technologia

Artykuły - Technologia (613)

 • Obraz ”Dziewczyna z perłą” w gigantycznym przybliżeniu

  Obraz ”Dziewczyna z perłą” w gigantycznym przybliżeniu

  Producent mikroskopów Hirox stworzył panoramiczne zdjęcie słynnego obrazu w rozdzielczości 10 gigapikseli. Wysokiej klasy urządzenie wykonało 9100 zdjęć z dokładnością do czterech mikronów na piksel.
 • Rosjanie zbudowali latający dywan. Na jakiej zasadzie działa?

  Rosjanie zbudowali latający dywan. Na jakiej zasadzie działa?

  Zastanawialiście się kiedyś, czy jest możliwe stworzenie prawdziwego latającego dywanu? Kilku rosyjskich mechaników ma dla was odpowiedź.
 • Drapacze chmur zburzone w 10 sekund

  Drapacze chmur zburzone w 10 sekund

  W Abu Zabi odbyło się spektakularne wyburzanie czterech wież Mina Plaza Towers. Największa z nich miała 144 pięter.
 • Giełda dla początkujących: krótki poradnik praktyczny

  Giełda dla początkujących: krótki poradnik praktyczny

  Inwestowanie oszczędności na giełdzie wciąż nie należy w naszym kraju do popularnych strategii inwestycyjnych. Nadal rozpowszechnione jest bowiem u nas przekonanie, według którego giełda niejako z definicji stanowi obszar zarezerwowany wyłącznie dla specjalistów. W rzeczywistości sprawa przedstawia się rzecz jasna nieco inaczej natomiast o tym, że akcje spółek giełdowych mogą stanowić jak najbardziej standardową formę inwestycji również w przypadku "statystycznego" człowieka przekonują przykłady wielu państw zachodnich.
 • Innowacyjna technologia zamiany powietrza w energię

  Innowacyjna technologia zamiany powietrza w energię

  ​W Wielkiej Brytanii rozpoczęto budowę innowacyjnego systemu zamieniającego powietrze w energię elektryczną. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, CRYOBattery będzie jednym z największych systemów magazynowania energii w Europie.
 • Czy natura ma szanse w walce z technologią?

  Czy natura ma szanse w walce z technologią?

  Internet przyzwyczaił nas już do oryginalnych materiałów zawierających wszelakie doświadczenia. Od niedawna, dużą popularnością cieszy się krótki film, przedstawiający walkę mechanicznego żuka, z jego realnym odpowiednikiem.
 • Polska stanie się hubem technologicznym?

  Polska stanie się hubem technologicznym?

  - Po raz kolejny okazało się, że największym wyzwaniem dla współczesnego świata są mądre innowacje. Bez nich absolutnie nic nie posunie się do przodu. Dobrze, że istnieją inwestycje w infrastrukturę i w inne gałęzie gospodarki, ale to bez innowacji nie ma postępu - mówi Paulina Brym-Ciuba, członek zarządu Start-up Hub Poland. W rozmowie z Interią zapowiada również przyjazd do Polski w najbliższych dniach białoruskich start-upów, które otrzymają pomoc w ramach przygotowanego we współpracy z rządem programu wsparcia dla Białorusi - Poland.Business Harbour.
 • Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Luksusowa pływająca kapsuła – idealne rozwiązanie na czas epidemii

  Obawiasz się o powrót obostrzeń związanych z koronawirusem? Wolisz zachować dystans od innych osób? Przy tym wszystkim lubisz opływać w luksusach? Luksusowa, pływająca kapsuła wydaje się być tym, czego szukasz.
 • Volvo skorzysta z technologii Waymo w celu rozwoju pojazdów autonomicznych

  Volvo skorzysta z technologii Waymo w celu rozwoju pojazdów autonomicznych

  Szwedzki producent zawarł sojusz z firmą Waymo, która od teraz ma być wyłączonym partnerem Volvo w zakresie rozwoju autonomicznej jazdy.

Filmy - Technologia (8)

 • Resort Emilewicz szykuje kolejne uproszczenia dla przedsiębiorców

  Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Krakowa i Małopolski wzięło udział w piątkowym spotkaniu z minister Jadwigą Emilewicz. Uczestnicy spotkania „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” dowiedzieli się, nad jakimi ułatwieniami i uproszczeniami dla przedsiębiorców pracuje resort przedsiębiorczości i technologii.
 • Coraz więcej osób ma problem z oceną wiarygodności informacji w sieci. Światowi giganci technologiczni zapowiadają walkę z fake newsami

  Fałszywe informacje coraz częściej wygrywają z prawdziwymi wiadomościami. Młodzi ludzie przyznają, że często nie potrafią odróżnić prawdy od fake newsa. Walkę z wprowadzającymi w błąd publikacjami zapowiedziały największe światowe koncerny technologiczne, jak Google, Facebook, Wikipedia czy Mozilla. Na ten cel zamierzają przeznaczyć 14 mld dol. Fałszywe newsy zmniejszają zaufanie do mediów, a także firm, instytucji i osób publicznych, to zaś przekłada się na więcej pracy specjalistów z branży PR. – Żyjemy w erze postprawdy, w czasach, kiedy informacje fałszywe wygrywają z prawdziwymi, zwłaszcza w kontekście kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, gdzie news o tym, jak papież popiera Donalda Trumpa, jest najchętniej klikanym nagłówkiem – podkreśla Magdalena Wosińska, redaktor PRoto.pl.
 • Technologia może zastąpić ochroniarza

  W związku z radykalnym wzrostem kosztów pracy, firmy z branży usług ochrony muszą zmienić swoją strategię. Lider branży, Konsalnet, również zastanawia się jak sprzedawać z sukcesami swoje usługi na rynku w sytuacji, gdy klient wykupi mniej roboczogodzin.
 • Drony coraz częściej wykorzystywane przez prywatny biznes

  Drony to przyszłość – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Władysław Binda, prezes zarządu spółki Wtórplast. – Możliwości zastosowania tego sprzętu są olbrzymie, dlatego wykorzystanie dronów nie tylko do celów wojskowych, lecz także cywilnych rośnie na świecie bardzo dynamicznie.