telemedycyna

Artykuły - Telemedycyna (12)

 • Telemedycyna przyszłością terapii

  Telemedycyna przyszłością terapii

  Nie tylko przenośne urządzenia kontrolujące funkcje życiowe, ale cyfrowe podręczniki wspierające zawodną pamięć białego personelu. Telemedycyna ratuje życie na wiele sposobów.
 • KTG Pregnabit - polska innowacja dla lekarzy i położnych

  KTG Pregnabit - polska innowacja dla lekarzy i położnych

  W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Wrocławska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Dzięki KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
 • Telemedycyna to wielka szansa

  Telemedycyna to wielka szansa

  Telemedycyna to krótsze kolejki do lekarzy, oszczędności, większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz rozwój nowej gałęzi gospodarki. W Stanach Zjednoczonych rynek ten rozwija się w tempie 12-13 proc. rocznie.
 • Telemedycyna - sposób na kolejkę do lekarza

  Telemedycyna - sposób na kolejkę do lekarza

  Nowe technologie pomagają szybciej diagnozować choroby i efektywniej leczyć pacjentów. I nie chodzi tu wyłącznie o technologie za setki tysięcy złotych. Zwykły komputer czy smartfon mogą stać się dużym ułatwieniem dla pacjenta - wszystko dzięki telemedycynie.
 • Samsung stawia na telemedycynę

  Samsung stawia na telemedycynę

  Telefony, telewizory i sprzęt AGD. Z tym właśnie przeciętnemu użytkownikowi kojarzy się firma Samsung. Tymczasem Koreańczycy szykują się do podboju branży związanej z ochroną zdrowia.
 • Medycyna i farmacja na miarę XXI wieku

  Medycyna i farmacja na miarę XXI wieku

  Medycyna i farmacja należą do tych dziedzin nauki, w których ustawiczne kształcenie i aktualizacja wiedzy są nieodzownym elementem pracy, gwarantującym "pozostanie w obiegu". Nowe technologie, takie jak telemedycyna i teleopieka, wynalazki polskich naukowców czy też aktualizacje w prawie mogą stanowić istotny problem w nadążaniu za dynamicznie zachodzącymi zmianami w branży.
 • Innowacyjny system szansą dla chorych

  Innowacyjny system szansą dla chorych

  Oto bardzo dobra wiadomość: Polska plasuje się w czołówce krajów rozwiniętych pod względem wykorzystania telemedycyny w ochronie zdrowia. - Dzięki systemowi telemedycyny ratunkowej, możemy "ukraść" śmierci godzinę, a nawet dwie - tłumaczy w rozmowie z INTERIA.PL lek. med. Marcin Kuta, koordynator projektu Lifenet z upoważnienia Zarządu Województwa Małopolskiego.
 • Budka telemedyczna zamiast wizyty u lekarza

  Budka telemedyczna zamiast wizyty u lekarza

  Już za kilka lat alternatywą dla tradycyjnych gabinetów lekarskich mogą być niepozorne budki, w których lekarz będzie kontaktował się z pacjentem za pośrednictwem internetu.
 • Wstępne informacje o wielkości miesięcznych przychodów za grudzień 2012r.

 • Harmonogram publikacji raportów okresowych w 2013 r.

Filmy - Telemedycyna (1)

 • Telemedycyna może zrewolucjonizować rynek usług medycznych

  Telemedycyna to krótsze kolejki do lekarzy, oszczędności, większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz rozwój nowej gałęzi gospodarki. W Stanach Zjednoczonych rynek ten rozwija się w tempie 12–13 proc. rocznie. Niektóre ośrodki w Polsce wdrażają telemedycynę na szeroką skalę, ale na przeszkodzie wciąż stoją przede wszystkim brak powszechnej wiedzy o możliwych zastosowaniach rozwiązań telemedycznych, brak zasad finansowania tych usług przez NFZ oraz niejasne rozwiązania prawne. Telemedycyna, czyli świadczenie wybranych usług medycznych na odległość, to jeden z największych przełomów w technikach medycznych ostatnich lat. Lekarzom daje możliwość analizy wielu danych medycznych, kontrolowania reakcji pacjentów na leki, zapewnia też dostęp do zintegrowanej informacji o procesie leczenia. Pacjentowi zapewnia większe bezpieczeństwo, lepszy dostęp do lekarza i informacji o procesie leczenia, a także komfort psychiczny – zabiegi mogą być bowiem wykonywane w jego domu. Zdaniem ekspertów telemedycyna może zrewolucjonizować polski system ochrony zdrowia.