tarcza branżowa

Artykuły - Tarcza branżowa (13)

 • Rząd chce pomóc podmiotom spoza systemu PKD, - wicepremier Gowin

  Rząd chce pomóc podmiotom spoza systemu PKD, - wicepremier Gowin

  Rząd chce rozszerzyć wsparcie dla firm dotkniętych pandemią, których nie obejmuje system PKD, w tym podmiotom działającym w galeriach handlowych - zapowiedział w trakcie konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju i pracy Jarosław Gowin.
 • Tarcza branżowa. Firmy tracą przez niechlujne prawo

  Tarcza branżowa. Firmy tracą przez niechlujne prawo

  Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, firmy organizujące imprezy sportowe oraz prowadzący działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych wciąż nie mogą złożyć wniosku o ulgę w opłacaniu składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Wszystko przez błąd legislacyjny.
 • Gowin: Rząd rozszerzy listę firm, które dostaną pomoc

  Gowin: Rząd rozszerzy listę firm, które dostaną pomoc

  - Przedsiębiorcy z branż objętych tarczą tzw. branżową będą zwolnieni dodatkowo ze składek ZUS nie tylko za grudzień, ale też za styczeń. To rozwiązanie może być przedłużone ewentualnie na następne miesiące, o ile stan pandemiczny wymagałby wydłużenia restrykcji - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii.
 • Tracza branżowa: 6.0 przegłosowana

  Tracza branżowa: 6.0 przegłosowana

  Sejm przyjął w środę kilkadziesiąt poprawek Senatu do tarczy 6.0, których konsekwencją będzie rozszerzenie pomocy rządu w zw. z COVID-19 na więcej branż. Wsparcie trafić również m.in. do firm działających w kateringu, transporcie, kulturze, handlu.
 • Branża centrów handlowych apeluje o przywrócenie pełnego handlu od 30 listopada

  Branża centrów handlowych apeluje o przywrócenie pełnego handlu od 30 listopada

  Ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych w listopadzie to strata obrotów w wysokości około 8 mld zł. Wydłużenie lockdownu na grudzień to kolejne 12 miliardów utraconych obrotów - szacują przedstawiciele branży centrów handlowych i apelują do rządu o przywrócenie pełnego funkcjonowania handlu nie później niż od 30 listopada.
 • Ponad 80 proc. hoteli zagrożonych niewypłacalnością

  Ponad 80 proc. hoteli zagrożonych niewypłacalnością

  Do końca listopada hotele są zamknięte dla turystów. Jednak - jak się przekonała Interia - można zameldować się “na podróżującego służbowo". Wystarczy przy opuszczeniu hotelu podpisać krótką deklarację. Sytuacja placówek jest bardzo ciężka. Jak informuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, ponad 82-proc. hoteli grozi brak płynności finansowej.
 • Tak ma wyglądać nowa rządowa tarcza antykryzysowa

  Tak ma wyglądać nowa rządowa tarcza antykryzysowa

  Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju potwierdził środowe informacje Interii o planowanych zmianach w Tarczy Finansowej PFR, z której skorzystali mali, średni i najwięksi przedsiębiorcy w Polsce. Firmy z branż objętych restrykcjami będą mogły liczyć na pokrycie 70 proc. kosztów stałych i umorzenie całości subwencji otrzymanych z tarczy.
 • Lockdown. Ekonomiści wstrzymują oddech, jak mocno zetną prognozy?

  Lockdown. Ekonomiści wstrzymują oddech, jak mocno zetną prognozy?

  Jaki będzie koszt nowych ograniczeń dla gospodarki? - na to pytanie podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki nie odpowiedział. Zapewnił jednak, że sytuacja budżetu państwa jest dobra i pieniędzy na programy pomocowe dla branż najbardziej dotkniętych skutkami wprowadzanych ograniczeń nie zabraknie.
 • Rząd zamyka galerie handlowe. Co na to przedsiębiorcy?

  Rząd zamyka galerie handlowe. Co na to przedsiębiorcy?

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od soboty 7 listopada zamknięta zostanie większość sklepów w galeriach handlowych. - Ta informacja nie była z nami konsultowana - mówi Interii przedstawiciel branży.
 • Branże dotknięte obostrzeniami kontra rząd: "To jest sojusz gospodarczy"

  Branże dotknięte obostrzeniami kontra rząd: "To jest sojusz gospodarczy"

  "Silniejsi razem" to nowa inicjatywa przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami związanymi z koronakryzysem. Branża gastronomiczna, hotelarska, fitness i eventowa połączyły siły i przedstawiły wspólne postulaty dotyczące wsparcia, którego oczekują od rządu. - Po dwóch tygodniach pracy z ministrem Gowinem mówimy "sprawdzam" - wskazują przedsiębiorcy.