taniec

Artykuły - Taniec (834)

 • Taniec bardziej kontuzjogenny niż rugby

  Taniec bardziej kontuzjogenny niż rugby

  Taniec to sztuka i jako taka ma zachwycać publiczność, cieszyć oko widza i dostarczać samych pozytywnych emocji. Ból i kontuzje są tematem tabu. Tymczasem, jak dowiedli niedawno badacze, profesjonalni tancerze są dużo bardziej narażeni na kontuzje niż rugbiści!
 • Bruksela: Podatek od tańca będzie obowiązywał przez kolejne dwa lata

  Bruksela: Podatek od tańca będzie obowiązywał przez kolejne dwa lata

  Kontrowersyjny podatek od... tańca będzie obowiązywał w Brukseli przez kolejne dwa lata. Tak zdecydowała rada miasta, odrzucając tym samym postulat o jego zniesienie.
 • Let's dance, czyli kultowe ruchy taneczne muzyków

  Let's dance, czyli kultowe ruchy taneczne muzyków

  Mówi się, że pisanie o muzyce jest jak taniec o architekturze, czyli zadanie raczej niełatwe do wykonania. Ale już tańczenie do muzyki to całkiem naturalna sprawa. Nie trzeba wprawiać ciała w ruch, słuchając muzyki, ale trudno jest poruszać się rytmicznie bez towarzyszenia dźwięków (o tym, że nie jest to niemożliwe opowiada swoim teledyskiem "Sleep Sound" Jamie xx).
 • Tańcz, mądra, tańcz, czyli wysyp teledysków z tańcem współczesnym

  Tańcz, mądra, tańcz, czyli wysyp teledysków z tańcem współczesnym

  Jak udowodniła Sia teledyskami "Chandalier" i "Elastic Heart", inspirowany baletem taniec współczesny może być nie tylko znakomitym uzupełnieniem popowych hitów, ale wręcz nadaje im zupełnie nowy wymiar.

Filmy - Taniec (103)

 • Hipnotyzujący „taniec” stada szpaków

  Fotograf dzikiej przyrody Paul Goldstein spędza większość swojego czasu za granicą. Jednak na najlepsze ujęcia trafił jedynie kilka godzin dojazdu od swojego domu w Londynie. Wraz z 11-letnim synem Joshuą udało mu się nagrać hipnotyzujący „taniec” stada szpaków. (STORYFUL/x-news)
 • Temu mężczyźnie zachciało się tańczyć podczas zakupów

  Nigdy nie wiesz, co zobaczysz podczas zakupów w Nowym Jorku. W jednym ze sklepów, w trakcie testowania sprzętu mężczyźnie zachciało się tańczyć. Jak widać, dobrze się przy tym bawił i nie przeszkadzało mu towarzystwo innych kupujących. (STORYFUL/x-news)
 • Mała zazdrośnica na weselu. Co na to chłopczyk?

  Chłopak właśnie chciał zaprezentować swoje najlepsze ruchy na parkiecie. Wtedy podeszła dziewczynka w różowej sukience chcąc z nim zatańczyć. Całą zabawę z boku zobaczyła mała zazdrośnica, która za wszelką cenę chciała odebrać partnera. Jak to się skończy? Koniecznie oglądajcie, by poznać odpowiedź.
 • Próbowali odtworzyć znaną scenę z filmu. Jak im poszło?

  Para tańczyła na weselu do jednej ze znanych piosenek z lat 80. Postanowiła także odtworzyć scenę z filmu "Dirty Dancing". Jak się to skończyło?