Tatry

Artykuły - Tatry (352)

 • RMF: Tajwanki w tenisówkach utknęły w Tatrach

  RMF: Tajwanki w tenisówkach utknęły w Tatrach

  Ratownicy TOPR-u musieli polecieć po turystkę z Tajwanu, która utknęła w tenisówkach na szlaku na Kasprowy Wierch. Na dwie przemarznięte i przerażone kobiety natknęli się przypadkowi turyści ok. 800 metrów powyżej stacji kolejki linowej na Myślenickich Turniach.
 • Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  ​Nawet spacer w rejonie Kasprowego Wierchu może się skończyć niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości - ostrzegają tatrzańscy ratownicy, którzy w poniedziałek byli wzywani pięć razy do wypadków w Tatrach.
 • Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Prędkość ponad 100 km na godzinę w porywach osiąga huraganowy wiatr wiejący w niedzielę w Tatrach. Ratownicy TOPR ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.
 • Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  W niedzielę późnym wieczorem słowackim ratownikom udało się pomóc dwóm Polakom, którzy mieli problem ze znalezieniem szlaku na Rysach - informuje "Tygodnik Podhalański".
 • Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Ratownik dyżurny TOPR Kamil Fluder poinformował, że w piątek ze szlaku na Grzędzie Rysów spadł 50-letni turysta ze Słowacji. Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości. To pierwszy śmiertelny wypadek podczas tegorocznych wakacji w Tatrach.
 • Tatry: flora, fauna i klimat

  Tatry: flora, fauna i klimat

  Zanim wybierzemy się w Tatry warto znać podstawowe informacje o tamtejszej florze, faunie i o klimacie. Te trzy sfery są silnie uzależnione od piętrowości roślinności i klimatu. Wiedza na ten temat jest niezbędna do dobrego przygotowania oraz zrozumienia najpopularniejszych polskiech gór.
 • TATRY- co warto wiedzieć?

  TATRY- co warto wiedzieć?

  „W górach jest wszystko co kocham” – tak pisał w swoim wierszu Jerzy Harasimowicz i w swej książce miłośnik Tatr Staszek Worwa. Rocznie kilka milionów turystów zjeżdża do Zakopanego by ujrzeć swe ukochane góry i cieszyć się z obcowania z tatrzańską przyrodą.
 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • 9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  Dla tych, którzy nie przepadają za zdobywaniem szczytów przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach. Do niektórych trzeba dojść parę kilometrów (np. Dolina Pięciu Stawów), a przy bramie innych znajduje sie parking z którego można wyruszyć w trasę. Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie tylko ze szczytów rozpościerają się piekne krajobrazy!
 • Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Z Zakopanego kolejką linowo-terenową na szczyt Gubałówki, Butorowy Wierch, Szymoszkowa, Zakopane. Trasa mierzy niecałe 6 km i stanowi idealną propozycję na krótki spacer po górach dla wypoczywających w Zakopanem.

Zdjęcia - Tatry (0)

 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Zimowy poranek w Tatrach

Filmy - Tatry (4)

 • Przyleciały z ciepłych krajów i już wysiadują pisklęta

  Internauci z całego świata zachwycili się bajecznymi zdjęciami ptaków z Tatrzańskiego Parku Narodowego na Słowacji. Pracownicy parku umieścili kamery internetowe w kilku gniazdach, dzięki czemu całą dobę mogą obserwować życie swoich podopiecznych. Ptaki przyleciały z ciepłych krajów i wysiadują pisklęta. Niektóre z nich zdążyły już przyjść na świat. (SK MARKIZA/x-news)
 • Tatry poradziły sobie bez Ukraińców i Rosjan

  Tegoroczna zima była korzystna dla firm organizujących wypoczynek zimowy w Tatrach. Warunki pogodowe spowodowały, że zarówno pod koniec 2014 roku, jak i na początku bieżącego więcej osób wybrało polsko-słowackie góry. Spadła wprawdzie liczba turystów z Ukrainy i Rosji, jednak pojawia się coraz więcej osób z innych państw europejskich. – Ten sezon zimowy na pewno był lepszy od poprzedniego, ponieważ było więcej śniegu – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts (TMR).
 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.
 • Jak pomóc ofiarom lawin?

  Pierwsze ogólnodostępne treningowe centrum lawinowe od dziś działa na Kalatówkach w Tatrach. Uruchomione w ramach akcji "Lawinowe ABC" służyć będzie wszystkim chętnym, którzy będą chcieli zdobywać doświadczenie w ratownictwie lawinowym. Ratownicy uczą turystów, narciarzy i wspinaczy, jak pomóc zasypanym ofiarom.