Teatr Studio

Artykuły - Teatr Studio (4)

Filmy - Teatr Studio (10)

 • "Oniegin" z Mateuszem Damięckim w roli głównej w Teatrze Studio

  Na afisz Teatru Studio wchodzi w niedzielę spektakl „Oniegin” Aleksandra Puszkina w reżyserii Ireny Jun. W tytułową rolę wcieli się Mateusz Damięcki. Aktor podkreśla, że adaptacja poematów Puszkina wymaga cierpliwości od widza. Jak mówi, jako aktor w pełni zrozumiał swojego bohatera - i tym samym może lepiej opowiedzieć jego historię widzom. "Oniegin” Puszkina to miłosny poemat, który Irena Jun zaadaptowała na potrzeby teatru. To historia człowieka, który jest znudzony życiem, a dzięki licznym podróżom miał okazję poznać smak wielkiego świata. Po powrocie na wieś Oniegin rozkochuje w sobie piękną Tatianę, a później ją odrzuca. Po latach okazuje się, że role kochanków się odwróciły – to Tatiana odrzuca Oniegina.
 • Kinga Preis w bajce dla dzieci autorstwa Doroty Masłowskiej

  W kwietniu ruszają w Teatrze Studio próby do spektaklu na podstawie bajki filozoficznej dla dzieci autorstwa Doroty Masłowskiej. Jedną z ról w sztuce zagra Kinga Preis.
 • "Sąd Ostateczny" - sztuka bez łatwego morału

  Sąd Ostateczny to przewrotna historia, w której autor stawia pytania o winę i karę, przyglądając się przez szkło powiększające małej społeczności. Trochę kryminał, a trochę melodramat. Wciągająca przypowieść bez łatwego morału. Premiera 31 grudnia, w Teatrze Studio w Warszawie.
 • Poznajcie Teatr STUDIO w nowej odsłonie

  Dla Teatru Studio sezon 2012/2013 to całkowicie nowe rozdanie. Od września dyrektorem artystycznym teatru została Agnieszka Glińska. Zmienił się zespół aktorski, identyfikacja wizualna teatru oraz charakter działającej przy nim galerii. Do zespołu artystycznego, w którym pozostali m.ni. Ewa Błaszczyk, Monika Obara, Stanisław Brudny czy Mirosław Zbrojewicz, dołączyli również Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Joanna Szczepkowska, Marcin Bosak, Grzegorz Daukszewicz, Łukasz Simlat, Krzysztof Stroiński, Krzysztof Stelmaszyk i inni. To tylko niektóre nazwiska. Poznajcie wszystkich. Obejrzycie film. Zapraszamy. Do zobaczenia w STUDIO.