tatuaże

Artykuły - Tatuaże (107)

 • Tatuażami celebruje wałeczki na ciele

  Tatuażami celebruje wałeczki na ciele

  Fałdki tkanki tłuszczowej na plecach to raczej nie jest coś, czym chcemy się chwalić. Chyba, że trafimy w ręce tej niezwykłej artystki. Carrie Metz-Caporusso ozdabia niedoskonałości w taki sposób, by stały się największym atutem. Jest pionierką w świecie tatuażu.
 • Czy tatuaże mogą szkodzić zdrowiu?

  Czy tatuaże mogą szkodzić zdrowiu?

  Wykonanie tatuażu zakłada relatywnie dużą ingerencję w skórę - nie tylko przerywana jest jej ciągłość, ale również wstrzykiwane są do niej barwniki. Tego rodzaju działanie zawsze wiąże się z możliwością problemów zdrowotnych. Dowiedz się, jakich!
 • Z powodu tatuażu zachorował na rzadką chorobę

  Z powodu tatuażu zachorował na rzadką chorobę

  Zrobienie tatuażu zawsze jest obarczone ryzykiem. Istnieje niewielka szansa na reakcję alergiczną, możliwość infekcji, a nawet potencjalny nowotwór. Pewien Japończyk doświadczył jednak nietypowych komplikacji po wizycie w salonie tatuażu.
 • "Sekretny" tatuaż: Dziara na... podniebieniu

  "Sekretny" tatuaż: Dziara na... podniebieniu

  Coraz więcej ludzi decyduje się na umieszczenie tatuażu w miejscu, które jeszcze do niedawna mogłoby uchodzić za kontrowersyjne. Ozdoby na szyi, dłoniach czy twarzy powoli przestają już dziwić. Dlatego ci, dla których tatuaż jest symbolem pójścia pod prąd i ekstrawagancji, muszą chwytać się nowych pomysłów.
 • Innowacyjny tatuaż odmieni program szczepień ochronnych

  Innowacyjny tatuaż odmieni program szczepień ochronnych

  Naukowcy MIT mają pomysł na znaczne usprawnienie programu szczepień ochronnych. Zamiast przestarzałej dokumentacji, informacje o szczepieniach będą przechowywane w specjalnych tatuażach.
 • Znaleziono kolejne wytatuowane mumie egipskie

  Znaleziono kolejne wytatuowane mumie egipskie

  Trzy tysiące lat temu wioska Deir el-Medina w starożytnym Egipcie była domem dla wspólnoty rzemieślników, którzy żyli i pracowali razem przy grobowcach nekropolii Doliny Królów. Pojawiły się nowe dowody na to, że nie było to ich jedyne zajęcie.
 • Tatuaże zwiększają ryzyko gromadzenia metali ciężkich

  Tatuaże zwiększają ryzyko gromadzenia metali ciężkich

  ​Okazuje się, że tatuaże mogą być znacznie niebezpieczniejsze niż nam się do tej pory wydawało. Nawet sterylne igły mogą mieć swój wkład w przedostawaniu się do węzłów chłonnych metali ciężkich, takich jak nikiel czy chrom.
 • Tatuaże - moda groźna dla zdrowia

  Tatuaże - moda groźna dla zdrowia

  Tusze do tatuażu i makijażu permanentnego nie są ani kosmetykami, ani wyrobami medycznymi, dlatego należy traktować je jak zwykłe chemikalia. Mogą zawierać substancje, które wywołują raka, mutacje genetyczne, działają szkodliwie na rozrodczość, powodują alergie - informuje Główny Inspektor Sanitarny.
 • Czy badanie z wykorzystaniem magnetycznego rezonansu jądrowego jest bezpieczne dla osób z tatuażami?

  Czy badanie z wykorzystaniem magnetycznego rezonansu jądrowego jest bezpieczne dla osób z tatuażami?

  ​Tatuaże w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Niektórzy zaczęli się jednak obawiać, że badania z wykorzystaniem magnetycznego rezonansu jądrowego (MRI) wytatuowanej skóry mogą być niebezpieczne. Jak jest naprawdę?

Filmy - Tatuaże (12)

 • "Teraz wiesz": Czy tatuaże są bezpieczne dla zdrowia?

  Dziś ma je niemal każdy. Tusze do tatuażu są wstrzykiwane w skórę na głębokość 1-3 mm. Istnieje ryzyko zakażenia wirusem HIV lub zapalenia wątroby. Jakie jeszcze inne zagrożenia mogą powodować tatuaże?
 • To prawdziwy miłośnik przyrody? Wytatuował sobie...

  Takiego zamówienia nie miał chyba do tej pory żaden salon tatuażu. Ciekawe, co pomyślał artysta, gdy klient zażyczył sobie wytatuowania mu na kolanach... żab. Zwierzęta wyglądają realistycznie, szczególnie wprawione w "ruch". Zobaczcie
 • Czy tatuaż jest szkodliwy?

  Tatuaż - dziś ma go niemal każdy. Lecz niektóre pigmenty używane do tatuaży zawierają szkodliwe metale ciężkie, stosowane w przemyśle. Choć bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ponoć nie stwierdzono, ryzyko jest spore.
 • „Inteligentny“ tatuaż dla cukrzyków

  Z pozoru tradycyjny tatuaż, w rzeczywistości - coś, co może uratować życie. Projekt "inteligentnego" tatuażu został stworzony przez naukowców z Harvardu i ma pomóc cukrzykom! Wykonany został atramentem wyposażonym w specjalne czujniki, które reagują na zmiany zachodzące w limfie. Jeśli poziom cukru we krwi jest podwyższony, tatuaż zmienia kolor. Czyżby to nowy i bezbolesny sposób mierzenia cukru?