telewizja

Artykuły - Telewizja (1826)

 • Oglądanie telewizji skraca dzieciom sen

  Oglądanie telewizji skraca dzieciom sen

  Dzieci w wieku przedszkolnym, które oglądają telewizję dłużej niż godzinę dziennie, śpią znacznie krócej w porównaniu z rówieśnikami, którzy spędzają przed ekranem mniej czasu - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Sleep Health" wydawanym przez amerykańską National Sleep Foundation.
 • "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  "Big Brother": Jeden z uczestników wraca do programu!

  Niedzielny wieczór w domu Wielkiego Brata był pełen emocji. Jego mieszkańcy dowiedzieli się, że z powodu odejścia Justyny i Pawła tego dnia nikt więcej nie będzie musiał pożegnać się z programem. Później doszło do nominacji, w wyniku których zagrożonych jest aż pięcioro uczestników. Największą niespodziankę zostawiono jednak na koniec. Miejsce Pawła zajął jeden z dawnych mieszkańców Domu Wielkiego Brata.
 • Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

  Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

  W historii telewizji w Polsce powstało wiele projektów kanałów, które nigdy nie doczekały się uruchomienia. Przypominamy wybrane z nich. Czy słusznie zaniechano ich startu? Jakich kanałów telewizyjnych nadal brakuje na polskim rynku?
 • PLAY NOW - startuje telewizja sieci PLAY

  PLAY NOW - startuje telewizja sieci PLAY

  ​Zgodnie z zapowiedziami, po niespełna dwóch miesiącach od ogłoszenia testów nowej usługi telewizyjnej (21.02.2019 operator rozpoczął ogólnopolskie testy usługi) PLAY startuje z telewizją w nowej odsłonie i z zupełnie nowym podejściem - pozwalając klientowi swobodnie i wygodnie wybierać najlepsze treści, bez długich zobowiązań, w dowolnym momencie, bez względu na to, z jakiego internetu korzysta i kto jest jego dostawcą.
 • TVP przegrywała do tej pory wszystkie sprawy z ZUS. Teraz wygrała z Wizją

  TVP przegrywała do tej pory wszystkie sprawy z ZUS. Teraz wygrała z Wizją

  Publiczna telewizja uniknie sporych wydatków. Sąd oddalił apelację związku zawodowego, który chciał unieważnić jej umowę o outsourcing ponad 400 pracowników.
 • Ukraina w dziesiątce najbardziej pirackich krajów

  Ukraina w dziesiątce najbardziej pirackich krajów

  W 2018 roku mieszkańcy terytorium Ukrainy odwiedzali pirackie zasoby z treściami ponad 6,1 miliarda razy, ale liderami tego wskaźnika są Stany Zjednoczone i Rosja.
 • 30 lat telewizji satelitarnej w Polsce. Satelity będą dostarczać treści w jakości 8K

  30 lat telewizji satelitarnej w Polsce. Satelity będą dostarczać treści w jakości 8K

  Pierwsze anteny satelitarne zaczęły pojawiać się na fasadach budynków w Polsce 30 lat temu. Wszystkie były nakierowane na satelitę ASTRA 1A, który nadawał sygnał telewizyjny do krajów Europy Zachodniej i Środkowej, w tym Polski. Obecnie telewizja satelitarna w Polsce ma już ugruntowaną pozycję, korzysta z niej około połowa polskich gospodarstw domowych.
 • Apple TV+, czyli odpowiedź na serwisy wideo

  Apple TV+, czyli odpowiedź na serwisy wideo

  Na konferencji dotyczącej nowości ostatnich nowości, firma Apple zaprezentowała nową odsłonę swojej usługi VOD. Apple TV+ będzie można uruchomić na smart tv, urządzeniach mobilnych, a także komputerach Mac.
 • Mielec: Odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego

  Mielec: Odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego

  41-letni mieszkaniec Mielca odpowie za nielegalną dystrybucję sygnału telewizyjnego, czyli tzw. sharing. Poprzez sieć internetową miał udostępniać programy płatnych platform cyfrowych. Grozi mu do trzech lat więzienia.
 • Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Z końcem maja Canal+ Discovery zakończy nadawanie. W jego miejsce pojawi się Canal+ Dokument. Wygląda na to, że w ten sposób nc+ chce uniknąć odejść abonentów, którym całkowita likwidacja stacji dałaby pretekst do wypowiedzenia umowy. Tylko czy Canal+ Dokument to rozwiązanie optymalne? Lepszym byłoby zaoferowanie kanałów dokumentalnych bez reklam dla większej grupy abonentów - pisze w felietonie Daniel Gadomski z SATKuriera.

Filmy - Telewizja (43)