Motoryzacja - techniki

Artykuły - Techniki (23)

 • Jak tajniacy auta kupowali

  Jak tajniacy auta kupowali

  Policjanci z supertajnego warszawskiego Wydziału Techniki Operacyjnej kupowali auta od oszusta po zaniżonej cenie i do prywatnych celów, donosi "Rzeczpospolita" powołując się na swoje źródła w policji.
 • Punkty zapalne

  Typowym mankamentem trapiącym 607-ki HDi FAP są problemy z filtrem cząstek stałych. Ich nasilenie zależy od dwóch czynników - po pierwsze od techniki jazdy, po drugie od jakości paliwa i dbałości o uzupełnianie specjalnego płynu odpowiedzialnego za dopalanie sadzy (Eolys, cena ok. 170 zł za litr). FAP-y - w warunkach serwisowych można regenerować.
 • Muzeum w Otrębusach

  Muzeum w Otrębusach

  Muzeum Motoryzacji i Techniki to wyjątkowa placówka.
 • Jeżdżą "na zderzaku", a pierwszy toruje drogę

  Jeżdżą "na zderzaku", a pierwszy toruje drogę

  Nie mają łatwej pracy. Każdego dnia narażają się, by chronić życie najważniejszych osób w państwie. Ryzyko wpisane jest w ich codzienność. Czasami, za ochronę vipa przychodzi im zapłacić najwyższą cenę.
 • Syrenka w wersji limuzyna

  Pierwsze zabytkowe pojazdy, które władze Szczecina kupiły od prywatnego kolekcjonera, trafiły w czwartek do zbiorów tamtejszego Muzeum Techniki i Komunikacji Miejskiej.
 • Wszystko o doładowaniu

  Wszystko o doładowaniu

  W najnowszym, grudniowym numerze Auto Techniki Motoryzacyjnej dominują dwa tematy techniczne: katalizatory do silników benzynowych oraz turbodoładowanie, także silników benzynowych.
 • Jeżdżą "na zderzaku", a pierwszy toruje drogę

  Jeżdżą "na zderzaku", a pierwszy toruje drogę

  Podobno szary obywatel nie powinien wiedzieć trzech rzeczy: jak się robi kiełbasę, uprawia politykę i jak funkcjonuje Biuro Ochrony Rządu. Nam udało się podpatrzyć, co potrafi BOR.
 • Silniki benzynowe są lepsze!

  Silniki benzynowe są lepsze!

  Najnowszy, dostępny już w kioskach numer Auto Techniki Motoryzacyjnej pozwoli miłośnikom samochodów pożytecznie spędzić pierwszą połowę wakacji.
 • Jak bezpieczne mogą być samochody?

  Jak bezpieczne mogą być samochody?

  Robert Kubica wyszedł cało z wypadku, w którym jego bolid z prędkością około 200 km/h uderzył w betonową barierę.
 • Ratujmy polską motoryzację!

  Ratujmy polską motoryzację!

  Zabytkowej fabryce Norblina przy Żelaznej w Warszawie - siedzibie muzeów Przemysłu, Drukarstwa i Starych Samochodów oraz teatru Scena Prezentacje - grozi przejście w ręce bankruta, który chce ją sprzedać za długi, przekazując teren i budynki starej fabryki ich dawnemu użytkownikowi - firmie Norblin SA - choć ten wyprowadził się stąd 21 lat temu.