telewizja kablowa

Synonimy:
kablówka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Telewizja kablowa (130)

 • UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę

  UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę

  UOKiK wydał warunkową zgodę na koncentrację i przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę - podał Urząd na stronie internetowej.
 • UOKiK nałożył na UPC Polska gigantyczną karę

  UOKiK nałożył na UPC Polska gigantyczną karę

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na UPC Polska blisko 33 mln zł kary m.in. za możliwość jednostronnego podwyższania abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków w wykonywanych umowach - podał UOKiK w komunikacie. UPC musi oddać klientom niesłusznie naliczone opłaty.
 • Polsat podnosi ceny dla kablówek. Solorz zarobi na telewizyjne akwizycje

  Polsat podnosi ceny dla kablówek. Solorz zarobi na telewizyjne akwizycje

  Kablówki więcej zapłacą za udostępnianie swoim odbiorcom kanałów z portfela Polsatu. Ponaddwukrotnie podniesie jesienią ceny dla operatorów sieci kablowych kontrolowana przez Zygmunta Solorza Grupa Cyfrowy Polsat.
 • UOKiK: Przejęcie Multimedia Polska ograniczy konkurencję

  UOKiK: Przejęcie Multimedia Polska ograniczy konkurencję

  UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. Zdaniem kontrolującego, w tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.
 • Dobra wiadomość dla 11 milionów abonentów

  Dobra wiadomość dla 11 milionów abonentów

  Nowe oprogramowanie dla dekoderów TV oraz telewizorów Smart ma w rewolucyjny sposób poprawić komfort korzystania z telewizji kablowej, satelitarnej oraz IPTV. Przełączanie kanału HD ma zająć 0,2 sekundy, zamiast 2-3 sekund w obecnych dekoderach. To wielka zmiana dla 11 mln abonentów telewizji kablowej, internetowej i satelitarnej.
 • Rynek telekomunikacyjny i telewizji kablowej czeka rok intensywnych zmian

  Rynek telekomunikacyjny i telewizji kablowej czeka rok intensywnych zmian

  Zdaniem analityków Haitong Banku, duże znaczenie dla sektora w nadchodzącym roku będzie mieć przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat, które może spowodować dalsze fuzje i przejęcia, szczególnie wśród operatorów infrastrukturalnych i telewizji kablowej. Zdaniem ekspertów, zmieni się kształt rynku płatnej telewizji, a Cyfrowy Polsat może okazać się zwycięzcą. Dzięki skonsolidowanej ofercie może on zmniejszyć nasze rachunki za telewizję.
 • MEC: Rynek płatnej telewizji straci 1,5 mln klientów?

  MEC: Rynek płatnej telewizji straci 1,5 mln klientów?

  Nowe regulacje dotyczące sposobu egzekwowania abonamentu budzą duży sprzeciw klientów płatnej telewizji - szczególnie Cyfrowego Polsatu i nc+. Jak pokazuje badanie MEC, 72 proc. odbiorców kablówek i 75 proc. odbiorców platform jest przeciwnych temu, by ich operator przekazywał Poczcie Polskiej dane osobowe. Duża część wolałaby zrezygnować z kanałów TVP, by uniknąć tego scenariusza, a kilkanaście proc. badanych abonentów płatnej telewizji twierdzi, że po wprowadzeniu przepisów wypowie umowę operatorowi. Gdyby rzeczywiście tak zrobili, rynek płatnej telewizji straciłby blisko 1,5 mln klientów.
 • Do Sejmu wpłynął projekt noweli dotyczącej opłat abonamentowych

  Do Sejmu wpłynął projekt noweli dotyczącej opłat abonamentowych

  Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, który zakłada m.in. włączenie dostawców telewizji płatnej do procesu rejestracji odbiorników i identyfikacji ich użytkowników - ma to pozwolić na poprawę skuteczności poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego.
 • UCS ustalił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu

  UCS ustalił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu

  Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie określił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki - podała spółka w komunikacie.
 • Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Projektowana nowelizacja ustawy abonamentowej jest rozwiązaniem tymczasowym, mającym na celu uszczelnienie poboru - podkreślił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Według niego trwają prace nad rozwiązaniem systemowym, zgodnie z którym każdy podatnik będzie płacić ok. 8 zł miesięcznie.

Filmy - Telewizja kablowa (1)

 • Blisko 2 mld zł wpływa do budżetu państwa od operatorów telewizji kablowej

  Z raportu PwC wynika, że 4–5 proc. wzrostu gospodarczego w Polsce to zasługa operatorów sieci telewizji kablowych. Tylko w latach 2009–2014 ich wkład w polski PKB wyniósł 9,5 mld zł. Kablówki dostarczają internet do niemal co piątego użytkownika internetu i co trzeciego korzystającego ze stałego łącza. – Wpływ branży telewizji kablowej na rozwój gospodarki krajowej jest przeogromny, aczkolwiek nie zawsze doceniany. Wyrażenie „telewizja kablowa” odnosi się nie tylko do telewizji, lecz także do innych usług, takich jak internet, telefon i to jesteśmy w stanie dostarczyć w pakiecie swoim użytkownikom, to jest nasza przewaga konkurencyjna – mówi Jerzy Straszewski, prezes zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.