Tallin

Artykuły - Tallin (39)

 • Andrzej Duda: "Tak się niestety znowu dzieje w Europie"

  Andrzej Duda: "Tak się niestety znowu dzieje w Europie"

  Nie ma pokoju na świecie bez poszanowania prawa międzynarodowego, nie można się zgadzać, kiedy naruszane są granice i suwerenność państw - oświadczył w niedzielę prezydent Andrzej Duda w Tallinie.
 • Puchar Świata w judo: Zwycięstwo Darii Pogorzelec

  Puchar Świata w judo: Zwycięstwo Darii Pogorzelec

  Daria Pogorzelec wygrała turniej Pucharu Świata w judo w Tallinie. Polka walcząca w kat. 78 kg w finale pokonała jedną karą shido Niemkę Kerstin Thiele.
 • Piłkarz reprezentacji Estonii ukarany więzieniem za handel narkotykami

  Piłkarz reprezentacji Estonii ukarany więzieniem za handel narkotykami

  Piłkarz reprezentacji Estonii Oliver Konsa został uznany winnym handlu kokainą i skazany na karę 14 miesięcy więzienia. Ponieważ spędził za kratkami blisko rok, gdyż tyle trwało śledztwo, pozostały mu dwa miesiące odsiadki.
 • Tallin idzie o krok dalej. Darmowa kolej w mieście

  Tallin idzie o krok dalej. Darmowa kolej w mieście

  Od stycznia 2013 roku mieszkańcy stolicy Estonii korzystają z transportu miejskiego za darmo. Mimo że brak wpływów z biletów w budżecie miejskiego przewoźnika musi pokryć miasto, to władze Tallina i tak mówią o sukcesie, ponieważ komunikacja miejska odnotowała wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Teraz Estończycy w system darmowej komunikacji chcą włączyć przewozy kolejowe w obrębie pierwszej strefy Tallina.
 • Mieszkańcy Tallina jadą za darmo

  Od 1 stycznia stolica Estonii Tallin jest pierwszą unijną stolicą, która zapewnia swym mieszkańcom bezpłatne przejazdy publicznymi środkami transportu. Władze Tallina zapowiedziały w środę dodatkowe autobusy, gdyż liczba pasażerów wyraźnie wzrosła. Tłumaczą, że chodzi też o ograniczenie używania samochodów w mieście.
 • Darmowy transport publiczny? Już jest.

  Darmowy transport publiczny? Już jest.

  W niedzielę zakończyło się w Tallinie referendum dotyczące zniesienia opłat za korzystanie z transportu publicznego. Zgodnie z przewidywaniami za było 75% mieszkańców i od 2013 roku mieszkańcy stolicy Estonii nie będą płacić za przejazd komunikacją miejską. Czy warto pomyśleć nad wprowadzeniem w Polsce podobnego rozwiązania?
 • "Róża" z nagrodą w Tallinie

  "Róża" z nagrodą w Tallinie

  "Róża" Wojtka Smarzowskiego otrzymała Wyróżnienie Specjalne Jury na 15. Festiwalu Black Nights w Tallinie "za głębokie i wrażliwe przedstawienie tragicznego okresu w historii Wschodniej Europy".
 • Piłkarze Wisły trenowali w ośrodku Levadii Tallin

  Poranny, przedmeczowy trening przed meczem z Florą Tallin Wiślacy odbyli na boisku treningowym lokalnego rywala - Levadii Tallin - informuje oficjalny serwis krakowskiego klubu. Na problemy z mięśniem przywodziciela wciąż narzeka Andraż Kirm.
 • Estonia porzuca koronę i przyjmuje euro

  Estonia porzuca koronę i przyjmuje euro

  1 stycznia 2011 r. Estonia porzuca koronę wchodząc do strefy euro jako 17 kraj.
 • Debiut Asseco Prokomu na Ukrainie

  Debiut Asseco Prokomu na Ukrainie

  Koszykarze Asseco Prokom Gdynia niedzielnym meczem w Mariupolu z Azowmaszem zadebiutują w Zjednoczonej Lidze sponsorowanej przez drugi pod względem wielkości bank Rosji, VTB. Ligę utworzono w 2008 r. W trzech dotychczasowych edycjach wygrywał klub CSKA Moskwa.