telewizja

Artykuły - Telewizja (1808)

 • Felieton: Poland In jak DW-TV czy RT?

  Felieton: Poland In jak DW-TV czy RT?

  Po niemal trzech latach przygotowań Telewizja Polska uruchomiła swój anglojęzyczny kanał informacyjny. Poland In jest jednak dostępny tylko w internecie, co znacząco ogranicza jego oddziaływanie już na starcie.
 • BBC First wystartował w Polsce

  BBC First wystartował w Polsce

  Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, które BBC Studios przedstawiło z ponaddwumiesięcznym wyprzedzeniem, jeszcze w połowie sierpnia, od 26 października w miejscu BBC HD w Polsce można oglądać nowy kanał BBC First.
 • Technorewolucja w gospodarce. Na naszych oczach życie niektórych branż dobiega końca

  Technorewolucja w gospodarce. Na naszych oczach życie niektórych branż dobiega końca

  Przyszłość wielu z nich coraz częściej będzie wystawiana na próbę. Szklane kineskopy, telefony analogowe, klisze do aparatów fotograficznych - jeszcze dwie, trzy dekady temu były w niemal każdym domu, a dziś są ciekawostką dla hobbystów, młodszym pokoleniom znaną tylko z muzeów techniki.
 • Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską - wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Kobiety, które współtworzyły polską telewizję

  Kobiety, które współtworzyły polską telewizję

  Kiedy Edward Gierek zastąpił na stanowisku I sekretarza KC PZPR skompromitowanego Władysława Gomułkę, do kraju trafiła nie tylko (zakazana wcześniej) Coca-Cola. Zza żelaznej kurtyny zaczęły docierać także nowoczesne technologie, które zmieniły oblicze Polskiej Telewizji. Lata 70. to czas, gdy korytarze przy Woronicza zapełniły się młodymi i zdolnymi. Wielu z nich przed kamerą spędziło niemal całe dorosłe życie.
 • TVP chce kupić wozy transmisyjne 4K

  TVP chce kupić wozy transmisyjne 4K

  TVP planuje przeprowadzić dialog techniczny przed ogłoszeniem przetargu na zakup wozów transmisyjnych HD i UHD 4K. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu upływa 3 sierpnia 2018 roku.
 • Piłkarski sezon 2018/19 w sportowych kanałach

  Piłkarski sezon 2018/19 w sportowych kanałach

  Nowy sezon piłkarski 2018/19 w niektórych ligach (polskie Ekstraklasa i Fortuna 1. liga, ligi czeska i słowacka) już ruszył. Widzowie i kibice mogą spodziewać się dużej części transmisji na żywo atrakcyjnych rozgrywek piłkarskich. Sprawdź, gdzie i co oglądać z piłkarskich meczów w polskich stacjach sportowych.
 • Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM z koncesjami

  Polsat Rodzina, Polsat Games i smart DOM z koncesjami

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała na swojej stronie o przyznaniu Telewizji Polsat Sp. z o.o. koncesji na emisję satelitarną trzech nowych kanałów. O dwóch z nich mówiło się już od jakiegoś czasu, trzeci jest niespodzianką.
 • Kacper Kuszewski odchodzi z "M jak miłość"?!

  Kacper Kuszewski odchodzi z "M jak miłość"?!

  Po 18 latach aktor zdecydował się opuścić serial "M jak miłość". Dlaczego nie zobaczymy już Kacpra Kuszewskiego w roli Marka Mostowiaka?
 • Cyfrowy Polsat przejmuje większościowy pakiet Eleven Sports Network za 38 mln euro

  Cyfrowy Polsat przejmuje większościowy pakiet Eleven Sports Network za 38 mln euro

  Telewizja Polsat, spółka z grupy Cyfrowego Polsatu, zawarła umowę nabycia 50 proc. plus jeden udziałów spółki Eleven Sports Network sp. z o.o., zajmującej się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie. Cenę nabywanych udziałów ustalono na 38 mln euro.

Filmy - Telewizja (39)