Tbilisi

Artykuły - Tbilisi (264)

Filmy - Tbilisi (6)

 • „Polacy za granicą”: Gruzja to kraj doświadczony przez wojny. Pierwszy toast wypija się tam za pokój

  Na początek zagadka: dlaczego Gruzini nie kłamią? Odpowiedź w programie. Martyna przyjechała do Gruzji 5 lat temu na wymianę studencką. Została w Tbilisi i prowadzi tam firmę wypożyczającą samochody z napędem 4x4. Zaprowadziła prowadzącego program Tomka Florkiewicza do największego budynku sakralnego w Gruzji – Soboru Trójcy Świętej. Wyjaśniła, dlaczego kobiety w Gruzji zakrywają głowy w kościele.Gruzja to kraj doświadczony przez wojny. 35% obszaru jest pod okupacją Rosji. Martyna i Tomek zwiedzili imponującą budowlę – Pomnik Historii Gruzji. Na koniec wieczorny spacer aż do Mostu Pokoju. Mieszkańcy nazywają go… „podpaską”. . Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
 • „Polacy za granicą”: Ukradli jej bagaż i dokumenty. Została w Gruzji i tam ułożyła sobie życie

  Na początek zagadka: skąd pochodzi nazwa kraju – Gruzja? Odpowiedź w programie. Paulina mieszka w Tbilisi, stolicy Gruzji, od 4 lat. Prowadzi tam hostel. Przyjechała do tego kraju kilka lat temu na wakacje. Niestety ktoś ukradł jej bagaż i dokumenty. Ale wszystko skończyło się dobrze. Poznała dzięki temu Gruzina, który pomógł jej bezinteresownie w tej sytuacji i… zakochali się w sobie. Paulina pokazała prowadzącemu program Tomkowi Florkiewiczowi miasto, które tak polubiła. Tbilisi to miejsce, które łączy różne kultury. Ludzie są tam bardzo tolerancyjni. Gruzini to artystyczne dusze. Wszyscy lubią śpiewać i tańczyć, kochają poezję i są bardzo utalentowani. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
 • „Polacy za granicą”: Po której stronie samochody w Tbilisi mają kierownicę? Zaskakujące

  Na początek zagadka: dlaczego w Gruzji tak wiele samochodów nie ma zderzaków? Zobaczcie sami.Marcin pracuje w branży turystycznej w Tbilisi. Razem z prowadzącym program Tomkiem Florkiewiczem wsiedli do taksówki. Jest to tani i bardzo popularny sposób przemieszczania się w stolicy Gruzji. Cenę negocjuje się, zanim się wsiądzie. Kwota często zależy od humoru kierowcy. Aby zostać taksówkarzem, wystarczy iść na bazar i kupić tabliczkę z napisem TAXI. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
 • „Polacy za granicą”: Pomnik Matki Gruzji. W jednej ręce trzyma wino, w drugiej miecz

  Na początek ciekawostka – w Tbilisi znajduje się także pomnik - popiersie Lecha Kaczyńskiego. Dlaczego właśnie tam? Zobaczcie sami. Marcin pracuje w branży turystycznej w Tbilisi, stolicy Gruzji. Pokazał prowadzącemu program Tomkowi Florkiewiczowi Pomnik Matki Gruzji. Postać w jednej ręce trzyma wino dla przyjaciół, a w drugiej miecz dla wrogów. Marcin i Tomek zwiedzili także twierdzę z IV wieku. Budowla obronna Narikala góruje nad starym miastem. Nocą, gdy jest oświetlona, wygląda niesamowicie. Atrakcja turystyczna jest zjazd kolejką linową z twierdzy do miasta, tuż nad zabytkowymi budynkami. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.