Teksas

Artykuły - Teksas (78)

 • Teksas: Student zastrzelił policjanta na terenie uczelni

  Policjant został śmiertelnie postrzelony w poniedziałek (czasu USA) na terenie politechniki w Lubbock w stanie Teksas. Sprawca - 19-letni student uczelni - zbiegł z miejsca zdarzenia, ale po krótkim czasie został ujęty.
 • USA: 13 ofiar wypadku w Teksasie

  W zderzeniu czołowym mikrobusu należącego do Kościoła Baptystów z samochodem dostawczym zginęło 13 osób, a dwie osoby są ranne - poinformował rzecznik policji stanu Teksas sierżant Conrad Hein. Trzynasta osoba zmarła w szpitalu na skutek odniesionych ran.
 • Strzelanina w Teksasie. Co najmniej jedna ofiara

  Co najmniej jedna osoba zginęła w wyniku strzelaniny w mieście Austin w amerykańskim stanie Teksas.
 • Teksas: Matka zastrzeliła dwie córki

  Teksas: Matka zastrzeliła dwie córki

  Tragedia na przedmieściach Houston w stanie Teksas. Kobieta zabiła dwie nastoletnie córki. Zabójczynię zastrzelił policjant – donosi serwis CNN.
 • Szokująca zbrodnia w Teksasie

  Szokująca zbrodnia w Teksasie

  19-letni mieszkaniec osady McAllen, w stanie Teksas, zastrzelił w piątek swoją matkę, dwóch braci, którzy mieszkali w sąsiedztwie, po czym popełnił samobójstwo - poinformował w niedzielę Charlie Mendeke, szeryf okręgu Uvalde, w którym położona jest osada.
 • Wykorzystał wymiar sprawiedliwości do samobójstwa?

  Wykorzystał wymiar sprawiedliwości do samobójstwa?

  W więzieniu w Huntsville, w stanie Teksas, dokonano w środę egzekucji 27-letniego Daniela Lee Lopeza skazanego na karę śmierci za śmiertelne potrącenie policjanta w 2009 roku podczas ucieczki przed policją.
 • ​USA: Ponura zbrodnia w Teksasie

  ​USA: Ponura zbrodnia w Teksasie

  Osiem osób, w tym sześcioro dzieci znaleziono skutych kajdankami i zastrzelonych w jednym z domów w rejonie Houston, w stanie Teksas. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni został zatrzymany po strzelaninie z policją - poinformowały w niedzielę lokalne media.
 • Strzelanina w Teksasie: Ofiara powiązana z terrorystami?

  Strzelanina w Teksasie: Ofiara powiązana z terrorystami?

  Jedna z ofiar strzelaniny w miejscowości Garland w stanie Teksas, gdzie zorganizowano konkursową wystawę karykatur proroka Mahometa, była na liście osób podejrzanych o terroryzm.
 • Potężny pożar na autostradzie w Teksasie. Zginął kierowca ciężarówki

  Potężny pożar na autostradzie w Teksasie. Zginął kierowca ciężarówki

  Tragedia na autostradzie w Houston w Teksasie. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze drogi.
 • Przed sądem stanie zabójca 13 żołnierzy

  Przed sądem stanie zabójca 13 żołnierzy

  Zabił trzynaście osób, ranił ponad trzydzieści. W Stanach Zjednoczonych rusza proces byłego wojskowego psychiatry, który w 2009 roku dokonał masakry w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie.

Filmy - Teksas (5)

 • Powódź w Teksasie. Trwa ewakuacja mieszkańców

  Powódź w Teksasie. Trwa ewakuacja mieszkańców.
 • Powódź w Teksasie. Trwa ewakuacja mieszkańców

  Powódź w Teksasie. Trwa ewakuacja mieszkańców.
 • Groźne uderzenie pioruna

  Teksas, Stany Zjednoczone. 30 października podczas gwałtownej burzy, przechodzącej przez Teksas, doszło do uderzenia pioruna w radar dopplerowski, co spowodowało jego uszkodzenie. Zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Upały, powodzie, tornada... A to dopiero początek!

  Indie od miesiąca zmagają się z falą rekordowych upałów, które zabiły już ponad 1000 osób. Teksas walczy z powodzią, jakiej w tej części USA nie było od lat. Trąby powietrzne, katastrofalne w skutkach ulewy - wszystko to dzieje się już także w krajach, które znajdują się w umiarkowanej strefie klimatycznej. Naukowcy nie mają wątpliwości: ekstremalne zjawiska pogodowe to efekt zmian klimatu, w dużej mierze wywołanych działalnością człowieka. Jak podaje Centrum Badań nad Epidemiologią Katastrof z siedzibą w Belgii, od 1992 r. na całym świecie doszło do ponad 6600 katastrof spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Spowodowały one łączne straty w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów – i śmierć ponad 600 tysięcy osób. Dla porównania – od 1983 do 1992 roku takich katastrof wydarzyło się tylko 147. Z kolei klimatolodzy z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej prognozują, że 2015 rok prawdopodobnie będzie jeszcze gorętszy niż rok 2014, który był rekordowy pod względem temperatur. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Ziemi muszą pogodzić się z tym, że w nadchodzących latach klęski żywiołowe będą ich nawiedzać coraz częściej.