technologia

Artykuły - Technologia (611)

 • Drapacze chmur zburzone w 10 sekund

  Drapacze chmur zburzone w 10 sekund

  W Abu Zabi odbyło się spektakularne wyburzanie czterech wież Mina Plaza Towers. Największa z nich miała 144 pięter.
 • Giełda dla początkujących: krótki poradnik praktyczny

  Giełda dla początkujących: krótki poradnik praktyczny

  Inwestowanie oszczędności na giełdzie wciąż nie należy w naszym kraju do popularnych strategii inwestycyjnych. Nadal rozpowszechnione jest bowiem u nas przekonanie, według którego giełda niejako z definicji stanowi obszar zarezerwowany wyłącznie dla specjalistów. W rzeczywistości sprawa przedstawia się rzecz jasna nieco inaczej natomiast o tym, że akcje spółek giełdowych mogą stanowić jak najbardziej standardową formę inwestycji również w przypadku "statystycznego" człowieka przekonują przykłady wielu państw zachodnich.
 • Innowacyjna technologia zamiany powietrza w energię

  Innowacyjna technologia zamiany powietrza w energię

  ​W Wielkiej Brytanii rozpoczęto budowę innowacyjnego systemu zamieniającego powietrze w energię elektryczną. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, CRYOBattery będzie jednym z największych systemów magazynowania energii w Europie.
 • Czy natura ma szanse w walce z technologią?

  Czy natura ma szanse w walce z technologią?

  Internet przyzwyczaił nas już do oryginalnych materiałów zawierających wszelakie doświadczenia. Od niedawna, dużą popularnością cieszy się krótki film, przedstawiający walkę mechanicznego żuka, z jego realnym odpowiednikiem.
 • Polska stanie się hubem technologicznym?

  Polska stanie się hubem technologicznym?

  - Po raz kolejny okazało się, że największym wyzwaniem dla współczesnego świata są mądre innowacje. Bez nich absolutnie nic nie posunie się do przodu. Dobrze, że istnieją inwestycje w infrastrukturę i w inne gałęzie gospodarki, ale to bez innowacji nie ma postępu - mówi Paulina Brym-Ciuba, członek zarządu Start-up Hub Poland. W rozmowie z Interią zapowiada również przyjazd do Polski w najbliższych dniach białoruskich start-upów, które otrzymają pomoc w ramach przygotowanego we współpracy z rządem programu wsparcia dla Białorusi - Poland.Business Harbour.
 • Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Obawiasz się o powrót obostrzeń związanych z koronawirusem? Wolisz zachować dystans od innych osób? Przy tym wszystkim lubisz opływać w luksusach? Luksusowa, pływająca kapsuła wydaje się być tym, czego szukasz.
 • Volvo skorzysta z technologii Waymo w celu rozwoju pojazdów autonomicznych

  Volvo skorzysta z technologii Waymo w celu rozwoju pojazdów autonomicznych

  Szwedzki producent zawarł sojusz z firmą Waymo, która od teraz ma być wyłączonym partnerem Volvo w zakresie rozwoju autonomicznej jazdy.
 • PFR szuka aplikacji jutra i daje 250 tys. najlepszym

  PFR szuka aplikacji jutra i daje 250 tys. najlepszym

  Ze względu na pandemię COVID-19 zapotrzebowanie na nowe technologie rośnie. Polski Fundusz Rozwoju chce wyłowić z rynku najlepsze pomysły i pomóc w ich rozwoju. - Będziemy pracować nad stworzeniem projektu aplikacji - tłumaczy Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.
 • Pierścienie Oura powiedzą, czy ktoś ma koronawirusa

  Pierścienie Oura powiedzą, czy ktoś ma koronawirusa

  Naukowcy stworzyli specjalną platformę cyfrową, która przy użyciu pierścieni Oura może wykryć objawy związane z koronawirusem -19 z 90 procentową dokładnością.
 • Jak zaaranżować nowoczesny balkon?

  Jak zaaranżować nowoczesny balkon?

  Nowoczesna dzielnica. Nowoczesne osiedle. Nowoczesny blok. Nowoczesne mieszkanie. A balkon? Oczywiście, także nowoczesny! Jak sprawić, by stanowił spójną całość ze stylem mieszkania i otoczenia?

Filmy - Technologia (9)

 • Resort Emilewicz szykuje kolejne uproszczenia dla przedsiębiorców

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.
 • Coraz więcej osób ma problem z oceną wiarygodności informacji w sieci. Światowi giganci technologiczni zapowiadają walkę z fake newsami

  Fałszywe informacje coraz częściej wygrywają z prawdziwymi wiadomościami. Młodzi ludzie przyznają, że często nie potrafią odróżnić prawdy od fake newsa. Walkę z wprowadzającymi w błąd publikacjami zapowiedziały największe światowe koncerny technologiczne, jak Google, Facebook, Wikipedia czy Mozilla. Na ten cel zamierzają przeznaczyć 14 mld dol. Fałszywe newsy zmniejszają zaufanie do mediów, a także firm, instytucji i osób publicznych, to zaś przekłada się na więcej pracy specjalistów z branży PR. – Żyjemy w erze postprawdy, w czasach, kiedy informacje fałszywe wygrywają z prawdziwymi, zwłaszcza w kontekście kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, gdzie news o tym, jak papież popiera Donalda Trumpa, jest najchętniej klikanym nagłówkiem – podkreśla Magdalena Wosińska, redaktor PRoto.pl.
 • Technologia może zastąpić ochroniarza

  W związku z radykalnym wzrostem kosztów pracy, firmy z branży usług ochrony muszą zmienić swoją strategię. Lider branży, Konsalnet, również zastanawia się jak sprzedawać z sukcesami swoje usługi na rynku w sytuacji, gdy klient wykupi mniej roboczogodzin.
 • Drony coraz częściej wykorzystywane przez prywatny biznes

  Drony to przyszłość – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Władysław Binda, prezes zarządu spółki Wtórplast. – Możliwości zastosowania tego sprzętu są olbrzymie, dlatego wykorzystanie dronów nie tylko do celów wojskowych, lecz także cywilnych rośnie na świecie bardzo dynamicznie.