telefony

Artykuły - Telefony (994)

Filmy - Telefony (7)

 • Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można zostać bez grosza

  Smartfony w coraz większym stopniu zastępują nasze portfele. Dlatego trzeba je dobrze chronić, gdyż są przepustką do naszych pieniędzy. Za ich pomocą można bowiem ukraść nawet większą kwotę niż ta, jaką zwykle nosimy w portfelu. Telefon może posłużyć przestępcom do kradzieży wszystkich naszych oszczędności. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • Jak przyciąć kartę SIM?

  Jak przyciąć kartę SIM do rozmiaru nano lub micro SIM? Wraz z pojawieniem się nowych modeli telefonów komórkowych i smartfonów, zmieniły się nieco wymagania związane z kartami SIM, które są niezbędne do łączenia się z siecią. Dawniej standardowo wydawano karty w regularnym rozmiarze, dziś coraz częściej potrzebna jest karta micro SIM lub nano SIM. Nie musicie jednak wydawać pieniędzy u operatora, by wymienił waszą kartę na mniejszy rozmiar - zwykłą kartę SIM możecie samodzielnie przyciąć w domu! Zobaczcie, jak to zrobić!
 • Połowa prepaid bez rejestracji. Czasu jest coraz mniej

  Coraz mniej czasu na rejestrację numerów na kartę. Ten kto chce korzystać z telefonu musi to zrobić do końca stycznia. Z początkiem lutego każdy numer ma być zarejestrowany. Jeżeli nie będzie to przestanie działać. Szacuje się, że do tej pory ten obowiązek zrealizowała połowa osób.
 • Czemu aż tak irytują? Największe grzechy infolinii

  Dzwonisz kilka razy, czekasz, a na koniec dowiadujesz się, że najlepiej wysłać mail lub zadzwonić pod zupełnie inny numer. Tak niestety kończy się część rozmów z obsługą klienta czyli infolinią. Zamiast załatwienia sprawy, przychodzi irytacja. - Im głębsza infolinia, im więcej oferuje ścieżek wyboru, tym bardziej to nas irytuje. Kolejna rzecz to konsultant, który powinien mieć wszystko zanotowane, a okazuje się, że nie wie, z jakim problemem wcześniej dzwoniliśmy lub wie to bardzo powierzchownie. Klient nie dostaje informacji kiedy problem zostanie rozwiązany – mówi Michał Misiak, ekspert ds. komunikacji z klientami Focus Telecom Polska. Abonent telefonii komórkowej dzwonił do operatora kilka razy, w różnych porach dnia. Za każdym razem czekał kilka minut na połączenie, aż w końcu tracił cierpliwość i rzucał słuchawką. – Gdy wreszcie się dodzwonił, pani powiedziała mu, że tak, to jest biuro obsługi, ale akurat te sprawy załatwia inny dział i powinien poszukać sobie na stronie internetowej telefonu do niego. Takich historii dociera do nas mnóstwo – opowiada Michał Misiak, ekspert firmy Focus Telecom Polska, którego system, wykorzystywany przez firmy różnych branż, obsługuje ponad 51 milionów połączeń rocznie. Taki poziom komunikacji frustruje i zniechęca, ale bywa jeszcze gorzej. Są firmy, które dzielą klientów na równych i „równiejszych”. Klientka jednego z operatorów telewizji kablowej dzwoniła na standardowy numer dla stałych klientów. – Opowiadała, że czekając na połączenia mogła przygotować obiad. Natomiast gdy zadzwoniła na numer dla nowych klientów, połączenie nastąpiło od razu. Poczuła się potraktowana przedmiotowo – mówi Michał Misiak.