telewizja cyfrowa

Artykuły - Telewizja cyfrowa (236)

 • Dreambox ONE Ultra HD - najszybszy odbiornik na rynku

  Dreambox ONE Ultra HD - najszybszy odbiornik na rynku

  Dreambox ONE Ultra HD otwiera nowy rozdział w cyfrowej rozrywce domowej - przełamuje bariery technologiczne, które istniały dotychczas w przypadku odbiorników linuksowych. Zastosowany w nim nowy chipset Amlogic umożliwia integrację systemu Android, dzięki czemu Dreambox ONE wpiera również usługi streamingowe, take jak Netflix. Jedną z nowych funkcji jest obsługa głosowa za pośrednictwem asystenta głosowego Aleksa.
 • Polacy coraz chętniej decydują się na telekomunikacyjne pakiety

  Polacy coraz chętniej decydują się na telekomunikacyjne pakiety

  Pakiety łączące różne usługi telekomunikacyjne dostępne u jednego dostawcy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej na takie rozwiązanie zdecydowało się ponad 10 mln konsumentów.
 • Sensor Overseas wystawia na sprzedaż miliony akcji Cyfrowego Polsatu

  Sensor Overseas wystawia na sprzedaż miliony akcji Cyfrowego Polsatu

  Sensor Overseas, kontrolowany przez Heronima Rutę, wystawił na sprzedaż do 28.180.171 akcji Cyfrowego Polsatu, czyli 4,4 proc. wszystkich papierów spółki - podała agencja Bloomberg.
 • Dobra wiadomość dla 11 milionów abonentów

  Dobra wiadomość dla 11 milionów abonentów

  Nowe oprogramowanie dla dekoderów TV oraz telewizorów Smart ma w rewolucyjny sposób poprawić komfort korzystania z telewizji kablowej, satelitarnej oraz IPTV. Przełączanie kanału HD ma zająć 0,2 sekundy, zamiast 2-3 sekund w obecnych dekoderach. To wielka zmiana dla 11 mln abonentów telewizji kablowej, internetowej i satelitarnej.
 • Rynek telekomunikacyjny i telewizji kablowej czeka rok intensywnych zmian

  Rynek telekomunikacyjny i telewizji kablowej czeka rok intensywnych zmian

  Zdaniem analityków Haitong Banku, duże znaczenie dla sektora w nadchodzącym roku będzie mieć przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat, które może spowodować dalsze fuzje i przejęcia, szczególnie wśród operatorów infrastrukturalnych i telewizji kablowej. Zdaniem ekspertów, zmieni się kształt rynku płatnej telewizji, a Cyfrowy Polsat może okazać się zwycięzcą. Dzięki skonsolidowanej ofercie może on zmniejszyć nasze rachunki za telewizję.
 • Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Zmiany na rynku telewizyjnym nie są rewolucyjne, ale ewolucja następuje w sposób ciągły. W najbliższych latach coraz większą rolę będzie odgrywać technologia eye trackingu, czyli śledzenia ruchu gałek ocznych, która zgromadzi dane o zainteresowaniach i nawykach użytkowników, przenosząc widzów do wirtualnego świata.
 • Problemy po aktualizacji dekoderów Canal+

  Problemy po aktualizacji dekoderów Canal+

  Nie tylko w Polsce operatorom zdarzają się sporadyczne wpadki związane z aktualizacjami oprogramowania dekoderów. Z jedną z takich sytuacji muszą się borykać abonenci francuskiej platformy Canal. Operator zaktualizował oprogramowanie dekoderów Cube i nie wszystko poszło zgodnie z zapowiedziami.
 • UCS ustalił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu

  UCS ustalił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu

  Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie określił zobowiązania podatkowe Cyfrowego Polsatu w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki - podała spółka w komunikacie.
 • Nowy kanał w telewizji naziemnej

  Nowy kanał w telewizji naziemnej

  28 września 2016 r. do oferty kanałów dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) dołącza nowy kanał, należący do Grupy ZPR Media.
 • Naziemna telewizja cyfrowa: Coraz więcej bezpłatnych kanałów dla Polaków

  Naziemna telewizja cyfrowa: Coraz więcej bezpłatnych kanałów dla Polaków

  Polscy widzowie mają dostęp do coraz lepszej oferty bezpłatnych kanałów telewizyjnych. Dziś w niektórych regionach kraju można odbierać ponad 30 programów. Wkrótce ta liczba będzie jeszcze większa, gdyż wystartuje ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 8).

Filmy - Telewizja cyfrowa (5)

 • Blisko połowa Polaków ma już cyfrową telewizję

  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dobrze ocenia proces wyłączania analogowego sygnału telewizji. Zapewnia jednocześnie, że na bieżąco monitoruje, czy kolejne grupy widzów są przygotowane do zmiany sygnału. Kampania informacyjna trwa, choć nie jest łatwo wytłumaczyć wszystkim Polakom, co to jest MPEG-4 i dlaczego teraz nie będą mogli oglądać swoich ulubionych programów jak dotychczas. Jeszcze w maju w zasięgu cyfrowego sygnału znajdzie się kolejne 12 milionów Polaków. – Sam proces cyfryzacji przebiega dobrze – zapewnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria, Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji. – Wydaje mi się, że to jest też efekt ciężkiej pracy związanej z tym, abyśmy jak najlepiej przygotowali wszystkich do tego, że taka zmiana następuje.
 • Telewizja od dziś tylko cyfrowa. Na początek w Lubuskiem

  Dziś wyłączone zostaną analogowe nadajniki telewizyjne w województwie lubuskim. To pierwszy region, w którym naziemna telewizja dostępna jest jedynie w technice cyfrowej. – Jesteśmy naprawdę bardzo dobrze technicznie przygotowani od strony nadawców i od strony operatora świadczącego usługi przesyłu danych – zapewnia Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Emitel inwestuje w infrastrukturę cyfrowej TV

  Emitel przygotowuje się do agresywnej i aktywnej działalności rynkowej - mówi prezes zarządu spółki, Przemysław Kurczewski. Dlatego inwestycje w infrastrukturę dotyczą na razie rozbudowy sieci potrzebnej do emisji cyfrowej telewizji naziemnej.
 • Euro 2012 w cyfrowej jakości?

  Do końca maja multipleks pierwszy telewizji cyfrowej ma być dostępny dla ponad 90 proc. Polaków. - Emitel posiada wystarczającą infrastrukturę, żeby pokryć większość kraju sygnałem telewizji cyfrowej - zapewnia Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.