tarantula

Artykuły - Tarantula (8)

Filmy - Tarantula (4)

 • Kobieta zaprezentowała swojego pupila. Przerażające!

  Kobieta w nietypowy sposób zaprezentowała swojego pupila. Przerażające!
 • Tak wygląda młoda tarantula

  Młode tarantule różnią się od dorosłych. Po wylęgnięciu są prawie przezroczyste i mają delikatną budowę ciała. Tarczka grzbietowa jest czarna. Ich odnóża również są przeźroczyste, ale w miarę dorastania nabierają ciemnych barw. Przypomnijmy, że wiele zwierząt – a w tym pająki – zrzuca swoje egzoszkielety, gdy rosną. Egzoszkielet pająka pęka na odwłoku i na głowie, tworząc dziurę. Jak mówią niektórzy, wygląda to, jak... narodziny obcego. I nie każdy powinien to oglądać.
 • Epicka walka gigantycznej osy z tarantulą!

  Ten niezwykły film został nagrany w amerykańskim stanie Arizona. Autor nagrania uwiecznił na nim walkę na śmierć i życie, jaką na dzikim pustkowiu stoczyły tarantula i gigantyczna osa z rodziny nastecznikowatych (Pompilidae). W Ameryce Północnej żyją liczni przedstawiciele tej rodziny, którzy… polują na wielkie pająki, by potem w ich ciałach składać jaja. Owad na nagraniu to tak zwany „tarantula hawk” („hawk” może po angielsku oznaczać zarówno jastrzębia, jak i sokoła). Nazwa ta dobrze oddaje wojowniczy charakter insekta. Na nagraniu widać, jak osie udaje się przewrócić pająka na grzbiet i użądlić go, powodując u niego paraliż. Następnie odciąga bezwładne ciało tarantuli w zarośla, by złożyć jaja w jego odwłoku.
 • Tarantula zamiast kota lub psa!

  Są spokojne, ciche i nie wymagają szczególnej opieki! Są tacy, którzy nad radość płynącą z posiadania psa czy kota przedkładają dreszczyk emocji towarzyszący zajmowaniu się egzotycznym pająkiem... Pamiętać bowiem należy, że (jak wszystkie pająki) są one jadowite - niektóre mniej, inne bardziej. Osób chcących hodować je w domu jest mimo to bardzo dużo - to właśnie z myślą o nich zakładane są takie farmy, jak ta należąca do Juana Pablo Orellany z Chile. Orellana hoduje tam różne pająki z rodziny ptasznikowatych, które - po osiągnięciu odpowiednich parametrów - są eksportowane do Europy, Azji i Ameryki Północnej.