teatry

Artykuły - Teatry (122)

 • Odmrażanie gospodarki: Kina otwarte już w czerwcu?

  Odmrażanie gospodarki: Kina otwarte już w czerwcu?

  Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że rząd chce, by kina i teatry zostały uruchomione w czerwcu w nowym reżimie sanitarnym.
 • Fredro w nietypowej odsłonie w krakowskim Teatrze Bakałarz

  Fredro w nietypowej odsłonie w krakowskim Teatrze Bakałarz

  Okazuje się, że „Zemsta” – doskonale wszystkim znana komedia Aleksandra Fredry - może być osadzona nie tylko w realiach świata dziewiętnastowiecznej szlachty.
 • "Seks nocy letniej" Woody'ego Allena w teatrze w Lublinie

  "Seks nocy letniej" Woody'ego Allena w teatrze w Lublinie

  Historię trzech małżeństw uwikłanych we wzajemne relacje uczuciowe opowiada komedia Woody'ego Allena "Seks nocy letniej", którą przedstawi zespół Teatru im Juliusza Osterwy w Lublinie. Premiera sztuki, w reżyserii Pawła Aignera, odbędzie się w sobotę, 29 listopada.
 • "Przygoda" w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Telewizji

  "Przygoda" w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Telewizji

  Przed nami kolejna premiera Teatru Telewizji. 1 grudnia o godz. 20.25 na antenie TVP1 zobaczymy sztukę Sándora Máraiego "Przygoda" wg scenariusza i w reżyserii Jana Englerta.
 • Jerzy Stuhr wyreżyserował "Rewizora" dla Teatru Telewizji

  Jerzy Stuhr wyreżyserował "Rewizora" dla Teatru Telewizji

  Jerzy Stuhr wyreżyserował "Rewizora" Nikołaja Gogola dla Teatru Telewizji TVP. Uroczysty, przedpremierowy pokaz komedii odbył się w sobotę, 18 października, w Starym Sączu - miasteczku, które zagrało w spektaklu. Premierę telewizyjną zaplanowano na 24 listopada w programie 1 TVP.
 • Michał Żebrowski o Teatrze 6. piętro

  Michał Żebrowski o Teatrze 6. piętro

  Teatr 6. piętro świętuje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowywane są trzy premiery - będzie propozycja dla tych, którzy lubią satyrę polityczno-obyczajową, i dla miłośników literatury rosyjskiej. Z kolei tekst do specjalnego muzycznego przedstawienia napisał Wojciech Młynarski.
 • Piotr Cyrwus, Piotr Zelt i Aneta Zając w teatrze

  Piotr Cyrwus, Piotr Zelt i Aneta Zając w teatrze

  W warszawskim Teatrze Capitol odbędzie się w poniedziałek, 8 września, premiera spektaklu "Kiedy kota nie ma". Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Piotra Cyrwusa, Piotra Zelta i Anetę Zając. Sztuka opowiada historię dwóch małżeństw z ponad dwudziestoletnim stażem.
 • Sandra Staniszewska: Debiutantka z "Kamieni na szaniec" gra w teatrze

  Sandra Staniszewska: Debiutantka z "Kamieni na szaniec" gra w teatrze

  Sandra Staniszewska zadebiutowała w kinie rolą Hali Glińskiej, dziewczyny "Zośki", w "Kamieniach na szaniec" Roberta Glińskiego. Udział w filmie zapewnił początkującej aktorce popularność i pomógł w rozwoju kariery. Kilka miesięcy po premierze filmu aktorka pracuje w dwóch warszawskich teatrach, a za nowy cel stawia sobie współpracę z Wojciechem Smarzowskim i Agnieszką Holland.
 • Jerzy Stuhr reżyseruje "Rewizora" w Teatrze Telewizji

  Jerzy Stuhr reżyseruje "Rewizora" w Teatrze Telewizji

  Jerzy Stuhr reżyseruje dla Teatru Telewizji słynną sztukę Gogola "Rewizor". Aktor i reżyser gwarantuje współczesne odczytanie kultowej komedii w gwiazdorskiej obsadzie, po ponad 45 latach od ostatniej inscenizacji w Teatrze Telewizji - pamiętnego spektaklu Jerzego Gruzy z Tadeuszem Łomnickim w roli Horodniczego.
 • Barbara Kurdej-Szatan: Wolę teatr od filmu

  Barbara Kurdej-Szatan: Wolę teatr od filmu

  Barbara Kurdej-Szatan polubiła pracę na planie filmowym. Po rolach w serialach telewizyjnych przyszedł czas na główną rolę w filmie. Aktorka rozpoczęła właśnie zdjęcia do komedii romantycznej "Dzień dobry, kocham cię", w której gra jedną z głównych ról. Przyznaje jednak, że jej największą pasją pozostaje teatr.