telewizja państwowa

Artykuły - Telewizja państwowa (15)

 • Zakaz używania zagranicznych komunikatorów w instytucjach publicznych w Iranie

  Zakaz używania zagranicznych komunikatorów w instytucjach publicznych w Iranie

  W irańskich instytucjach publicznych zakazano używania zagranicznych komunikatorów - podała w środę irańska telewizja państwowa. Nie jest jasne, czy zatrudnieni w objętych zakazem placówkach urzędnicy będą mogli używać tych aplikacji poza godzinami pracy.
 • Koncern Danone oskarżony w Chinach o korupcję

  Koncern Danone oskarżony w Chinach o korupcję

  Francuski koncern spożywczy Danone dawał łapówki, aby jego mleko w proszku personel jednego z chińskich szpitali podawał nowo narodzonym dzieciom - poinformowała w poniedziałek chińska telewizja państwowa CCTV.
 • Oscar dla "Operacji Argo": Decyzja polityczna?

  Oscar dla "Operacji Argo": Decyzja polityczna?

  Film "Operacja Argo" to zwykła reklama CIA, a przyznanie mu Oscara było motywowane politycznie - oceniła irańska telewizja państwowa. Thriller polityczny Bena Afflecka opowiada o uwolnieniu amerykańskich dyplomatów z postrewolucyjnego Teheranu.
 • Serial "Anna German" w rosyjskiej telewizji

  Serial "Anna German" w rosyjskiej telewizji

  Rosyjska telewizja państwowa Kanał 1 w poniedziałek rozpoczęła emisję 10-odcinkowego serialu "Anna German", opowiadającego o pełnym dramatycznych wydarzeń życiu i niezwykłej karierze tej niezmiennie kochanej i podziwianej w Rosji polskiej piosenkarki.
 • Chiny: McDonald's i Carrefour sprzedają mięso drobiowe po terminie?

  Chińska telewizja państwowa CCTV w czwartek oskarżyła sieć barów szybkiej obsługi McDonald's i francuski koncern Carrefour o sprzedawanie mięsa z kurcząt po terminie spożycia. Firmy zapowiedziały własne dochodzenia w tej sprawie.
 • Zbojkotują Eurowizję

  Zbojkotują Eurowizję

  Na dwa i pół miesiąca przed konkursem Eurowizji w stolicy Azerbejdżanu, Armenia oświadczyła, że nie weźmie udziału w tej imprezie. Armeńska telewizja państwowa krótko poinformowała o tym w środę (7 marca) w Erywaniu. Przyczyn nie podano.
 • Oscar dla "Rozstania" to zwycięstwo nad Izraelem

  Oscar dla "Rozstania" to zwycięstwo nad Izraelem

  Oscar dla irańskiego filmu "Rozstanie" za najlepszy obraz nieanglojęzyczny to zwycięstwo Iranu nad "syjonistycznym reżimem" Izraela - uznała w poniedziałek, 27 lutego, irańska telewizja państwowa. Tymczasem w Izraelu "Rozstanie" przyciąga do kin tłumy widzów.
 • Giełda w Kairze będzie zamknięta w niedzielę

  Ze względu na gwałtowne zajścia w Egipcie, podczas których domagano się ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka, w niedzielę zostanie zamknięta giełda w Kairze - poinformowała w sobotę egipska telewizja państwowa.
 • "Katyń" w ukraińskiej telewizji

  "Katyń" w ukraińskiej telewizji

  Ukraińska telewizja państwowa pokaże w poniedziałek film "Katyń" Andrzeja Wajdy. Jego emisję zaplanowano 40 dni po katastrofie polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.
 • Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Telewizja państwowa Rossija, która w piątek wieczorem zaprezentuje "Katyń" Andrzeja Wajdy, podała, że po projekcji filmu w jej studiu odbędzie się dyskusja z udziałem wybitnych przedstawicieli rosyjskiego świata filmu, kultury i polityki.