technologia 3D

Artykuły - Technologia 3D (13)

 • Hit czy obciach? Przyglądamy się panelom ściennym 3D

  Hit czy obciach? Przyglądamy się panelom ściennym 3D

  Jak ozdobić ścianę w salonie lub kuchni, by była oryginalna, nieszablonowa i niedroga? Odpowiedzią są panele ścienne 3D! Panele dekoracyjne naklejane na ściany czy sufit cieszyły się dużym powodzeniem w latach 80. i 90. Mogłoby się wydawać, że ich popularność nieco przygasła, ale nic bardziej mylnego, ponieważ pojawiły się panele przestrzenne, które pozwalają na grę światłem, barwą i fakturą.
 • Ostrożnie z filmami i grami w technologii 3D

  Ostrożnie z filmami i grami w technologii 3D

  Z uwagi na ryzyko powstania wad wzroku naukowcy zdecydowanie odradzają dzieciom poniżej 6. roku życia oglądanie filmów w technologii 3D oraz granie w tego rodzaju gry komputerowe. Dlaczego?
 • "Avengers 3D" w IMAX!

  "Avengers 3D" w IMAX!

  To będzie niezwykła uczta dla fanów komiksów. Od dawna oczekiwana opowieść o superbohaterach od 11 maja będzie wyświetlana w technologii 3D na ekranach kin IMAX.
 • Cyfrowy Polsat nie zamierza inwestować w technologię 3D

  Cyfrowy Polsat nie zamierza inwestować w technologię 3D

  - To technologia jeszcze w powijakach - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Prognozuje, że 3D nie przyniesie rewolucji na miarę emisji w HD.
 • Nowa generacja okularów i monitorów 3D Vision

  Nowa generacja okularów i monitorów 3D Vision

  Jedną z funkcji NVIDIA 3D Vision 2, czyli następnej generacji technologii 3D firmy NVIDIA, są nowe okulary, zaprojektowane zupełnie od podstaw z uwzględnieniem sugestii graczy.
 • "Technologia 3D mnie nie uwiodła"

  "Technologia 3D mnie nie uwiodła"

  Krzysztof Kowalewski użyczył głosu buldogowi Luizowi w animowanej bajce dla dzieci - "Rio", która w piątek, 8 kwietnia, trafi do polskich kin. Artysta opowiada o urokach pracy przy dubbingu, a także o tym, dlaczego nie jest przekonany do technologii 3D.
 • Przygody słynnego asasyna w technologii 3D

  Przygody słynnego asasyna w technologii 3D

  W sieci wreszcie pojawiły się pierwsze informacje o PC-towej wersji Assassin's Creed: Brotherhood.
 • Jerzy Hoffman: Przyszłość kina w 3D!

  - Technologia 3D daje w kinie niesłychaną widowiskowość i prawdę; w przypadku filmu "Bitwa Warszawska 1920" widz będzie miał wrażenie, że sam uczestniczy w prezentowanych wydarzeniach - ocenił reżyser Jerzy Hoffman na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.
 • Unreal Engine 3 z obsługą technologii 3D

  Unreal Engine 3 z obsługą technologii 3D

  W trakcie imprezy GDC Online studio Epic Games ogłosiło, że zawarło umowę z firmą Darkworks, twórcą technologii TriOviz 3D.
 • Za dwa lata połowa gier będzie w 3D

  Za dwa lata połowa gier będzie w 3D

  Prezes Ubisoftu przewiduje szybki rozwój technologii 3D w grach.

Filmy - Technologia 3D (2)

 • Miś Uszatek sklonowany w technologii 3D

  Pełnowymiarowa replika łódzkiego pomnika Misia Uszatka, wysokości blisko 1 metra trafiła do przedszkola, które wygrało konkurs na najlepsze odśpiewanie piosenki tytułowej z popularnej dobranocki.
 • Przełom w medycynie. Sztuczne narządy to przyszłość?

  Rozwój inżynierii biomedycznej może wkrótce zrewolucjonizować medycynę. Już teraz sztuczne narządy służą studentom do licznych badań. Studenci w ramach praktyk w tokijskim szpitalu przeprowadzają skomplikowaną operację na modelu klatki piersiowej. Na jednym z ekranów widzą podgląd prawdziwego płuca, operowanego przez lekarzy, a na drugim obserwują sztuczny organ, wydrukowany w 3D. – Mając do dyspozycji tego typu model wraz z ekranem, dobrze poznajemy warunki panujące na sali operacyjnej w czasie zabiegu. Dawniej takie ćwiczenia nie były możliwe – mówi student medycyny Naohiro Uouzumi. Proces produkcyjny sztucznych organów jest dość skomplikowany. – Za podstawę służy nam obraz rezonansu magnetycznego wybranego narządu. Drukujemy jego przestrzenną formę, następnie wypełniamy ją specjalnymi żelami syntetycznymi, opracowanymi na podstawie analizy właściwości organów zwierzęcych. Na koniec lekarze wprowadzają niezbędne poprawki, tak aby sztuczny narząd był pod każdym względem podobny do ludzkiego – tłumaczy Tomohiro Kinoshita, inżynier medyczny w firmie produkującej sztuczne narządy.