mobtech - telefonia komórkowa

Artykuły - Telefonia komórkowa (21)

 • Ilu obywateli Chin korzysta z telefonu komórkowego?

  Ilu obywateli Chin korzysta z telefonu komórkowego?

  Z danych chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych wynika, że 94,5 proc. populacji tego kraju korzysta z telefonii komórkowej.
 • Internet i telefony - ile płacimy za te usługi?

  Internet i telefony - ile płacimy za te usługi?

  UKE przeprowadziło badania ankietowe dotyczące korzystania z usług telekomunikacyjnych oraz analizę preferencji konsumentów rynku telekomunikacyjnego w latach 2011-2014. Badaniu poddane zostały trzy główne segmenty rynku: dostęp do internetu, telefonia ruchoma i telefonia stacjonarna.
 • Konsumenci o rynku telekomunikacyjnym w roku 2013

  Konsumenci o rynku telekomunikacyjnym w roku 2013

  Prezentujemy najnowsze wyniki badań w zakresie korzystania z usług telekomunikacyjnych. Uzyskane rezultaty zawierają opinie konsumentów na temat funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego w Polsce, jakości usług oraz najpopularniejszych form ich wykorzystania.
 • Dobry zasięg komórki - podstawa życia w mieście

  Dobry zasięg komórki - podstawa życia w mieście

  Osoby zamieszkujące największe miasta na świecie są zgodne: dobry zasięg sieci komórkowej to jeden z pięciu najważniejszych czynników wpływających na życie w mieście.
 • Virgin Mobile Polska wprowadza nową taryfę Bez Kompromisów

  Virgin Mobile Polska wprowadza nową taryfę Bez Kompromisów

  Virgin Mobile Polska wprowadza nową taryfę Bez Kompromisów, w ramach której oferuje jeszcze atrakcyjniejsze ceny usług do wszystkich sieci: 6 groszy za SMS, 19 groszy za minutę połączenia oraz darmowy dostęp do internetu po każdym doładowaniu konta od 10 złotych.
 • Problemy sieci T-Mobile w całej Polsce

  Problemy sieci T-Mobile w całej Polsce

  Abonenci T-Mobile w całym kraju zgłaszają problemy z działalnością sieci. Usterka dotyczy rozmów wychodzących.
 • Jak UKE zamierza podnieść jakość usług telefonii komórkowej?

  Jak UKE zamierza podnieść jakość usług telefonii komórkowej?

  Dobrowolne porozumienie zamiast kolejnych regulacji. W ten właśnie sposób prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej chce pracować nad podnoszeniem jakości usług. Operatorzy mogą dobrowolnie przystąpić do porozumienia i wspólnie z UKE opracować zasady świadczenia usług mobilnych oraz obsługi klienta. Korzyści? Abonent, który czuje się bezpieczniejszy, chętniej podpisuje umowę.
 • Abonenci na 3 miesiące pozbawieni dostępu do sieci

  Abonenci na 3 miesiące pozbawieni dostępu do sieci

  Uzbekistański operator Uzdunrobita miał stracić koncesję na 10 dni, ale poprzez przedłużający się spór z organami państwowymi, licencję cofnięto na 3 miesiące. Zatem 9,5 mln abonentów pozostało bez dostępu do sieci komórkowej na kolejne tygodnie.
 • W tym roku kupimy prawie 40 proc. smartfonów więcej

  W tym roku kupimy prawie 40 proc. smartfonów więcej

  Jeśli firma badawcza IDC słusznie ocenia wyniki badań, to zwykłe telefony komórkowe zdecydowanie przestają cieszyć się popularnością. Mamy ich w tym roku kupić zaledwie o 4 proc. więcej niż w ubiegłym. Sprzedaż smartfonów za to stale rośnie i zwiększy się o prawie 40 proc. w stosunku do zeszłego roku.
 • Jak ocalić nadajniki komórkowe podczas trzęsienia ziemi?

  Jak ocalić nadajniki komórkowe podczas trzęsienia ziemi?

  Niestabilny sejsmicznie rejon wymusza nie tylko odpowiednie rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne, ale również odpowiednie podejście do infrastruktury. Co zrobić, aby mimo trzęsienia ziemi przetrwały stacje sieci komórkowych? Japończycy mają na to sposób!