telewizja 4k

Artykuły - Telewizja 4k (21)

 • Česká televize będzie testować w 4K

  Česká televize będzie testować w 4K

  Czeska Telewizja CT Česká televize (ČT) zamierza przeprowadzić testy transmisji w 4K, choć nie ma w planach rozpoczęcia regularnej emisji w tej rozdzielczości. Na razie nie wiadomo, jaką drogą będzie można odbierać testowy sygnał UHD czeskiego nadawcy publicznego.
 • Telewizory 8K Ultra HD – nadeszła rewolucja?

  Telewizory 8K Ultra HD – nadeszła rewolucja?

  Rozdzielczość 4K jeszcze na dobre nie zagościła we wszystkich domach, ale wiodący producenci już zaczynają oferować nowy standard. 8K Ultra HD wprawdzie nie stanie się najpopularniejszym telewizorem w 2018 roku, ale z całą pewnością nie minie dużo czasu, nim zacznie przenikać do coraz większej liczby gospodarstw domowych.
 • W 2018 r. na rynek może trafić zwijany telewizor 4K

  W 2018 r. na rynek może trafić zwijany telewizor 4K

  Rozwijany telewizor OLED 4K, elementy sztucznej inteligencji i rozdzielczość 8K to przyszłość segmentu telewizyjnego. Już w 2018 roku na rynek może trafić zwijany w rulon telewizor w technologii organicznej.
 • 4K przyjmuje się szybciej niż kiedyś HD

  4K przyjmuje się szybciej niż kiedyś HD

  Zainteresowanie telewizorami 4K jest większe, niż miało to miejsce w przypadku telewizorów HD, kiedy telewizja wysokiej rozdzielczości dopiero wchodziła na rynek - uważa Gary Shapiro, prezes Consumer Technology Association (CTA). Przemawiając podczas konferencji "Welcome To The Future!" w San Francisco, Shapiro powiedział delegatom, że sprzedaż telewizorów UHD na amerykańskim rynku wynosi prawie 50 proc. całkowitej sprzedaży telewizorów. - I oczywiście prawie każdy telewizor powyżej 50 cali jest teraz Ultra HD - dodał. Jak wygląda to na polskim rynku?
 • Sky z dekoderami 4K jeszcze tej wiosny?

  Sky z dekoderami 4K jeszcze tej wiosny?

  Brytyjski tygodnik „The Sunday Telegraph” podaje, że Sky jest coraz bliżej zaoferowania treści 4K. Według gazety, Sky już tej wiosny wprowadzi do oferty nowy dekoder Ultra HD Project Ethan. O planowanych pracach nad nowym urządzeniem informowano po raz pierwszy w maju ub.r. Czyżby nadszedł najwyższy czas na jego premierę?
 • WSJ: Toshiba przestaje sprzedawać telewizory w USA

  WSJ: Toshiba przestaje sprzedawać telewizory w USA

  Japoński gigant elektroniki Toshiba podjął decyzję o wycofaniu się z amerykańskiego rynku telewizorów - czytamy w dzienniku "The Wall Street Journal". Produkcję pod tą marką przejmie tajwańska firma.
 • Samsung na CES 2015 - przyszłość telewizji Ultra HD

  Samsung na CES 2015 - przyszłość telewizji Ultra HD

  Telewizja 4K (Ultra HD) – to jej Samsung poświęcił najwięcej czasu na konferencji podczas tragów CES 2015 w Las Vegas. Była zapowiedź nowych treści, poprawiona technologia UHD i jeszcze ładniej zakrzywiony telewizor.
 • Eksperci przewidują coraz szybszy rozwój technologii 4K

  Eksperci przewidują coraz szybszy rozwój technologii 4K

  Eksperci oceniają, że w najbliższych latach standard 4K stanie się tak powszechny, jak dziś HD czy Full HD. Daje on taką jakość obrazu grafiki cyfrowej oraz filmów, w której mieści się czterokrotnie więcej pikseli niż we wspomnianym Full HD.
 • Telewizory nowej generacji

  Telewizory nowej generacji

  Targi IFA 2014 zostało zdominowane przez telewizory. Także te, które zobaczymy dopiero za jakiś czas. Koreańczycy z firmy LG przedstawili nam przyszłości telewizorów. Przyszłości opisywanej symbolami OLED, IPS, 4K, 5k i 8K.
 • Najlepsze produkty targów FILM VIDEO FOTO 2014

  Najlepsze produkty targów FILM VIDEO FOTO 2014

  Podczas trwających w Łodzi targów Film Video Foto przyznano nagrody dla najlepszych produktów z branży fotograficznej i filmowej. Portal INTERIA.PL był członkiem kapituły przyznającej nagrody. Oto lista firm i urządzeń, które zdobyły medale i wyróżnienia.

Zdjęcia - Telewizja 4k (1)

 • nt.interia.pl
  Polacy produkują telewizory Ultra HD