tarcza finansowa

Artykuły - Tarcza finansowa (24)

 • ​Tarcza finansowa PFR: Teraz przygotowania do umorzeń subwencji

  ​Tarcza finansowa PFR: Teraz przygotowania do umorzeń subwencji

  Łączna wypłacona kwota z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju wyniosła 60,5 mld zł, a 89 proc. firm, które złożyły wnioski - uzyskały subwencje. Po rozpatrzeniu odwołań ta kwota może się zwiększyć o 1 mld zł.
 • ZUS: Firmy mogą sprawdzić dane przekazane do PFR

  ZUS: Firmy mogą sprawdzić dane przekazane do PFR

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował instrukcję dla firm korzystających z Tarczy Finansowej PFR, które chcą zweryfikować poprawność przekazanych danych we wniosku o subwencje. Dotyczy to stanu zatrudnienia i salda składek na ubezpieczenie społeczne.
 • Santander & Tarcza Finansowa PFR: Ponad połowa środków już na kontach firm

  Santander & Tarcza Finansowa PFR: Ponad połowa środków już na kontach firm

  Już ponad 51 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR trafiło do ponad 276 tys. firm zatrudniających 2,64 mln pracowników. Te środki mogą być przeznaczone na szeroki katalog wydatków, ale są pewne ograniczenia i wyjątki.
 • Tarcza Finansowa: To nie kolejność wniosków zdecyduje

  Tarcza Finansowa: To nie kolejność wniosków zdecyduje

  Najszybciej pomoc z tarczy finansowej dla dużych firm otrzymają najwięksi pracodawcy i ci, którzy stoją na granicy utraty płynności. Zakładam, że w tym tygodniu wpłynie pierwszych 100 wniosków. Wszystkie będziemy traktować równo, niezależnie czy są to spółki kontrolowane przez skarb państwa, czy kapitał prywatny - deklaruje Paweł Borys, prezes PFR.
 • PFR: Rusza tarcza finansowa dla dużych firm

  PFR: Rusza tarcza finansowa dla dużych firm

  Od dzisiaj na stronie Polskiego Funduszu Rozwoje można składać wnioski o wsparcie finansowe dla dużych firm. W tej chwili wstępne zainteresowanie programem zadeklarowało około 600 dużych przedsiębiorstw. Program o wartości 25 mld złotych czekał na zgodę Komisji Europejskiej, która została udzielona w ostatnich dniach.
 • Tarcza: Odroczenie płatności składek lub rozłożenie ich na raty

  Tarcza: Odroczenie płatności składek lub rozłożenie ich na raty

  Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że wiele firm ograniczyło bądź zawiesiło prowadzenie działalności, czego konsekwencją było m.in. zmniejszenie dochodów. To spowodowało, że niektóre firmy zaczęły mieć trudności z terminowym regulowaniem należności publicznoprawnych.
 • Santander & tarcza finansowa PFR: Mniej błędów we wnioskach

  Santander & tarcza finansowa PFR: Mniej błędów we wnioskach

  Zmniejsza się liczba pytań i błędów formalnych przy składaniu wniosków o subwencje z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, ale nadal firmy mają wątpliwości dotyczące dostarczania pełnomocnictwa do składania wniosku i podpisania umowy.
 • Tarcza finansowa dla dużych firm: Finał negocjacji z KE

  Tarcza finansowa dla dużych firm: Finał negocjacji z KE

  Brakuje jeszcze tylko jednej notyfikacji Komisji Europejskiej do tego, by tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm w całości wystartowała. Paweł Borys, prezes PFR zakłada, że uda się uzyskać tę zgodę w drugiej połowie tygodnia.
 • Tarcza Finansowa PFR: 37,5 mld zł na kontach firm

  Tarcza Finansowa PFR: 37,5 mld zł na kontach firm

  To, czy polska gospodarka wyjdzie z trwającego kryzysu z tarczą czy na tarczy, zależy w dużej mierze właśnie od Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Po czterech tygodniach od startu programu wypłacona została dokładnie połowa z liczącej 75 mld zł puli dla mikro, małych i średnich firm.
 • Tarcza finansowa: Szansa na pomoc dla dużych firm

  Tarcza finansowa: Szansa na pomoc dla dużych firm

  Jest szansa, żeby tarcza finansowa skierowana do dużych firm ruszyła od 1 czerwca. Na razie jednak Komisja Europejska zatwierdziła jedynie część programu i potrzebne są jeszcze dwie zgody, aby program ruszył w całości.

Filmy - Tarcza finansowa (1)

 • Tarcza finansowa PFR: na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy?

  Z Tarczy Finansowej PFR dla mikro oraz MŚP skorzystało 118 tys. firm, zatrudniających 1,2 mln pracowników. Do 15 maja za pośrednictwem banków wypłacono 24,8 mld zł. Głównym celem Tarczy Finansowej PFR jest udostępnienie finansowania na preferencyjnych warunkach, w znacznej mierze bezzwrotnego, w celu zapewnienia płynności i stabilności finansowej.