Teatr Polski

Artykuły - Teatr Polski (22)

 • Cezary Morawski: Spór o Teatr Polski

  Cezary Morawski: Spór o Teatr Polski

  5 czerwca 2019 roku swoje 65 urodziny obchodzi Cezary Morawski. Popularny aktor jest znany polskim widzom ze swoich licznych ról filmowych i telewizyjnych. Był on także bohaterem głośnych spraw. Jako skarbnik Związku Artystów Scen Polskich został uznany winnym narażenia związek na stratę ponad 9 milionów złotych. Burzliwa była także jego kadencja dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.
 • Cezary Morawski zostanie odwołany z funkcji dyrektora Teatru Polskiego

  Cezary Morawski zostanie odwołany z funkcji dyrektora Teatru Polskiego

  Zarząd województwa dolnośląskiego podejmie w poniedziałek, 26 listopada, uchwałę o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na początku października NIK stwierdził nieprawidłowości w działalności finansowej teatru, którym kieruje Morawski.
 • Redbad Klijnstra solidaryzuje się z aktorami Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Redbad Klijnstra solidaryzuje się z aktorami Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Coraz więcej głosów oburzenia w związku z wyborem Cezarego Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Redbad Klijnstra podkreśla, że nie jest możliwa konstruktywna współpraca w momencie, kiedy zespół nie akceptuje nowego szefa. Jego zdaniem, zaistniała sytuacja jest pewnego rodzaju patologią, dlatego konkurs powinien być powtórzony.
 • Morawski szefem Teatru Polskiego; milczący protest artystów

  Morawski szefem Teatru Polskiego; milczący protest artystów

  Cezary Morawski objął w czwartek stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Część zespołu teatru zorganizowała przed teatrem milczący protest. Przedstawiciele protestujących złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. konkursu, w którym Morawski został wybrany na dyrektora instytucji.
 • Cezary Morawski formalnie dyrektorem Teatru Polskiego

  Cezary Morawski formalnie dyrektorem Teatru Polskiego

  Cezary Morawski został we wtorek formalnie powołany przez zarząd woj. dolnośląskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przeciwko Morawskiemu protestuje zespół teatru; zarzuca mu brak kompetencji i uważa, że konkurs, w którym został wybrany był "ustawiony".
 • Spotkanie artystów z marszałkiem ws. sytuacji w Teatrze Polskim

  Spotkanie artystów z marszałkiem ws. sytuacji w Teatrze Polskim

  Bez przełomu zakończyło się poniedziałkowe spotkanie artystów Teatru Polskiego we Wrocławiu z marszałkiem woj. dolnośląskiego Cezarym Przybylskim ws. wyboru nowego dyrektora tej instytucji. Zespół teatru wybranemu w konkursie Cezaremu Morawskiemu zarzuca brak kompetencji i uważa, że konkurs był "ustawiony".
 • Protest w Teatrze Polskim po wyborze nowego dyrektora

  Protest w Teatrze Polskim po wyborze nowego dyrektora

  Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu apeluje do zarządu woj. dolnośląskiego o niepowoływanie na stanowisko dyrektora tej placówki wybranego w konkursie aktora Cezarego Morawskiego. Artyści zarzucają mu brak kompetencji i uważają, że konkurs był "ustawiony".
 • Warszawskie teatry publiczne alarmują ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Warszawskie teatry publiczne alarmują ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Wieloletnia praca Teatru Polskiego we Wrocławiu jest zagrożona - alarmują warszawskie teatry publiczne w liście otwartym do ministra kultury i marszałka woj. dolnośląskiego. Artyści apelują, by ws. wyboru nowego szefa placówki nie pomijać stanowiska zespołu teatru.
 • Nowoczesna kontra rząd. Spór o Teatr Polski we Wrocławiu

  Nowoczesna kontra rząd. Spór o Teatr Polski we Wrocławiu

  Nowoczesna złożyła do ministra kultury Piotra Glińskiego interpelację ws. wyboru nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu - poinformowała w środę posłanka tej partii Joanna Scheuring-Wielgus. We wniosku pyta, czy były w tej sprawie naciski z resortu kultury.
 • Rysiek z "Klanu" w... sutannie!

  Rysiek z "Klanu" w... sutannie!

  Piotr Cyrwus, czyli nieodżałowany Ryszard Lubicz z "Klanu", przygotowuje się do kolejnej premiery w stołecznym Teatrze Polskim, na deskach którego występuje niemal codziennie. Tym razem wcieli się w... biskupa!