telekom

Artykuły - Telekom (199)

 • "Rz": Prezes UKE kontra Komisja Europejska

  "Rz": Prezes UKE kontra Komisja Europejska

  Stacjonarni operatorzy w Polsce na razie mogą odetchnąć. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie zamierza - jak chce UE - szybko obniżyć opłat, które pobierają od innych sieci - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • Amerykański telekom Sprint tnie koszty i zwalnia 2500 pracowników

  Amerykański telekom Sprint tnie koszty i zwalnia 2500 pracowników

  Amerykański telekom Sprint Corp. zwolni 2500 osób (z 33 000 zatrudnionych) w sześciu centrach obsługi klientów oraz centrali w Overland Park w stanie Kansas. Firma chce zaoszczędzić 2,5 mld dol.
 • Zarząd TK Telekom zdziwiony protestem związkowców przy prywatyzacji

  Zarząd TK Telekom zdziwiony protestem związkowców przy prywatyzacji

  Zarząd TK Telekom przesłał do redakcji "Rynku Kolejowego" oświadczenie, według którego z "zaniepokojeniem i zdziwieniem" odbiera postawę części przedstawicieli związków zawodowych w sprawie prowadzonego procesu prywatyzacyjnego spółki.
 • Hawe Telekom podpisał umowę z ATM

  Hawe Telekom, spółka z Grupy Hawe i MEDIATEL, podpisała umowę obejmującą sprzedaż infrastruktury światłowodowej oraz jej obsługę z ATM S.A. Hawe Telekom zarobi na sprzedaży włókien światłowodowych 4,2 mln zł, dodatkowo przychody z tytułu usług serwisowych objętych umową wyniosą ok. 120 tys. zł rocznie.
 • HAWE Telekom podpisał umowę z ATM

  HAWE Telekom, spółka z Grupy HAWE i MEDIATEL, podpisała umowę obejmującą sprzedaż infrastruktury światłowodowej oraz jej obsługę z ATM S.A. Umowę zawarto bezterminowo.
 • HAWE Telekom podpisał umowę z T-Mobile

  HAWE Telekom, spółka z Grupy HAWE i MEDIATEL, podpisała 20-letnią umowę z T Mobile, jedną z największych spółek telekomunikacyjnych w Polsce. Umowa obejmuje leasing finansowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Łącznie wartość umowy wyniesie blisko 7 mln zł.
 • Ustanowienie dodatkowych zabezpieczeń na rzecz HAWE Telekom

  Raport bieżący nr 36/2014Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Mediatel S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu wczorajszym (tj. 11 grudnia 2014 roku) do Spółki wpłynęła informacja, iż jej spółka zależna HAWE Telekom Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy (dalej: "HAWE Telekom”) zawarła z Panem Markiem Falentą oraz Krzysztofem Rybką (dalej: "Ustanawiający Zabezpieczenie
 • Platforma Antik Sat zawita do Polski?

  Platforma Antik Sat zawita do Polski?

  Koszycka spółka Antik Telekom zaprezentowała ostatnio swoją hybrydową platformę satelitarną Antik Sat, która będzie działać początkowo na Słowacji, a później trafi także na rynek czeski i węgierski. Celem Antik Sat jest być wielonarodową platformą i, poza Słowacją, zaoferować swoje usługi także w krajach sąsiednich - Czechach, Węgrzech, a być może także w Polsce. O planach operatora powiedział serwisowi RadioTV.cz Peter Blass, dyrektor ds. rozwoju w Antik. W przypadku Węgier i Polski rynek jest bardzo konkurencyjny.
 • EBOiR chce wesprzeć prywatyzację TK Telekom

  EBOiR chce wesprzeć prywatyzację TK Telekom

  Grupa PKP chce sprzedać swoje najcenniejsze aktywa TK Telekom oraz PKP Energetykę. Ten operator telekomunikacyjny to prawdziwa perła wraz z biegnącymi wzdłuż torów światłowodami.
 • HAWE Telekom ma nową umowę z Vectrą

  Spółka HAWE Telekom podpisała umowę rozszerzającą współpracę z Grupą Vectra, jednym z liderów polskiego rynku usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej. Podpisana na okres 20 lat z VECTRA Investments, umowa dotyczy świadczenia usług kolokacji w obiektach HAWE Telekom. Jej wartość w tym okresie to blisko 6 mln zł netto.