telefon

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Telefon (Film (2002)[Pon] Reż.Byeong-ki Ahn) , Telefon (Film (2002)[Phone Booth] Reż.Joel Schumacher)

Artykuły - Telefon (1617)

 • Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota?

  Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota?

  W dobie panującej pandemii koronawirusa musimy pamiętać nie tylko o częstym myciu rąk, ale też o dezynfekowaniu używanych przez nas przedmiotów, takich jak telefony, piloty czy klawiatury do komputera. Czego do tego używać i jak się za to zabrać?
 • Młodzi Polacy nie rozstają się z telefonami. Eksperci są przerażeni. Sytuacja jest alarmująca

  Młodzi Polacy nie rozstają się z telefonami. Eksperci są przerażeni. Sytuacja jest alarmująca

  Z badania przeprowadzonego przez Mobiem Polska wynika, że ponad 60 proc. osób w wieku 15-35 lat praktycznie nie rozstaje się z telefonem w ciągu dnia.
 • 80-latek i 77-latka z długami za telefon na ponad 100 tys. zł

  80-latek i 77-latka z długami za telefon na ponad 100 tys. zł

  Prawie 26 tys. osób po 65. roku życia nie płaci rachunków za telefon. Ich łączna zaległość wpisana do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynosi już prawie 57,6 mln zł. Wśród seniorów niepłacących za rozmowy jest więcej kobiet, mimo że według badania* zrealizowanego na zlecenie BIG InfoMonitor - co trzecia kobieta nie posiada komórki. Najstarszym dłużnikiem telekomunikacyjnym jest 80-letni mieszkaniec Elbląga, którego dług przekracza 40 tys. zł.
 • Czy telefon zmoczony w lany poniedziałek wymienią/naprawią na gwarancji?

  Czy telefon zmoczony w lany poniedziałek wymienią/naprawią na gwarancji?

  Według użytkowników smartfonów, zalanie jest drugą najczęstszą przyczyną uszkodzenia telefonu. Uszkodzenie sprzętu wodą w lany poniedziałek nie zostanie naprawione w ramach gwarancji producenckiej, ratunkiem mogą okazać się niektóre opcje ubezpieczenia sprzętu, tzw. przedłużone gwarancje. Okoliczności w jakich doszło do uszkodzenia sprzętu zgłaszane przez właścicieli smartfonów brzmią często jak primaaprilisowy żart.
 • Do podsłuchiwania telefonu komórkowego wystarczy znać jego numer

  Do podsłuchiwania telefonu komórkowego wystarczy znać jego numer

  Kanadyjskich klientów sieci telefonii komórkowej jest bardzo łatwo podsłuchiwać i śledzić: wystarczy znać numer telefonu. Dowiedli tego dziennikarze telewizji publicznej CBC we współpracy z niemieckimi specjalistami od zabezpieczeń.
 • Tożsamość potwierdzisz przez telefon

  Tożsamość potwierdzisz przez telefon

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło rządową aplikację mObywatel, która będzie elektronicznym portfelem z różnymi dokumentami. Pierwszą usługą dostępną w aplikacji jest mTożsamość. Za jej pomocą można potwierdzić swoją tożsamość w kontaktach z innymi obywatelami czyli np. w sytuacji stłuczki samochodowej czy wynajmu mieszkania. Na razie niestety nie można posługiwać się taką formą dokumentu w kontaktach z administracją państwową, bo są opóźnienia w uchwaleniu potrzebnych do tego przepisów.
 • Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można zostać bez grosza

  Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można zostać bez grosza

  Smartfony w coraz większym stopniu zastępują nasze portfele. Dlatego trzeba je dobrze chronić, gdyż są przepustką do naszych pieniędzy. Za ich pomocą można bowiem ukraść nawet większą kwotę niż ta, jaką zwykle nosimy w portfelu. Telefon może posłużyć przestępcom do kradzieży wszystkich naszych oszczędności. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • Telefon chroń bardziej niż portfel

  Telefon chroń bardziej niż portfel

  W dzisiejszych czasach za pomocą smartfona możemy zlecać przelewy, płacić w sklepach tradycyjnych i internetowych, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale powoduje, że trzeba być bardzo ostrożnym podczas korzystania z tego urządzenia. Ryzyko wiąże się bowiem nie tylko z jego zgubieniem czy kradzieżą. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • Wsie i miasteczka nie płacą za telefon

  Wsie i miasteczka nie płacą za telefon

  W Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 354 tys. osób, które mają blisko 488 tys. niezapłaconych rachunków telefonicznych. Ich łączna wartość, to ponad 822 mln zł. Największe zaległości mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi.
 • Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon. Resort rozwoju wprowadza nowe ułatwienia dla przedsiębiorców

  Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon. Resort rozwoju wprowadza nowe ułatwienia dla przedsiębiorców

  Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod specjalnym numerem telefonu przedsiębiorcy mogą też skorzystać z opcji telefonicznych powiadomień dotyczących na przykład ważnych zmian w przepisach. Resort podkreśla, że to pionierska usługa w skali administracji publicznej.

Filmy - Telefon (33)

 • Kot przeszkadza właścicielowi w surfowaniu po telefonie. Chce się bawić?

  Temu kotu ewidentnie nie spodobało się, że właściciel zamiast się bawić, woli leżeć i surfować po smartfonie. Postanowił wziąć sprawy w swoje łapy i mimo tego, iż nie miał ich zbyt dużych, skutecznie blokował ekran telefonu. Poskutkowało?
 • Ten psiak rozbawi nawet największego ponuraka

  Psiak został zarejestrowany podczas zabawy z telefonem. Jego mina rozbawi nawet największego ponuraka. Zobaczcie sami.
 • Jak ograniczyć korzystanie z telefonu?

  Telefony zawładnęły naszym życiem. Nie tylko umożliwiają szybki kontakt z drugą osobą, lecz także służą rozrywce, pomagają w pracy czy w życiu codziennym. Niestety łatwo się od nich uzależnić, a przecież istnieje życie poza telefoniczną i wirtualną rzeczywistością. Oto kilka porad, jak ograniczyć korzystanie z nich. (Dzień Dobry TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Kiedy telefon odebrać, a kiedy wyciszyć, czyli jaka jest etykieta rozmów telefonicznych?

  Czy istnieje etykieta dotycząca odbierania telefonu? Czy są sytuacje, w których krótka rozmowa telefoniczna obrazi naszego rozmówcę, a kiedy nie powinno to stanowić problemu? O tym w dzisiejszym programie mówiła dr Irena Kamińska-Radomska, ekspertka ds. etykiety. (Dzień Dobry TVN/x-news)