technika

Artykuły - Technika (393)

 • Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych

  Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych

  Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce - wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych.
 • Nadludzkie umiejętności? Wystarczy założyć maskę!

  Jesteśmy przyzwyczajeni do pełnej kontroli otaczającego nas świata. Selekcjonujemy zewnętrzne bodźce, wybierając te, które w danym momencie są nam potrzebne. O maskach, które mają wyostrzyć wzrok i słuch informuje CNN News.
 • 130-kilogramowy rybak zadziwił świat

  130-kilogramowy rybak zadziwił świat

  50-letni Walijczyk, Andrew Cassidy udowodnił, że nawet znaczna nadwaga nie musi być powodem do wstydu. Ważący ponad 130 kilogramów bezrobotny rybak z Milford Haven stał się prawdziwą gwiazdą internetu, po tym jak do sieci trafiły nagrania z próbkami jego umiejętności piłkarskich.
 • Donald Tusk o śmierci technika z Jaka-40

  Donald Tusk o śmierci technika z Jaka-40

  Premier Donald Tusk ocenił, że nic nie wskazuje na to, aby śmierć Remigiusza Musia, technika pokładowego z Jaka-40, który lądował 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, miała cokolwiek wspólnego z polityką.
 • Robo-kochanka czy robo-klawisz?

  Robo-kochanka czy robo-klawisz?

  Sztuczne istoty zaczynają dziś pełnić funkcje zastrzeżone dotąd dla człowieka. Przełamane zostały kolejne granice.
 • Dramat- 1500 placówek do likwidacji

  Dramat- 1500 placówek do likwidacji

  Około 1500 placówek oświatowych - szkół, przedszkoli, burs, schronisk młodzieżowych - chcą zlikwidować samorządowcy. Wynika to z uchwał intencyjnych o zamiarze zamknięcia placówek; informacje zebrał PAP w piętnastu kuratoriach oświaty.
 • Ekspert: Technika może być zawodna. Jest też czynnik ludzki

  Na kolei są systemy zabezpieczające przed zderzeniem pociągów, ale technika może być zawodna; do sobotniej katastrofy kolejowej, do której doszło w okolicach Szczekocin, mógł się też przyczynić błąd człowieka - ocenia prof. Marek Sitarz, kierownik Katedry Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej.
 • "Szklana pułapka" staje się rzeczywistością

  "Szklana pułapka" staje się rzeczywistością

  W dzisiejszych czasach produkowanie filmów akcji poruszających temat wojny cybernetycznej jest ryzykowną i delikatną sprawą: od momentu wypuszczenia trailera do czasu wprowadzenia filmu do kin scenariusz może zacząć się rozgrywać w wieczornych wiadomościach.
 • Mania zerkania

  Mania zerkania

  Na nudnym zebraniu co chwila zerkasz na komórkę, ukradkiem sprawdzasz e-maile, czytasz newsy? Ten z pozoru niewinny nawyk może być... uzależnieniem - pokazują badania opublikowane w czasopiśmie "Personal and Ubiquitous Computing".
 • Powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy

  Powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy

  Wykształcone kadry są warunkiem rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. W branżach związanych z energetyką jądrową będzie zatrudnionych kilka tysięcy osób - przekonywali w czwartek eksperci na konferencji "Polska nauka i technika dla elektrowni jądrowych w Polsce".

Filmy - Technika (1)