telewizja hd

Artykuły - Telewizja hd (8)

 • Eksperci przewidują coraz szybszy rozwój technologii 4K

  Eksperci przewidują coraz szybszy rozwój technologii 4K

  Eksperci oceniają, że w najbliższych latach standard 4K stanie się tak powszechny, jak dziś HD czy Full HD. Daje on taką jakość obrazu grafiki cyfrowej oraz filmów, w której mieści się czterokrotnie więcej pikseli niż we wspomnianym Full HD.
 • 5 kanałów HD gratis dla klientów TNK HD, NNK i Smart HD+

  5 kanałów HD gratis dla klientów TNK HD, NNK i Smart HD+

  Od 10 lipca 2014 roku obowiązywać będzie nowa promocja „Dodatkowe kanały HD za ZERO - cz. 1” dla klientów ofert prepaid: Telewizja na Kartę HD (TNK HD), Telewizja n na Kartę (NNK), Smart HD i Smart HD+.
 • Power TV na satelicie w HD od 2014 roku?

  Power TV na satelicie w HD od 2014 roku?

  20 listopada wystartuje nowy kanał muzyczny - Power TV. Stacja na satelicie nadawać ma początkowo w standardowej wersji SD w MPEG-4, sieci kablowe nadawać będą od samego początku wersję HD. Jednak jak ujawnia przedstawiciel kanału na portalu Facebook, być może w 2014 roku, Power TV zadebiutuje na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) także w wersji HD.
 • Wielka Brytania: Więcej kanałów HD w DVB-T

  Wielka Brytania: Więcej kanałów HD w DVB-T

  W Polsce przyszłość HD w DVB-T stoi póki co pod znakiem zapytania, a tymczasem w Wielkiej Brytanii tamtejszy regulator rynku medialnego - Ofcom - pracuje nad rozwiązaniem, aby udostępnić odbiorcom tamtejszego DVB-T (DTT) nawet do 10 kanałów w wysokiej rozdzielczości.
 • Firma ArchiDoc zajmie się obsługą dokumentacji dla nc+

  Firma ArchiDoc zajmie się obsługą dokumentacji dla nc+

  ArchiDoc rozpoczął obsługę dokumentacji sprzedażowej klientów platformy nc+, powstałej z połączenia dwóch liderów rynku telewizji cyfrowej - CYFRY+ i platformy n. Właściciel platformy nc+ zdecydował się powierzyć realizację całości obszaru back-office spółce ArchiDoc, która od 2010 roku obsługiwała w tym zakresie CYFRĘ+.
 • BBC uruchomi 5 nowych stacji HD

  BBC uruchomi 5 nowych stacji HD

  Brytyjska stacja BBC poinformowała, że ​​uruchomi aż pięć nowych, niekodowanych kanałów HD. Nowe kanały to BBC News HD, BBC Three HD, BBC Four HD, CBeebies HD i CBBC HD. Wszystkie rozpoczną emisję na początku 2014 na satelicie i będą oferowane na wszystkich platformach cyfrowych, które mają ofertę złożoną z kanałów HD. Dotyczy to także kablówek i operatorów IPTV.
 • 70 proc. Polaków docenia rolę zagranicznych tv w nauce języków

  70 proc. Polaków docenia rolę zagranicznych tv w nauce języków

  Ponad 70 proc. Polaków docenia rolę zagranicznych kanałów TV w nauce języków obcych – wynika z badania CBOS przeprowadzonego na zlecenie operatora satelitarnego SES ASTRA.
 • TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  Zgodnie z zapowiedziami redakcji satkurier.pl, 1 lipca 2013 roku polski niekodowany kanał TVR oficjalnie zadebiutował na nowej częstotliwości na pozycji 13°E i przeszedł na nadawanie w wysokiej rozdzielczości.