Biznes - telewizja

Artykuły - Telewizja (683)

 • Plus i Polsat zmienią logotypy

  Plus i Polsat zmienią logotypy

  Grupa Cyfrowy Polsat wprowadza nową, spójną identyfikację wizualną marek Plus i Polsat. - Nowe logotypy zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o przejrzystości i łatwości ich odbioru przez naszych widzów i klientów - podkreśla Zygmunt Solorz.
 • TVP uruchomi kanał TVP Historia 2

  TVP uruchomi kanał TVP Historia 2

  Wygląda na to, że Telewizja Polska szykuje się do uruchomienia kanału TVP Historia 2. Stacja pojawiła się w przeznaczonym dla prasy wykazie nadawcy z ramówkami jego kanałów. Na razie nie wiadomo, kiedy TVP Historia 2 rozpocznie nadawanie. Kanał zapewne będzie stanowił poszerzenie oferty nadającej od 2007 roku stacji TVP Historia.
 • Abonament rtv. KRRiT poinformowała o wysokości opłat w 2021 r.

  Abonament rtv. KRRiT poinformowała o wysokości opłat w 2021 r.

  KRRiT opublikowała informację o wysokości opłaty abonamentowej, która będzie obowiązywała użytkowników odbiorników RTV w 2021 r. Wynosi ona miesięcznie - za używanie odbiornika radiofonicznego 7,50 zł, a za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego - 24,50 zł.
 • Telewizja przyszłości: brak anteny to dopiero początek

  Telewizja przyszłości: brak anteny to dopiero początek

  Miała zniknąć wraz z pojawieniem się internetu, a upowszechnienie platform streamingowych rzekomo zwiastowało jej rychły zgon. Nic z tego! Telewizja wciąż ma się dobrze, a rozwój technologiczny zmienił tylko sposób jej odbierania.
 • Oszuści sprzedają fałszywe gadżety telewizyjne

  Oszuści sprzedają fałszywe gadżety telewizyjne

  Amatorzy szybkiego zysku stworzyli stronę internetową pod pozorem publikacji internetowej o technologiach, gdzie po raz kolejny próbują sprzedać tzw. koreańską antenę telewizyjną HQClear TV, która podobno jest w stanie odbierać zarówno satelitarną, jak i naziemną telewizję cyfrową, w tym kanały szyfrowane. SatKurier pisał już o tym w 2018 r., ale temat wraca jak bumerang. Nie istnieją anteny odbierające wszystko!
 • Koniec DVB-T w Czechach

  Koniec DVB-T w Czechach

  Proces przejścia na standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Czechach ma zakończyć się w nocy z 28 na 29 października 2020 roku. Wtedy to wyłączony zostanie ostatni nadajnik DVB-T i uruchomiony w jego miejscu docelowy multipleks DVB-T2 oznaczony 23.
 • CANAL+ Polska planuje ofertę publiczną na GPW

  CANAL+ Polska planuje ofertę publiczną na GPW

  CANAL+ Polska, dostawca płatnej telewizji z segmentu premium w Polsce, planuje przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej na GPW w Warszawie - podała spółka w komunikacie.
 • ​Cyfrowy Polsat zaczął przegląd opcji strategicznych związanych z możliwym zbyciem infrastruktury Polkomtel Infrastruktura

  ​Cyfrowy Polsat zaczął przegląd opcji strategicznych związanych z możliwym zbyciem infrastruktury Polkomtel Infrastruktura

  Cyfrowy Polsat rozpoczął przegląd opcji strategicznych związany z potencjalnym zbyciem infrastruktury telekomunikacyjnej, której właścicielem jest Polkomtel Infrastruktura.
 • CANAL+ telewizja przez internet już dla abonentów platformy CANAL+

  CANAL+ telewizja przez internet już dla abonentów platformy CANAL+

  Na początku września dostęp do usługi CANAL+ telewizja przez internet utrzymali również abonenci Platformy CANAL+. Sprawdziły się zatem nieoficjalne informacje satkurier.pl z połowy sierpnia. Usługa CANAL+ TPI jest oferowana bezpłatnie w ramach wykupionego abonamentu. Oferuje dostęp do tych treści, które objęte są posiadanymi pakietami.
 • Testowa emisja sygnału DVB-T2 w Krakowie i Katowicach

  Testowa emisja sygnału DVB-T2 w Krakowie i Katowicach

  3 września br. ruszyła testowa emisja sygnału w standardzie DVB-T2 z dwóch nadajników naziemnych w Krakowie (Chorągwica) i Katowicach (Kosztowy).