tarcza antykryzysowa

Artykuły - Tarcza antykryzysowa (273)

Filmy - Tarcza antykryzysowa (8)

 • Tarcza 4.0: cztery najważniejsze zmiany dla pracodawców i pracowników

  Kolejna wersja tarczy antykryzysowej wprowadza wiele zmian dla pracodawców i pracowników. Najważniejszą z nich dotyczy jednostronnego udzielania urlopu wypoczynkowego. Kolejna wersja tarczy antykryzysowej wprowadza wiele zmian dla pracodawców i pracowników. Najważniejszą z nich dotyczy jednostronnego udzielania urlopu wypoczynkowego.
 • Czy wsparcie finansowe z tarcz antykryzysowych podlega opodatkowaniu?

  Niejednolite zasady opodatkowania instrumentów pomocowych dostępnych w ramach tarcz antykryzysowych komplikują sytuację pracodawców i pracowników. W polskim prawie podatkowym zasadą jest, że wszystkie przychody otrzymywane w ramach działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu, w związku z czym w przypadku otrzymywania pomocy m.in. w ramach tarczy antykryzysowych, przedsiębiorcy powinni każdorazowo analizować czy konkretna pomoc otrzymana od instytucji lub państwa stanowi przychód.
 • Tarcza 3.0: Zmiany dotyczące wynagrodzenia pracowników i zatrudniania cudzoziemców

  Istotne zmiany dla pracodawców wprowadza kolejna ustawa o tzw. Tarczy Antykryzysowej. Najważniejsze z nich dotyczą wynagrodzenia pracowników oraz zatrudniania cudzoziemców. Tarcza 3.0, tj. ustawa z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 przekazana została do Senatu.
 • #Koronawirus: Za dużo biurokracji w tarczy antykryzysowej

  Polską gospodarkę tworzy 1,3 miliona samozatrudnionych i 700 tysięcy firm, które zatrudniają łącznie ponad 6,7 miliona obywateli. Polacy mogą dzięki temu pracować na dobrobyt swoich rodzin. Rozwiązania zaproponowane w ostatnich tygodniach przez rząd znajdują się niejako obok tego fundamentu polskiej gospodarki. Można powiedzieć, że są prourzędnicze – skoro zakładają, że administracja, która dotychczas nie była w stanie na czas obsługiwać przedsiębiorców i rozpatrywać wniosków – będzie działać sprawnie w sytuacji zapaści. Stąd propozycje zawarte w tarczy nie spełnią założeń ratowania polskich firm. Już dziś mówi się o kolejnych wersjach i aktualizacjach wprowadzonych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że do ich zastosowania potrzebny jest aż 176 stronicowy podręcznik.