Telewizja 8K

Artykuły - Telewizja 8K (10)

 • Rai 8K rozpocznie nadawanie pod koniec maja

  Rai 8K rozpocznie nadawanie pod koniec maja

  Testy nowej generacji formatu obrazu 8K są przygotowywane przez włoską telewizję publiczną Rai. Na przełomie maja i czerwca 2020 r. Rai zamierza uruchomić testy techniczne transmisji w rozdzielczości Ultra HD w formacie 8K, czyli w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli.
 • Japoński NHK pracuje nad naziemną emisją w 8K

  Japoński NHK pracuje nad naziemną emisją w 8K

  Japoński nadawca publiczny NHK, znany z eksperymentalnych transmisji w Super Hi-Vision pracuje nad tym w jaki sposób trafić z emisją 8K do japońskich gospodarstw domowych. Na razie trwa 12-godzinna emisja treści 8K w satelitarnym kanale NHK BS8K. Laboratorium badawczo-naukowe NHK z powodzeniem przetestowało transmisje naziemne 8K już w 2012 roku i to przy użyciu jednego kanału UHF.
 • Technologia micro-LED czy zwijany telewizor? Poznaj trendy w dziedzinie telewizorów

  Technologia micro-LED czy zwijany telewizor? Poznaj trendy w dziedzinie telewizorów

  Najwięksi producenci telewizorów nieustannie prezentują coraz ciekawsze innowacje. Rozpoczęła się już ekspansja telewizorów 8K, w którą zaangażowały się największe marki, np. Samsung czy Sony. Obecnie najbardziej popularne wśród użytkowników są telewizory 4K. Jednak nadchodzą duże zmiany: co powiecie na zwijane telewizory czy telewizory z przezroczystym ekranem?
 • Japonia uruchomiła pierwszy na świecie kanał 8K

  Japonia uruchomiła pierwszy na świecie kanał 8K

  Zgodnie z zapowiedziami, japoński nadawca publiczny NHK uruchomił w weekend dwa nowe kanały w ultrawysokiej rozdzielczości - odpowiednio w 4K i 8K. Po odliczaniu, w sobotę, dokładnie o godz. 10:00 czasu lokalnego nadawca zaczął wyświetlać programy 8K i 4K na specjalnie przygotowanych ekranach. Transmisja kanałów BS4K i BS8K jest prowadzona drogą satelitarną, jednak nie jest osiągalna dla europejskiego widza.
 • Technologia Samsung AI umożliwia konwersję treści do 8K

  Technologia Samsung AI umożliwia konwersję treści do 8K

  Samsung stawia na technologię sztucznej inteligencji 8K AI w telewizorach. Po raz pierwszy zastosowano ją w nowym 85-calowym telewizorze 8K QLED TV. Technologia oparta na uczeniu maszynowym (tzw. machine learning) analizuje treści i automatycznie podnosi rozdzielczość materiałów o niższej jakości do 8K.
 • Platformy VoD – jakie urządzenia będą dla nich najlepsze?

  Platformy VoD – jakie urządzenia będą dla nich najlepsze?

  Serwisy VoD takie jak Netflix, HBO GO czy Player nieprzerwanie zyskują nowych użytkowników i poszerzają grono sympatyków. W jakiego rodzaju sprzęt powinniśmy się wyposażyć, by w pełni cieszyć się ich możliwościami? Wbrew pozorom nie musimy stawiać tylko na telewizor (np. Samsung Q950R), monitor (chociażby MSI Optix) czy smartfon (np. Xiaomi Mi Mix 3).
 • Japońska telewizja NHK z transmisją na żywo 8K

  Japońska telewizja NHK z transmisją na żywo 8K

  Japoński nadawca publiczny NHK przeprowadzi publiczny pokaz technologii 8K (określanej także jako Super Hi-Vision), przedstawiając materiały z 66. Festiwalu Śniegu w Sapporo i Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Prezentacja będzie odbywać się w stacji nadawczej NHK w Sapporo na japońskiej wyspie Hokkaido w dniach 5-11 lutego 2015 roku.
 • LG na IFA 2014 - telewizor OLED UHD i rozdzielczość 8K

  LG na IFA 2014 - telewizor OLED UHD i rozdzielczość 8K

  IFA 2014 to największy europejski pokaz elektroniki konsumenckiej, specjalnie z tej okazji, LG Electronics przybył na IFA 2014 z kilkoma premierami z rodziny elektroniki konsumenckiej - m.in. pierwszy na świecie telewizor OLED 4K oraz telewizor 8K.
 • 8K - NHK pokaże i Hybridcast na 2014 NAB Show

  8K - NHK pokaże i Hybridcast na 2014 NAB Show

  Japoński nadawca publiczny NHK zaprezentuje najnowszą iterację swojego systemu Super Hi-Vision podczas wystawy 2014 NAB Show. Przeprowadzi pokaz naziemnej transmisji treści 8K w pojedynczym kanale UHF 6 MHz. Demonstracja odbędzie się w NAB Labs Futures Park w dniach 7-10 kwietnia 2014 roku w Las Vegas.
 • Japończycy nagrali karnawał w Ultra HDTV

  Japończycy nagrali karnawał w Ultra HDTV

  Japońska telewizja NHK wysłała do Rio około 150 techników, by uchwycić to pełne życia i kolorów wydarzenie, jakim jest karnawał. Całość została nagrana nie tylko w jakości Ultra HD, ale także w rozdzielczości 8K.