacji policji przeciwko piractwu telewizji płatnej. Nielegalna sieć rozpowszechniała sygnał i treści telewizji płatnej dla co najmniej 15 tys. użytkowników w całej Hiszpanii. Piracką ofertę promowano za pośrednictwem zamkniętych grup na portalach społecznościowych.
 • HBO Max wystartuje 27 maja – co wiemy o nadchodzącej usłudze sVOD?

  HBO Max wystartuje 27 maja – co wiemy o nadchodzącej usłudze sVOD?

  Koncern WarnerMedia poinformował o dniu premiery swojej najnowszej usługi streamingowej. HBO Max ma być prawdziwym pogromcą Netflixa.
 • Streaming na urządzeniach Roku skoczył o niemal 50 procent

  Streaming na urządzeniach Roku skoczył o niemal 50 procent

  Obecna sytuacja wymuszająca pozostanie w domach wiąże się z większym zainteresowaniem na wszelkiej maści platformy streamingowe. Zyskują na tym także producenci urządzeń umożliwiających ich transmisje.
 • NBC Peacock – data premiery, ceny i czego się można spodziewać

  NBC Peacock – data premiery, ceny i czego się można spodziewać

  Serwis Peacock - nowa platforma sVOD podległa potężnemu koncernowi Comcast Corp, startuje dzisiaj dla niektórych użytkowników. Co powinniśmy o niej wiedzieć?
 • Koniec produkcją paneli LCD od Samsunga

  Koniec produkcją paneli LCD od Samsunga

  Rzeczniczka prasowa Samsunga poinformowała media o zakończeniu produkcji tradycyjnych paneli LCD w Korei Południowej i Chinach. Ma to nastąpić jeszcze przed końcem 2020 roku.
 • Netflix wydał oświadczenie dotyczące obniżenia jakości materiałów wideo

  Netflix wydał oświadczenie dotyczące obniżenia jakości materiałów wideo

  Popularny serwis sVOD opublikował pełne oświadczenie dotyczące ograniczenia ruchu w internecie. Rozdzielczości 1080 i 4K będą wciąż dostępne.