Takesure Chinyama

Artykuły - Takesure Chinyama (14)

• Polski napastnik - w Ekstraklasie to towar deficytowy

Polski napastnik - w Ekstraklasie to towar deficytowy

Obcokrajowcy zajmują całe podium najlepszych strzelców, w większości drużyn są najskuteczniejszymi zawodnikami, a od trzech lat żaden Polak samodzielnie nie wygrał klasyfikacji strzelców - tak dziś prezentuje się potencjał snajperski Ekstraklasy. Pod tym względem na tle konkurencji wypadamy blado.
  • Takesure Chinyama domaga się uznania jego kontraktu za nieważny

Takesure Chinyama domaga się uznania jego kontraktu za nieważny

W piątek rano, przed Izbą ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN, odbędzie się sprawa z wniosku byłego króla Ekstraklasy Takesure Chinyamy, który domaga się uznania jego kontraktu z LZS Piotrówka za nieważny.
  • Takesure Chinyama strzelił pięć goli w butach od Vukovicia

Takesure Chinyama strzelił pięć goli w butach od Vukovicia

Lat przybywa, ale tego, jak się zdobywa bramki nie zapomniał. W sobotnim spotkaniu IV ligi opolskiej pomiędzy OKS Olesno a LZS Piotrówka, który zakończył się wygraną gości 5-3, Takesure Chinyama zdobył dla swojego zespołu wszystkie pięć goli.
  • Takesure Chinyama ma poprowadzić IV-ligowca LZS Piotrówka

Takesure Chinyama ma poprowadzić IV-ligowca LZS Piotrówka

Zaczyna się nowy etap w karierze Takesure'a Chinyamy? W sobotę były król strzelców Ekstraklasy ma poprowadzić w meczu ligowym LZS Piotrówka, czyli klub znany z zatrudniania afrykańskich piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że wiosną 34-letni Chinyama będzie grającym trenerem czwartoligowego klubu z Opolszczyzny.
  • Takesure Chinyama może zagrać w Polonii Bytom, ale jest warunek

Takesure Chinyama może zagrać w Polonii Bytom, ale jest warunek

W marcu Takesure Chinyama, po pięciu latach przerwy, wrócił do Polski. Jego marzeniem i ambicją był powrót do Ekstraklasy. Na razie 34-letni napastnik strzela bramki dla LZS Piotrówka i walczy o angaż w drugoligowej Polonii Bytom.
  • Chinyama i Gwaze szukają klubu w drugiej lidze

Chinyama i Gwaze szukają klubu w drugiej lidze

W treningu GKS-u Bełchatów wzięła dziś udział dwójka piłkarzy z Zimbabwe: Takesure Chinyama oraz Dzikamai Gwaze. Jutro obaj piłkarze mają zagrać w barwach Polonii Bytom, w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.
  • Takesure Chinyama odzyskał skuteczność w czwartej lidze

Takesure Chinyama odzyskał skuteczność w czwartej lidze

Jest zdrowy i znowu trafia, jak na zawołanie. 34-letni Takesure Chinyama należy do najskuteczniejszych napastników na boiskach czwartej ligi. Dla LZS Piotrówka zdobył już w tym sezonie 12 bramek w 13 spotkaniach.
  • Aleksandar Vuković nie zapomniał o koledze z boiska. Wysłali mu nowe buty

Aleksandar Vuković nie zapomniał o koledze z boiska. Wysłali mu nowe buty

Ładny gest Legii, a w szczególności Aleksandara Vukovica. Kolega ze wspólnej gry w warszawskim zespole wysłał Takesurowi Chinyamie specjalną parę butów do grania. Były król strzelców Ekstraklasy zdobywa teraz gole na czwartoligowych boiskach w LZS Piotrówka. Marzy jednak o powrocie do ligowego futbolu.
  • Hat-trick Takesure'a Chinyamy. Będzie transfer?

Hat-trick Takesure'a Chinyamy. Będzie transfer?

W marcu, po kilku latach przerwy, do Polski przyjechał były król strzelców Ekstraklasy Takesure Chinyama. Były napastnik Legii póki co zakotwiczył w znanej z zatrudniania piłkarzy z Afryki LZS Piotrówka. Doświadczony snajper ma jednak ambicje ponownej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na razie błysnął w meczu o Puchar Polski. W starciu przeciwko KS Krasiejów wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył trzy bramki.
  • Były król strzelców Ekstraklasy już strzela. Gol i asysta

Były król strzelców Ekstraklasy już strzela. Gol i asysta

Po prawie pięciu latach przerwy Takesure Chinyama znowu zagrał na polskich boiskach. W sobotę napastnik z Zimbabwe zagrał w trzecioligowym meczu LZS Piotrówka z Szombierkami Bytom. Jego drużyna wygrała 2-1, a 33-letni piłkarz najpierw zanotował asystę, a potem strzelił zwycięskiego gola i pomógł swojej drużynie w odniesieniu pierwszej wygranej w tym sezonie.