tauron

Artykuły - Tauron (1)

 • Kolejne punkty ładowania samochodów elektrycznych

  Kolejne punkty ładowania samochodów elektrycznych

  KGHM Polska Miedź S.A. i TAURON uruchomiły, dostępny dla wszystkich, punkt ładowania samochodów elektrycznych. To pierwszy efekt współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce zainicjowanej przez spółki w październiku 2018 roku.
 • W grupie Tauron premie lub podwyżki wynagrodzeń

  W grupie Tauron premie lub podwyżki wynagrodzeń

  Do końca czerwca pracownicy spółki Tauron Wydobycie otrzymają średnio 1850 zł jednorazowej premii, natomiast w spółce Tauron Ciepło nastąpi w tym roku podwyżka wynagrodzeń o co najmniej 120 zł brutto - wynika z wczorajszej informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
 • Wzrost kosztów CO2 główną przyczyną zwyżki cen energii

  Wzrost kosztów CO2 główną przyczyną zwyżki cen energii

  Obserwowany na giełdzie wzrost cen energii elektrycznej jest spowodowany przede wszystkim wyższymi cenami uprawnień do emisji CO2 - ocenia prezes Tauronu Filip Grzegorczyk. Jego zdaniem, droższy węgiel nie ma na ceny prądu większego wpływu. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando nie wykluczył zbadania wzrostu cen energii elektrycznej w giełdowych kontraktach na drugą połowę tego roku. W jego ocenie za skok indeksów w górę nie odpowiadają wyłącznie wzrosty cen emisji CO2 i węgla.
 • Dobry wyniki Tauronu. Ceny węgla mogą rosnąć

  Dobry wyniki Tauronu. Ceny węgla mogą rosnąć

  Tauron ocenia, że sporym wyzwaniem będzie osiągnięcie w tym roku dodatniego wyniku EBITDA w segmencie wydobycia - poinformował wiceprezes Marek Wadowski. Spółka przewiduje, że w 2019 roku ceny węgla mogą wzrosnąć o kilka procent.
 • Tauron ma program badawczy z Electric Power Research Institute

  Tauron rozpoczął pierwszy program badawczy wspólnie z amerykańską agencją badawczą - Electric Power Research Institute (EPRI). Tematem badań jest magazynowanie energii i identyfikacja potrzeb odbiorców.
 • Tauron Wydobycie - spór zbiorowy ws. deputatów węglowych

  Tauron Wydobycie - spór zbiorowy ws. deputatów węglowych

  Solidarność działająca w spółce Tauron Wydobycie rozpoczęła procedurę sporu zbiorowego, domagając się przywrócenia deputatu węglowego dla emerytów i rencistów. Związkowcy czują się oszukani tym, iż ok. 250 ubiegłorocznych emerytów nie otrzymało 10-tysięcznej rekompensaty za utracony węgiel.
 • Tauron pozyskał już 160 mln zł z funduszy UE

  Tauron pozyskał już 160 mln zł z funduszy UE

  Tauron Dystrybucja pozyskał kolejne środki unijne na budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia. Głównym celem projektu będzie budowa i modernizacja sieci elektroenergetycznej pozwalająca na jej dostosowanie do funkcjonalności sieci inteligentnej (SMART). W sumie spółka na realizację inwestycji pozyskała dotacje w wysokości ponad 160 mln zł.
 • Tauron zakłada, że możliwy jest wzrost cen w taryfie G

  Tauron zakłada, że możliwy jest wzrost cen w taryfie G

  - Tauron zakłada, że możliwy jest wzrost cen energii w taryfie G - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
 • Tauron nie jest w sporach ze spółkami z grupy Invenergy

  Tauron nie jest w sporach ze spółkami z grupy Invenergy

  Tauron nie był i nie jest stroną umów z farmami wiatrowymi - w tym ze spółkami powiązanymi z grupą Invenergy zapewnia spółka. W poniedziałek Tauron poinformował w raporcie bieżącym o wpłynięciu pozwu spółki Nowy Jarosław Wind Invest (powiązanej z grupą Invenergy) o zapłatę 27 mln zł odszkodowania. W poniedziałek media, powołując się na "Financial Times", podały, że amerykańska firma Invenergy formalnie rozpoczyna proces arbitrażowy przeciwko Polsce.