teatr Polonia

Artykuły - Teatr Polonia (6)

 • Premiera w Teatrze Polonia – PIĘKNY NIECZUŁY

  Premiera w Teatrze Polonia – PIĘKNY NIECZUŁY

  „Piękny nieczuły”, czyli napisany dla Edith Piaf wspaniały tekst Jeana Cocteau, będzie miał premierę 22 czerwca w Teatrze Polonia. W roli głównej zobaczymy Natalię Sikorę, charyzmatyczną aktorkę o wielkim talencie i magnetyzującym głosie, która w spektaklu zaśpiewa na żywo kultowe piosenki Piaf, np. Padam, padam czy Non, je ne regrette rien. Towarzyszyć jej będzie utalentowany Paweł Ciołkosz, znany widzom choćby ze spektaklu „Matki i synowie”. Reżyseruje Edward Wojtaszek, który na potrzeby tej inscenizacji przełożył tekst na nowo. To koniecznie trzeba zobaczyć!
 • Janda: Niczego nie udaję!

  Janda: Niczego nie udaję!

  Szefuje dwóm teatrom, gra, reżyseruje i adaptuje sztuki. Krystyna Janda jest pełna nowych pomysłów, energii oraz apetytu na życie. Od lat ma swoich wiernych widzów, którzy zapełniają widownię do ostatniego miejsca.
 • Jubileusz Krystyny Jandy

  Jubileusz Krystyny Jandy

  Krystyna Janda - aktorka filmowa i teatralna, laureatka Złotej Palmy, Agnieszka w filmie "Człowiek z marmuru" i Danuta Wałęsa w spektaklu "Danuta W." - we wtorek kończy 60 lat. Aktorka będzie świętować urodziny sztuką "Zmierzch długiego dnia" w teatrze Polonia.
 • Zamachowski gra alkoholika

  Zamachowski gra alkoholika

  "Pod mocnym aniołem" - nagrodzoną Nike powieść Jerzego Pilcha przeniosła na scenę Magda Umer, a w postać głównego bohatera - Jurusia - wcieli się Zbigniew Zamachowski. Premiera odbędzie się 30 marca w warszawskim teatrze Polonia.
 • Koterski "czyta" Jandę

  Koterski "czyta" Jandę

  Monodram "Moja droga B.", według książki - zbioru felietonów Krystyny Jandy, przygotowuje w Teatrze Polonia Marek Koterski. W spektaklu występuje Małgorzata Bogdańska. - To przedstawienie o sposobie przeżywania życia: na sto procent - mówi reżyser.
 • Krzysztof Globisz sam na scenie

  Krzysztof Globisz sam na scenie

  Na deskach warszawskiego Teatru Polonia z monodramem "Jekyll/Hyde" wystąpi Krzysztof Globisz. Specjalnie dla aktora tekst napisał młody reżyser Jakub Porcari. Globisz po raz pierwszy zagra na scenie sam.

Filmy - Teatr Polonia (7)

 • Młoda gwiazda „Miasta 44” zagra w monodramie wojennym

  „Porozmawiajmy po niemiecku” to historia młodej dziewczyny, która wkracza w dorosłość w okresie niemieckiej okupacji, a jej celem jest przede wszystkim dobra zabawa. Zdaniem Zofii Wichłacz, odtwórczyni głównej roli, ta opowieść może widzów zaszokować, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak frywolnego mówienia o tamtych czasach. Spektakl w reżyserii Łukasza Kosa można oglądać w Teatrze Polonia w Warszawie. Spektakl jest oparty na autentycznym pamiętniku Hanny Zach – zbuntowanej nastolatki, która pochodziła z Łomży, a w czasach niemieckiej okupacji mieszkała w Warszawie, w kamienicy na rogu ulic Koszykowej i Poznańskiej. Znacznie różniła się od swoich rówieśniczek – nie działała w podziemiu, nie była sanitariuszką. Mimo tego, co działo się wokół i w jakiej rzeczywistości przyszło jej żyć, na pierwszym planie stawiała dobrą zabawę. – Mamy tutaj do czynienia z zapiskami młodej dziewczyny, która kocha życie i chce korzystać z niego pełnymi garściami, mimo że jest wojna. Więc ten pamiętnik jest dość przewrotny. Wojna jest na dalszym planie, a na pierwszym planie są jej przeżycia, zabawy, flirty, spotkania, to, co ona robi na co dzień – mówi Zofia Wichłacz, aktorka.
 • Maria Seweryn poszukuje prawdziwej miłości

  „Niekonwencjonalna opowieść o miłości”. Tak o nowym spektaklu „Konstelacje” mówi jego reżyser – Adam Sajnuk. – Nie jest to linearnie opowiedziana historia. Konstrukcja dramatu jest zaburzona, a opiera się na teorii strun i światach równoległych – dodaje reżyser. Marianne (Maria Seweryn) i Roland (Grzegorz Małecki) spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? KONSTELACJE, to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. Sztukę można zobaczyć na deskach Teatru Polonia.
 • Bohosiewicz i Kot w premierowej sztuce Jerzego Stuhra

  20 lutego to dzień premiery spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra w warszawskim Teatrze Polonia. Opowieść o trójkącie małżeńskim i uwikłanym w niego dziecku to jedna z najbardziej popularnych sztuk Gabrieli Zapolskiej. W rolach głównych występują Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Izabela Kuna i Tomasz Kot.
 • Zbrodnia, manipulacja, tajemnica

  W piątek 15 czerwca o godz. 19.30 w warszawskim Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu Witolda Gombrowicza "Zbrodnia z premedytacją" w reżyserii Izabelli Cywińskiej.