tarcza finansowa

Artykuły - Tarcza finansowa (74)

 • Tarcza Finansowa PFR. Blisko 42 tys. firm ze 100 proc. umorzeniem pomocy

  Tarcza Finansowa PFR. Blisko 42 tys. firm ze 100 proc. umorzeniem pomocy

  Ruszają umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dotyczące 346,8 tys. firm, które dostały 60,5 mld zł pomocy. Ponad 60 proc. tej kwoty zostanie umorzona. Natomiast blisko 42 tys. firm z 54 najbardziej poszkodowanych w pandemii branż, w ogóle nie musi zwracać nawet części subwencji.
 • Tarcza Finansowa PFR. Kluczowe dane przy rozliczeniu subwencji można zweryfikować

  Tarcza Finansowa PFR. Kluczowe dane przy rozliczeniu subwencji można zweryfikować

  Wkrótce ruszy rozliczanie subwencji z Tarczy Finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Na kwotę, której nie trzeba będzie zwracać, największy wpływ ma to w jakim stopniu udało się utrzymać zatrudnienie w firmie. Te kluczowe dane, które zostały przekazane przez ZUS do PFR można wcześniej sprawdzić. Dziś o szczegółach dotyczących procedury rozliczania i umarzania wsparcia poinformuje Polski Fundusz Rozwoju.
 • Tarcza Finansowa PFR. Jak będzie wyglądało umorzenie pomocy?

  Tarcza Finansowa PFR. Jak będzie wyglądało umorzenie pomocy?

  Wkrótce rusza procedura umorzeń subwencji z Tarczy Finansowej 1.0. Polski Fundusz Rozwoju udostępnił już zaktualizowany regulamin umorzeń, procedurę i poradnik. Zaczęły się też szkolenia dla firm.
 • Tarcza Finansowa PFR: Ruszają umorzenia pomocy, wciąż nie wiadomo co z podatkiem

  Tarcza Finansowa PFR: Ruszają umorzenia pomocy, wciąż nie wiadomo co z podatkiem

  W Ministerstwie Finansów trwają gorączkowe analizy stanu prawnego, bo cały czas nie wiadomo czy od umorzonej części Tarczy Finansowej PFR firmy będą musiały zapłacić podatek czy nie - wynika z informacji Interii. Sam proces umorzeń rusza już za dwa tygodnie.
 • ​KPRM: Umorzenia subwencji w ramach Tarczy Finansowej 1.0 od 29 kwietnia 2021 r.

  ​KPRM: Umorzenia subwencji w ramach Tarczy Finansowej 1.0 od 29 kwietnia 2021 r.

  Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na Twitterze. Umorzenia subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej 1.0 rozpoczną się 29 kwietnia 2021 roku. Łączna kwota umorzonych subwencji to 7 mld zł.
 • Gastronomia: Rok pod znakiem buntu i niepewności

  Gastronomia: Rok pod znakiem buntu i niepewności

  Wkrótce minie rok od pierwszego lockdownu barów i restauracji. Według szacunków, straty gastronomii sięgają 2 mld zł, a zatrudnienie mogło stracić nawet 250 tysięcy osób (25 proc. zatrudnionych). Branża dostała pomoc m.in. w ramach Tarczy Finansowej 1.0 i 2.0, ale zdecydowała o zbiorowym pozwie przeciwko Skarbowi Państwa i częściowo łamie też obostrzenia. Mimo wysokich kar niektóre lokale samowolnie przyjmują klientów, choć wolno im tylko sprzedawać na wynos.
 • Tarcza Finansowa PFR. Ostatnie dni na wnioski o pomoc

  Tarcza Finansowa PFR. Ostatnie dni na wnioski o pomoc

  Jeszcze tylko do 28 lutego przedsiębiorcy z 54 branż mogą składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0, bo tego dnia o północy z serwisów bankowych znikną zakładki z formularzami.
 • Przedłużone formy wsparcia dla firm w tarczy branżowej

  Przedłużone formy wsparcia dla firm w tarczy branżowej

  Nowe rozporządzenie obowiązujące od 1 lutego 2021 r. wydłuża formy wsparcia przewidziane w tarczy branżowej 6.0 dla najbardziej poszkodowanych branż z powodu COVID-19. Dotyczy to m.in. branży turystycznej. Wsparcie przybiera formę dofinansowania wynagrodzeń z FGŚP, ponownego postojowego, dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości 5 tys. zł oraz zwolnienia ze składek ZUS, m.in. dla taksówkarzy. Można się o nie ubiegać do 31 marca 2021 r. z wyjątkiem świadczenia postojowego, które dla niektórych rodzajów działalności przysługuje dwukrotnie.
 • Borys: W kryzysie Polska nadrabia dystans do najbogatszych

  Borys: W kryzysie Polska nadrabia dystans do najbogatszych

  Według rządowej strategii do 2020 r. Polska miała osiągnąć cel, czyli 75 proc. średniej unijnej pod względem PKB per capita, ale w ubiegłym roku doszliśmy już do 77 proc. Pomimo pandemii w ostatnich latach Polska nadrobiła 8 pkt proc. do średniej unijnej licząc PKB per capita wg parytetu siły nabywczej - powiedział w piątek Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Tarcza Finansowa. Od piątku rusza pomoc dla firm z dziewięciu nowych branż

  Tarcza Finansowa. Od piątku rusza pomoc dla firm z dziewięciu nowych branż

  Wnioski firm z dziewięciu nowych branż, które zostały włączone do Tarczy Finansowej 2.0 będą mogły być składane od najbliższego piątku. Jednocześnie Polski Fundusz Rozwoju tłumaczy jak interpretować warunek prowadzenia działalności według kodów PKD objętych tym wsparciem.

Filmy - Tarcza finansowa (1)

 • Tarcza finansowa PFR: na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy?

  Z Tarczy Finansowej PFR dla mikro oraz MŚP skorzystało 118 tys. firm, zatrudniających 1,2 mln pracowników. Do 15 maja za pośrednictwem banków wypłacono 24,8 mld zł. Głównym celem Tarczy Finansowej PFR jest udostępnienie finansowania na preferencyjnych warunkach, w znacznej mierze bezzwrotnego, w celu zapewnienia płynności i stabilności finansowej.