Tauron Polska Energia SA

Artykuły - Tauron Polska Energia SA (353)

 • Prezes Tauronu: Konieczne wzmocnienie największych spółek

  Prezes Tauronu: Konieczne wzmocnienie największych spółek

  - Powinniśmy wzmacniać duże spółki Skarbu Państwa m.in. poprzez ich konsolidację po to, aby budować czempiony, może nie tyle narodowe, ile europejskie - przyznaje w rozmowie z Interią podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu.
 • TAURON coraz bliżej przejęcia farm wiatrowych

  Zarząd TAURONA przyjął warunki nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy in.ventus. Farmy zlokalizowane są w północnej Polsce, a ich łączna moc zainstalowana wynosi 180 MW. Inwestycja ta wpisuje się w Zielony Zwrot TAURONA.
 • TAURON zakończył realizację strategicznego programu w segmencie dystrybucji

  Zbudowanie jednej sprawnej organizacji, opartej na wspólnych wartościach, która pracuje według takich samych standardów, procesów i jasno sprecyzowanych zadań oraz ujednolicenie struktury organizacyjnej to cele zrealizowanego w ostatnich trzech latach Programu Jedna Dystrybucja (PJD).
 • Podpisano porozumienie z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi w TAURON Wydobycie

  Uruchomienie środków pieniężnych dla pracowników TAURON Wydobycie, w ramach funduszu płac to główne postanowienie podpisanego porozumienia pomiędzy reprezentatywnymi organizacjami związkowymi TAURON Wydobycie a zarządem spółki. Przyspieszone zostają również rozmowy płacowe Rady Społecznej Grupy TAURON.
 • Tauron rusza z produkcją mobilnego urządzenia zasilającego (MUZ)

  Tauron rusza z produkcją mobilnego urządzenia zasilającego (MUZ)

  TAURON rozpoczął produkcję pierwszej serii urządzenia do awaryjnego zasilania sieci. Mobilne urządzenie, w przypadku awarii sieci średniego napięcia może zasilić w krótkim czasie nawet do 1000 gospodarstw domowych. Podłączenie może odbywać się bez wyłączania linii energetycznej, czyli w technologii prac pod napięciem.
 • TAURON przyłączył rekordową liczbę mikroinstalacji OZE

  TAURON zanotował rekordową ilość odnawialnych źródeł energii przyłączonych do sieci energetycznej. W ubiegłym roku było to ponad 8 tysięcy mikroinstalacji. To wynik dwukrotnie wyższy niż w całym 2017 r.
 • Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu

  Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane dla dużego miasta.
 • Budowa bloku 910 MW wkracza w decydującą fazę

  Od ubiegłego roku na terenie budowy bloku 910 MW trwa przekazywanie do rozruchu poszczególnych układów technologicznych. Jesienią 2018 r. rozpoczęły się testy - wszystkie urządzenia i układy, które zostały wybudowane i zmontowane, są sprawdzane i przygotowywane do rozruchu.
 • TAURON: Przetarg na budowę szerokopasmowego dostępu do internetu

  Wyłonienie wykonawców budowy szerokopasmowego dostępu do sieci internetowej to cel przetargu ogłoszonego przez TAURON w listopadzie.
 • Robotyzacja usprawni obsługę klientów

  TAURON wdroży automatyzację procesów biznesowych przy użyciu narzędzi Robotics Process Automation (RPA) w celu usprawnienia obsługi klienta, sprzedaży, logistyki oraz obiegu dokumentów. Partnerem technologicznym projektu jest firma Capgemini.

Filmy - Tauron Polska Energia SA (1)

 • Ustawa niekorzystna dla Taurona

  Ustawa o odnawialnych źródłach energii, nad którą pracuje Ministerstwo Gospodarki może negatywnie wpłynąć na sytuację Taurona. Firma zapowiada, że będzie starać się zmienić te niekorzystne dla niej regulacje - mówi wiceprezes zarządu Krzysztof Zawadzki.