tauron

Artykuły - Tauron (627)

 • Związkowcy z "S" Grupy Tauron planują radykalizację protestu

  Związkowcy z "S" Grupy Tauron planują radykalizację protestu

  Solidarność działająca w grupie energetycznej Tauron planuje radykalizację trwającego od kilku miesięcy protestu. Związkowcy obawiają się o przyszłość Grupy po wydzieleniu z niej elektrowni węglowych, a także likwidacji źródeł wytwórczych opartych na węglu, gdy znajdą się one w nowym podmiocie.
 • Tauron z nowym prezesem, szykuje nową strategię

  Tauron z nowym prezesem, szykuje nową strategię

  Tauron może w drugiej połowie roku przedstawić aktualizację strategii. Spółka zastanawia się nad przyszłością segmentu ciepłowniczego. Wcześniej planowała sprzedaż Tauronu Ciepło, ale z transakcji wycofał się PGNiG. Teraz analizuje opcję zakupu wybranych aktywów CEZ w Polsce.
 • Tauron utworzy 1,1 mld zł rezerwy

  Tauron utworzy 1,1 mld zł rezerwy

  Rezerwa w wysokości 1,1 mld zł, związana z wieloletnimi zakupami energii z nowego bloku energetycznego w Jaworznie, obciąży ubiegłoroczny wynik finansowy spółki Tauron Polska Energia, nie wpłynie jednak na skonsolidowane wyniki całej Grupy Tauron - podała w poniedziałek firma.
 • PGNiG nie kupi aktywów ciepłowniczych Taurona

  PGNiG nie kupi aktywów ciepłowniczych Taurona

  PGNiG odstąpił od prowadzonych od połowy zeszłego roku negocjacji w sprawie kupna aktywów ciepłowniczych należących do Taurona.
 • Tauron idzie w offshore

  Tauron idzie w offshore

  Tauron podpisał porozumienie o współpracy z firmą należącą do koncernów EDP Renovaveis i Engie. Zawarta po kilkumiesięcznych negocjacjach umowa ma prowadzić do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
 • Tauron i Polska Grupa Górnicza deklarują chęć porozumienia

  Tauron i Polska Grupa Górnicza deklarują chęć porozumienia

  Tauron i Polska Grupa Górnicza wyraziły w środę przekonanie, że "w najbliższym czasie dojdą do porozumienia w kwestiach dotyczących wzajemnych relacji handlowych". Dzień wcześniej Tauron wypowiedział umowę na dostawy węgla z PGG. Po świętach strony mają ustalić termin dalszych rozmów.
 • Grupa Tauron z większymi przychodami i mniejszym zyskiem

  Grupa Tauron z większymi przychodami i mniejszym zyskiem

  Grupa Tauron zamknęła trzy kwartały br. zwiększonymi o 6 proc. przychodami i wskaźnikiem EBITDA rosnącym o 8 proc. wobec wyników sprzed roku. Zysk netto zmalał z 974 mln zł rok wcześniej do ok. 60 mln zł obecnie - powody to odpis utraty wartości aktywów ciepłowniczych i koszty różnic kursowych.
 • Tauron pozyska 1 mld zł na zielone inwestycje

  Tauron pozyska 1 mld zł na zielone inwestycje

  Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną w kierunku zielonej energii. Firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65 proc. energii w oparciu o odnawialne źródła energii.
 • Tauron przyspieszy zielone inwestycje

  Tauron przyspieszy zielone inwestycje

  Zadłużenie zaciągane przez spółki celowe Taurona na realizację inwestycji w odnawialne źródła energii może zostać wyłączone z kalkulacji wskaźnika długu netto do EBITDA, kluczowego przy zawieraniu umów finansowych. Spółka porozumiała się w tej sprawie z bankami. Tauron zapowiada przyspieszenie inwestycji.
 • Wielkanocne śniadanie przyjedzie w elektryku od TAURONA

  Wielkanocne śniadanie przyjedzie w elektryku od TAURONA

  TAURON wspólnie z ING Bankiem Śląskim bezpłatnie udostępni Fundacji Wolne Miejsce dziesięć samochodów elektrycznych ze swojej floty po to, by w Niedzielę Wielkanocną wolontariusze fundacji zawieźli samotnym ze śląskich miast świąteczne śniadanie. Paczki trafią do 2 tys. potrzebujących.