TDI

Artykuły - TDI (56)

 • Szokujące. To koniec silników TDI?!

  Szokujące. To koniec silników TDI?!

  Deutsche Umwelthilfe (DUH) - niemiecka organizacja zajmująca się ochroną środowiska i prawami konsumentów - zapowiedziała pozew sądowy przeciwko Volkswagenowi.
 • Ciech zaprzestanie działalności w segmencie TDI

  Ciech i Zakłady Chemiczne Zachem zawarły z BASF Polska i BASF SE warunkową umowę sprzedaży i przeniesienia wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją TDI na rzecz BASF Polska za 43 mln euro (ok. 178,56 mln zł) - podał Ciech w komunikacie. Grupa spodziewa się dzięki temu popawy wyników operacyjnych.
 • SQ5 TDI. Pierwszy model S z silnikiem Diesla

  SQ5 TDI. Pierwszy model S z silnikiem Diesla

  Przy okazji dwudziestoczterogodzinnego wyścigu Le Mans, Audi zaprezentuje najnowszy model serii Q5 - audi SQ5 TDI. Montowany w nim silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 313 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min.
 • Przejechał 720 tys. km 1,9 TDI. Twój ma więcej?

  Przejechał 720 tys. km 1,9 TDI. Twój ma więcej?

  Fani Volkswagena zgodnie twierdzą, że najlepszym silnikiem niemieckiego koncernu ostatnich lat jest wysokoprężny 1,9 TDI.
 • Q5 hybrid. To auto nie zrobi wielkiej kariery

  Q5 hybrid. To auto nie zrobi wielkiej kariery

  Audi eksperymentowało z hybrydami już w 1989 roku. Początkowo były to tylko prototypy. W 1997 roku na rynku pojawił się pierwszy model produkcyjny - audi duo III, który bazował na popularnym A4 B5 avant 1,9 TDI.
 • TDI Corporate Finance złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości DSS

  TDI Corporate Finance złożyło 16 lutego wniosek o ogłoszenie upadłości Dolnośląskich Surowców Skalnych - podał DSS w komunikacie.
 • Używane marzenie Polaka? Golf z silnikiem 1.9 TDI!

  Używane marzenie Polaka? Golf z silnikiem 1.9 TDI!

  Volkswagen Golf to najpopularniejszy model używanego samochodu poszukiwany przez osoby, które chcą zmienić auto.
 • Masz silnik 2.0 CR TDI? Możesz mieć problem

  Masz silnik 2.0 CR TDI? Możesz mieć problem

  W silnikach 2.0 CR TDI wyprodukowanych w okresie 2009 - 2010, wykorzystywanych w samochodach koncernu Volkswagen, istnieje możliwość powstania w trakcie użytkowania samochodu nieszczelności przewodów wysokiego ciśnienia.
 • Pechowe 2.0 TDI. 168 tys. diesli do naprawy

  Pechowe 2.0 TDI. 168 tys. diesli do naprawy

  Volkswagen przywołuje w USA do naprawy ponad 168 tys. samochodów z silnikami typu diesel ze względu na wadę systemu wtrysku paliwa, która może powodować wycieki i pożary w pojazdach - poinformowała amerykańska administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA.
 • Wolisz porsche za 7 tysięcy złotych, czy golfa TDI z 97?

  Wolisz porsche za 7 tysięcy złotych, czy golfa TDI z 97?

  Jednym z hitów tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem był pokaz kolejnego wcielenia porsche 911, ale na stoisku tej niemieckiej firmy poczesne miejsce zajęły również dwie inne nowości, które miały swoją światową premierę w Szanghaju, a teraz zaprezentowały się w Europie.