technologia

Artykuły - Technologia (605)

Filmy - Technologia (10)

 • Czy tak będzie wyglądać praca w przyszłości? Architekt stworzył szczelne, futurystyczne komory

  Tak mogłyby wyglądać bezpieczne biura po pandemii. „Q.Workntine” to pomysł polegający na stworzeniu szczelnych, futurystycznych komór. Umożliwiłoby to pracę takiej samej ilości osób w bezpiecznych i sterylnych warunkach. Opracował go nagradzany architekt Mohamed M. Radwan. Komory są w kształcie przylegających do siebie heksagonów . Otwierają się automatycznie, gdy rozpoznają twarz pracownika. Są wyposażone w wentylatory z wbudowanym oczyszczaczem powietrza. To idealne rozwiązanie problemu dystansu między pracownikami w czasach koronawirusa.
 • Resort Emilewicz szykuje kolejne uproszczenia dla przedsiębiorców

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.
 • Coraz więcej osób ma problem z oceną wiarygodności informacji w sieci. Światowi giganci technologiczni zapowiadają walkę z fake newsami

  Fałszywe informacje coraz częściej wygrywają z prawdziwymi wiadomościami. Młodzi ludzie przyznają, że często nie potrafią odróżnić prawdy od fake newsa. Walkę z wprowadzającymi w błąd publikacjami zapowiedziały największe światowe koncerny technologiczne, jak Google, Facebook, Wikipedia czy Mozilla. Na ten cel zamierzają przeznaczyć 14 mld dol. Fałszywe newsy zmniejszają zaufanie do mediów, a także firm, instytucji i osób publicznych, to zaś przekłada się na więcej pracy specjalistów z branży PR. – Żyjemy w erze postprawdy, w czasach, kiedy informacje fałszywe wygrywają z prawdziwymi, zwłaszcza w kontekście kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, gdzie news o tym, jak papież popiera Donalda Trumpa, jest najchętniej klikanym nagłówkiem – podkreśla Magdalena Wosińska, redaktor PRoto.pl.
 • Technologia może zastąpić ochroniarza

  W związku z radykalnym wzrostem kosztów pracy, firmy z branży usług ochrony muszą zmienić swoją strategię. Lider branży, Konsalnet, również zastanawia się jak sprzedawać z sukcesami swoje usługi na rynku w sytuacji, gdy klient wykupi mniej roboczogodzin.