telefon

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Telefon (Film (2002)[Pon] Reż.Byeong-ki Ahn) , Telefon (Film (2002)[Phone Booth] Reż.Joel Schumacher)

Artykuły - Telefon (2924)

 • Do podsłuchiwania telefonu komórkowego wystarczy znać jego numer

  Do podsłuchiwania telefonu komórkowego wystarczy znać jego numer

  Kanadyjskich klientów sieci telefonii komórkowej jest bardzo łatwo podsłuchiwać i śledzić: wystarczy znać numer telefonu. Dowiedli tego dziennikarze telewizji publicznej CBC we współpracy z niemieckimi specjalistami od zabezpieczeń.
 • Tożsamość potwierdzisz przez telefon

  Tożsamość potwierdzisz przez telefon

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło rządową aplikację mObywatel, która będzie elektronicznym portfelem z różnymi dokumentami. Pierwszą usługą dostępną w aplikacji jest mTożsamość. Za jej pomocą można potwierdzić swoją tożsamość w kontaktach z innymi obywatelami czyli np. w sytuacji stłuczki samochodowej czy wynajmu mieszkania. Na razie niestety nie można posługiwać się taką formą dokumentu w kontaktach z administracją państwową, bo są opóźnienia w uchwaleniu potrzebnych do tego przepisów.
 • Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można zostać bez grosza

  Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można zostać bez grosza

  Smartfony w coraz większym stopniu zastępują nasze portfele. Dlatego trzeba je dobrze chronić, gdyż są przepustką do naszych pieniędzy. Za ich pomocą można bowiem ukraść nawet większą kwotę niż ta, jaką zwykle nosimy w portfelu. Telefon może posłużyć przestępcom do kradzieży wszystkich naszych oszczędności. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • Telefon chroń bardziej niż portfel

  Telefon chroń bardziej niż portfel

  W dzisiejszych czasach za pomocą smartfona możemy zlecać przelewy, płacić w sklepach tradycyjnych i internetowych, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale powoduje, że trzeba być bardzo ostrożnym podczas korzystania z tego urządzenia. Ryzyko wiąże się bowiem nie tylko z jego zgubieniem czy kradzieżą. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • Wsie i miasteczka nie płacą za telefon

  Wsie i miasteczka nie płacą za telefon

  W Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 354 tys. osób, które mają blisko 488 tys. niezapłaconych rachunków telefonicznych. Ich łączna wartość, to ponad 822 mln zł. Największe zaległości mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi.
 • Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon. Resort rozwoju wprowadza nowe ułatwienia dla przedsiębiorców

  Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon. Resort rozwoju wprowadza nowe ułatwienia dla przedsiębiorców

  Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod specjalnym numerem telefonu przedsiębiorcy mogą też skorzystać z opcji telefonicznych powiadomień dotyczących na przykład ważnych zmian w przepisach. Resort podkreśla, że to pionierska usługa w skali administracji publicznej.
 • "Puls Biznesu": Rzecznik wziął pod lupę toksyczne polisy

  "Puls Biznesu": Rzecznik wziął pod lupę toksyczne polisy

  Aleksandra Wiktorow ostrzega klientów przed ubezpieczaniem sprzętu elektronicznego podczas zakupu, bo po szkodzie mogą zostać z niczym - pisze "Puls Biznesu".
 • Polak mobilny i niebezpieczny. Co ma wspólnego telefon ze śmiercią?

  Polak mobilny i niebezpieczny. Co ma wspólnego telefon ze śmiercią?

  Ponad 429 tys. wypadków spowodowali w ciągu ostatnich 11 lat polscy kierowcy na zagranicznych drogach. Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że statystykę tę podbił szczególnie 2015 r., kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty spowodowali niemal 52 tys. wypadków.
 • Kredyt w telefonie

  Kredyt w telefonie

  Wielu z nas zapewne zdarzyła się taka sytuacja: w sklepie, do którego zajrzeliśmy ot tak, bo stan konta na większe zakupy nie pozwala, jest ogromna przecena. Albo promocja. I ten telewizor/ta pralka/ ta lodówka itp. którą chcemy/musimy kupić, jest tańsza o kilkadziesiąt procent. Ale jeszcze tylko dziś. Co robić? Można próbować pożyczyć pieniądze.
 • Na co uważać przy przelewach przez telefon?

  Na co uważać przy przelewach przez telefon?

  Hakerzy jeszcze nie atakują bankujących przez telefon. Jeszcze. Trzeba zatem mieć się na baczności.

Filmy - Telefon (17)

 • Ryk silnika przestraszył mężczyznę z telefonem

  Mężczyzna wystraszył się potężnego ryku silnika jednego z samochodów obok, których przechodził. W efekcie, upuścił on swój telefon, który roztrzaskał się na chodniku.
 • O krok od wypadku. Miał nos w telefonie

  To mogło się skończyć bardzo źle. Mężczyzna zapatrzony w telefon, wszedł na drogę prosto pod koła samochodu.
 • Bez przewodu i za darmo naładujemy telefon. Są już pierwsze punkty

  Bez przewodu, łatwo szybko, przy filiżance kawy i zupełnie za darmo można naładować telefon. Właśnie pojawiły się bezpłatne punkty, które oferują bezprzewodowe ładowanie nawet tych telefonów bez wbudowanej fabrycznie możliwości ładowania indukcyjnego. Jak to działa i jak odnaleźć takie miejsca?
 • Filcowy pokrowiec na telefon - jak go zrobić?

  Nasze telefony, zwłaszcza dziś, w dobie smartfonów z dużymi wyświetlaczami, warto chronić przed porysowaniem. Wielu z nas wybiera jedynie ochronne futerały na rewers telefonu, które nie chronią zupełnie wierzchniej powierzchni. Własnie dlatego warto przygotować niewielki, ale efektowny pokrowiec z filcu - z uszyciem go poradzą sobie nawet osoby, które nie mają wielkiego doświadczenia w pracach ręcznych. Zobaczcie nasz instruktaż, jak zrobić filcowy pokrowiec na telefon!