teleportacja

Artykuły - Teleportacja (20)

 • Naukowcy dokonali teleportacji informacji pomiędzy dwoma czipami komputerowymi

  Naukowcy dokonali teleportacji informacji pomiędzy dwoma czipami komputerowymi

  Naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego oraz Duńskiego Uniwersytetu Technicznego jako pierwsi dokonali teleportacji kwantowej pomiędzy dwoma czipami. Zespół badawczy przesłał informacje między dwoma czipami, które nie były ze sobą połączone fizycznie lub elektronicznie. Warto pamiętać o tym odkryciu - będzie ono istotne w przypadku komputerów kwantowych, jednego z najważniejszych tematów technologicznych następnej dekady.
 • Przełom w teleportacji. Czy technologia znana ze "Star Treka" jest możliwa?

  Przełom w teleportacji. Czy technologia znana ze "Star Treka" jest możliwa?

  Badacze z Austrii i Chin dokonali czegoś, co dotychczas było możliwe jedynie teoretycznie. Podczas najnowszych eksperymentów po raz pierwszy dokonano teleportacji trójwymiarowych stanów kwantowych. Teleportacja wielowymiarowa może odegrać ważną rolę w przyszłych komputerach kwantowych.
 • Naukowcy są coraz bliżej teleportacji

  Naukowcy są coraz bliżej teleportacji

  Można powiedzieć, że wyobrażenie klasycznej teleportacji, znanej z filmów i książek science-fiction, opiera się na zasadzie działania trójwymiarowego faxu. Maszyna skanuje bohatera, zapisuje dane, wysyła w inne miejsce i tam tworzy jego kopię. Do tego rodzaju teleportacji jeszcze nam daleko, ale fizycy są na dobrej drodze, by w przyszłości tego dokonać.
 • Holoportacja - teleportacja według Microsoftu

  Holoportacja - teleportacja według Microsoftu

  Microsoft zaprezentował holoportację, czyli tworzenie trójwymiarowych hologramów osób w czasie rzeczywistym, w oparciu o gogle HoloLens.
 • Jak ludzki mózg zareagowałby na teleportację?

  Jak ludzki mózg zareagowałby na teleportację?

  Co prawda ludzkość jest wciąż bardzo daleko od wykorzystania teleportacji, lecz jeśli rzeczywiście będziemy mogli kiedyś skorzystać z takiej technologii, nauka musi dowiedzieć się, jaki będzie jej wpływ na samego człowieka. Neurobiolodzy z Uniwersytetu w Kalifornii w Davis postanowili zbadać, jak na teleportację zareagowałby nasz mózg.
 • Naukowcy przygotowują pierwszą teleportację żywego organizmu

  Naukowcy przygotowują pierwszą teleportację żywego organizmu

  Zespół fizyków pracuje nad niezwykle ambitnym projektem. Chodzi o to aby, przetestować kwantową zasadę superpozycji, czyli sytuację, w której obiekt może istnieć w dwóch miejscach równocześnie. Robiono już to z fotonami, ale nikt nigdy nie próbował wykorzystać w takim eksperymencie istoty żywej.
 • W 2100 roku będziemy podróżować w czasie

  W 2100 roku będziemy podróżować w czasie

  Naukowcy przekonują, że wszystkie niezwykłe technologie, które znamy z filmów SF, kiedyś staną się powszechne. Chodzi głównie o teleportację, niewidzialność czy podróże w czasie.
 • Błyskawiczne i tanie podróże w kapsule Hyperloop

  Błyskawiczne i tanie podróże w kapsule Hyperloop

  Każde stulecie ma swoich wizjonerów, którzy obiecują, że w końcu przekroczą prędkość światła i zminimalizują czas oraz przestrzeń sprawiając, że podróżowanie nie będzie już nikomu sprawiało żadnych kłopotów natury lokomocyjnej. Elon Musk zapowiada rychłą realizację futurystycznego środka transportu pasażerskiego w zasięgu cenowym przeciętnego portfela. Czy możemy traktować to poważnie, czy jest to kolejna świetlna utopia?
 • Kwantowa teleportacja na 6 mm

  Kwantowa teleportacja na 6 mm

  Szwajcarscy naukowcy dokonali kwantowej teleportacji informacji w ramach jednego układu scalonego. Czy oznacza to, że kwantowa komunikacja jest coraz bliżej?

Filmy - Teleportacja (2)