tamy

Artykuły - Tamy (26)

 • Czy tamy mogą spowodować podtopienia?

  Czy tamy mogą spowodować podtopienia?

  Mieszkańcy Szczepocic w gminie Radomsko wiedzą, co to regularne podtopienia, powodowane występowaniem z brzegów rzeki Warty. Niektórzy z nich boją się, że coraz aktywniejsze w tym rejonie bobry mogą spowodować kolejne podtopienia.
 • Płock: Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle

  Płock: Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle

  Kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle przepływa przez Płock w kierunku tamy we Włocławku. Na zaporze zwiększono zrzut wody do około 2 tys. metrów sześciennych na sekundę. Sytuacja na rzece jest stabilna.
 • Peru: Starcia z policją, jedna osoba nie żyje

  Tłum protestujący przeciw budowie tamy oraz systemu irygacji na południu Peru starł się w czwartek z policją; zginęła jedna osoba, a 43 zostały ranne - podała agencja AFP.
 • James Cameron o dramacie Indian

  James Cameron o dramacie Indian

  James Cameron nakręci film w technice 3D o mieszkańcach Amazonii, którzy mają zostać przesiedleni w związku z budową olbrzymiej tamy na rzece Xingu w Brazylii.
 • Nie będzie tamy na zboże

  Ukraina nie ograniczy eksportu zboża. Na razie nie ma takiej konieczności - oświadczył w środę ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Prysiażniuk.
 • Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego strażaka

  Mieszkańcy Gronowa na Dolnym Śląsku pożegnają dziś dzielnego, tragicznie zmarłego strażaka. Pogrzeb Andrzej Praczewskiego, ratownika OSP Gronów, który zginął podczas niesienia pomocy na terenach zalanych przez sierpniową powódź, odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00. Kataklizm na Dolnym Śląsku pochłonął w sumie cztery osoby.
 • Do 2015 r. modernizacja tamy i zbiornika na Wiśle

  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie planuje do 2015 r. przeprowadzenie modernizacji tamy na Wiśle we Włocławku wraz z jej infrastrukturą oraz wykonanie prac związanych z poprawą zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Zbiorniku Włocławskim.
 • Pękła zapora - odbudowa potrwa ok. półtora roku

  Odbudowa zapory Niedów, która została zniszczona w sobotę z powodu bardzo intensywnych opadów deszczu, potrwa co najmniej półtora roku. W miejsce starej tamy powstanie nowoczesna.