telewizja

Artykuły - Telewizja (1825)

 • Branża telewizyjna stawia na sztuczną inteligencję

  Branża telewizyjna stawia na sztuczną inteligencję

  Rok 2019 minie w branży technologicznej pod znakiem sztucznej inteligencji. Zaawansowane rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego wkraczają również na rynek telewizyjny, gdzie wykorzystywane są zarówno do usprawniania działania samych odbiorników, jak i profilowania ramówki.
 • Czeska telewizja Seznam z testami 8K?

  Czeska telewizja Seznam z testami 8K?

  Czeski nadawca telewizji komercyjnej Seznam mógłby przetestować transmisję w rozdzielczości Ultra HD w 8K (Super Hi-Vision) w DVB-T2. Jakub Unger z Televize Seznam podczas konferencji DIGIMEDIA 2019 poinformował o możliwości testów 8K z dostawcą technologii. Nie podano żadnych szczegółów testów 8K w Czechach.
 • Oglądanie telewizji skraca dzieciom sen

  Oglądanie telewizji skraca dzieciom sen

  Dzieci w wieku przedszkolnym, które oglądają telewizję dłużej niż godzinę dziennie, śpią znacznie krócej w porównaniu z rówieśnikami, którzy spędzają przed ekranem mniej czasu - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Sleep Health" wydawanym przez amerykańską National Sleep Foundation.
 • "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  Niedzielny wieczór w domu Wielkiego Brata był pełen emocji. Jego mieszkańcy dowiedzieli się, że z powodu odejścia Justyny i Pawła tego dnia nikt więcej nie będzie musiał pożegnać się z programem. Później doszło do nominacji, w wyniku których zagrożonych jest aż pięcioro uczestników. Największą niespodziankę zostawiono jednak na koniec. Miejsce Pawła zajął jeden z dawnych mieszkańców Domu Wielkiego Brata.
 • Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

  Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

  W historii telewizji w Polsce powstało wiele projektów kanałów, które nigdy nie doczekały się uruchomienia. Przypominamy wybrane z nich. Czy słusznie zaniechano ich startu? Jakich kanałów telewizyjnych nadal brakuje na polskim rynku?
 • PLAY NOW - startuje telewizja sieci PLAY

  PLAY NOW - startuje telewizja sieci PLAY

  ​Zgodnie z zapowiedziami, po niespełna dwóch miesiącach od ogłoszenia testów nowej usługi telewizyjnej (21.02.2019 operator rozpoczął ogólnopolskie testy usługi) PLAY startuje z telewizją w nowej odsłonie i z zupełnie nowym podejściem - pozwalając klientowi swobodnie i wygodnie wybierać najlepsze treści, bez długich zobowiązań, w dowolnym momencie, bez względu na to, z jakiego internetu korzysta i kto jest jego dostawcą.
 • TVP przegrywała do tej pory wszystkie sprawy z ZUS. Teraz wygrała z Wizją

  TVP przegrywała do tej pory wszystkie sprawy z ZUS. Teraz wygrała z Wizją

  Publiczna telewizja uniknie sporych wydatków. Sąd oddalił apelację związku zawodowego, który chciał unieważnić jej umowę o outsourcing ponad 400 pracowników.
 • Ukraina w dziesiątce najbardziej pirackich krajów

  Ukraina w dziesiątce najbardziej pirackich krajów

  W 2018 roku mieszkańcy terytorium Ukrainy odwiedzali pirackie zasoby z treściami ponad 6,1 miliarda razy, ale liderami tego wskaźnika są Stany Zjednoczone i Rosja.
 • 30 lat telewizji satelitarnej w Polsce. Satelity będą dostarczać treści w jakości 8K

  30 lat telewizji satelitarnej w Polsce. Satelity będą dostarczać treści w jakości 8K

  Pierwsze anteny satelitarne zaczęły pojawiać się na fasadach budynków w Polsce 30 lat temu. Wszystkie były nakierowane na satelitę ASTRA 1A, który nadawał sygnał telewizyjny do krajów Europy Zachodniej i Środkowej, w tym Polski. Obecnie telewizja satelitarna w Polsce ma już ugruntowaną pozycję, korzysta z niej około połowa polskich gospodarstw domowych.

Filmy - Telewizja (43)