Tatry

Artykuły - Tatry (352)

 • RMF: Tajwanki w tenisówkach utknęły w Tatrach

  RMF: Tajwanki w tenisówkach utknęły w Tatrach

  Ratownicy TOPR-u musieli polecieć po turystkę z Tajwanu, która utknęła w tenisówkach na szlaku na Kasprowy Wierch. Na dwie przemarznięte i przerażone kobiety natknęli się przypadkowi turyści ok. 800 metrów powyżej stacji kolejki linowej na Myślenickich Turniach.
 • Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  ​Nawet spacer w rejonie Kasprowego Wierchu może się skończyć niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości - ostrzegają tatrzańscy ratownicy, którzy w poniedziałek byli wzywani pięć razy do wypadków w Tatrach.
 • Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Prędkość ponad 100 km na godzinę w porywach osiąga huraganowy wiatr wiejący w niedzielę w Tatrach. Ratownicy TOPR ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.
 • Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  W niedzielę późnym wieczorem słowackim ratownikom udało się pomóc dwóm Polakom, którzy mieli problem ze znalezieniem szlaku na Rysach - informuje "Tygodnik Podhalański".
 • Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Ratownik dyżurny TOPR Kamil Fluder poinformował, że w piątek ze szlaku na Grzędzie Rysów spadł 50-letni turysta ze Słowacji. Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości. To pierwszy śmiertelny wypadek podczas tegorocznych wakacji w Tatrach.
 • Tatry: flora, fauna i klimat

  Tatry: flora, fauna i klimat

  Zanim wybierzemy się w Tatry warto znać podstawowe informacje o tamtejszej florze, faunie i o klimacie. Te trzy sfery są silnie uzależnione od piętrowości roślinności i klimatu. Wiedza na ten temat jest niezbędna do dobrego przygotowania oraz zrozumienia najpopularniejszych polskiech gór.
 • TATRY- co warto wiedzieć?

  TATRY- co warto wiedzieć?

  „W górach jest wszystko co kocham” – tak pisał w swoim wierszu Jerzy Harasimowicz i w swej książce miłośnik Tatr Staszek Worwa. Rocznie kilka milionów turystów zjeżdża do Zakopanego by ujrzeć swe ukochane góry i cieszyć się z obcowania z tatrzańską przyrodą.
 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • 9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  Dla tych, którzy nie przepadają za zdobywaniem szczytów przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach. Do niektórych trzeba dojść parę kilometrów (np. Dolina Pięciu Stawów), a przy bramie innych znajduje sie parking z którego można wyruszyć w trasę. Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie tylko ze szczytów rozpościerają się piekne krajobrazy!
 • Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Z Zakopanego kolejką linowo-terenową na szczyt Gubałówki, Butorowy Wierch, Szymoszkowa, Zakopane. Trasa mierzy niecałe 6 km i stanowi idealną propozycję na krótki spacer po górach dla wypoczywających w Zakopanem.

Zdjęcia - Tatry (0)

 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Zimowy poranek w Tatrach

Filmy - Tatry (8)

 • Uwaga na trudne warunki w górach. "Planując wędrówki, zabierajmy ze sobą zdrowy rozsądek"

  Uwaga na trudne warunki w górach. W ostatnią sobotę (29.09) doszło do kolejnego obrywu skalnego z Niebieskiej Turni, położonej nad zamkniętym od maja odcinkiem szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem. Od kilku miesięcy Tatrzański Park Narodowy ostrzegał, że do takiego powtórnego obrywu może dojść i ten scenariusz się spełnił. To kolejny dowód na to, że lekceważenie zakazu i wędrowanie tym szlakiem może wiązać się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. (TVN24/x-news)
 • Nadeszła jesień, więc w Tatrach zima. TOPR przestrzega przed wędrówkami w najwyższe partie gór

  Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce spadł śnieg, a prędkość wiatru sięgała 130 kilometrów na godzinę. - W Tatrach zima. Szlaki powyżej 1500 m.n.p.m. będą zasypane i przez najbliższe dwa dni jeszcze nieprzetarte. Cała turystyka będzie wyglądać niefajnie, bo śnieg jest na tyle miękki, że będziemy zapadać się, wykręcać nogi, także nie polecamy wędrówek w najwyższe partie Tatr – ostrzegał Adam Marasek z TOPR. (TVN24/x-news)
 • Idziesz w góry? O tym nie możesz zapominać

  Wyjście w góry to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu na południu Polski. - Każda wyprawa musi jednak być porządnie przygotowana - przekonuje ratownik górski Mateusz Wiater. (TVN24/x-news)
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo w górach?

  Wielu turystów w wakacje wybiera się na górskie szlaki. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda w górach bywa zmienna i nieprzewidywalna i trzeba odpowiednio się przygotować. (TVN/x-news)