Teatr Stary

Artykuły - Teatr Stary (0)

 • Jan Klata nowym dyrektorem Starego Teatru?

  Jan Klata nowym dyrektorem Starego Teatru?

  Reżyser i dramaturg Jan Klata został zarekomendowany na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie - poinformował rzecznik ministerstwa kultury Maciej Babczyński.
 • "Trela to zjawisko"

  "Trela to zjawisko"

  "W moim przekonaniu jest to człowiek dotknięty palcem bożym, nieświadomy wartości swego talentu" - tak o Jerzym Treli mówił przed laty nieżyjący już aktor Jerzy Bińczycki. Trela, który z Krakowem związał większość swojego życia, obchodzi w środę, 14 marca, swoje 70. urodziny i jednocześnie 50-lecie pracy artystycznej.
 • Jubileusz Haliny Kwiatkowskiej w Starym Teatrze

  Jubileusz Haliny Kwiatkowskiej w Starym Teatrze

  Narodowy Stary Teatr w Krakowie z dumą informuje o jubileuszu artystycznym Haliny Kwiatkowskiej 70/90 czyli siedemdziesiątka dziewięćdziesięciolatki, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 20.00.
 • Zabytkowy Teatr Stary będzie odrestaurowany

  XIX-wieczny Teatr Stary w Lublinie zostanie odrestaurowany dzięki dotacji unijnej. W zabytkowym budynku ma powstać teatr impresaryjny. Obiekt ma być gotowy do użytku w 2011 r.
 • Paryski nie-co-dziennik: Po Bogu

  Paryski nie-co-dziennik: Po Bogu

  Efektowne poszukiwanie duchowości w świecie bez Boga... Świetnie zagrane przedstawienie... Wspaniały teatr zacierający granice i burzący ustalony porządek - piszą paryscy recenzenci o przedstawieniu Krystiana Lupy "Zaratustra" według Nietzschego, wystawionym gościnnie w paryskim Odeonie przez Teatr Stary z Krakowa.

Filmy - Teatr Stary (8)

 • Jan Peszek: Piłka nożna to też teatr

  Znakomitego aktora zapytaliśmy o to, jakie emocje wzbudza w nim piłka nożna. Jan Peszek zdradził nam, że mecz Polska-Grecja oglądał... między scenami spektaklu "Pan Tadeusz", w którym występuje na deskach krakowskiego Teatru Starego.
 • Jan Peszek jako Tytus Andronikus

  16 czerwca 2012 r. na Scenie Kameralnej Teatru Starego odbędzie się premiera sztuki "Anatomia Tytusa Fall of Rome" w reżyserii Wojtka Klemma. Nawiązuje ona do słynnego dramatu Szekspira "Tytus Andronikus". W postać tragicznego rzymskiego wodza wcieli się Jan Peszek.
 • Ulubiona aktorka Anny Polony

  Magdalena Cielecka była kiedyś studentką Anny Polony. Teraz aktorka Teatru Starego zachwyca się warsztatem i rolami Cieleckiej. Obie panie spotkały się ostatnio na planie serialu "Hotel 52".
 • Anna Polony ma słabość do doktora House'a

  Dla mnie serial to niezbyt interesująca forma - zdradza nam Anna Polony, aktorka występująca m.in. na deskach Starego Teatru. Ostatnio pojawiła się jednak gościnnie w serialu "Hotel 52". Aktorka ma jednak słabość do doktora House'a.