Film - Tajwan

Artykuły - Tajwan (5)

 • Co za dużo...

  Co za dużo...

  "Miss Kicki", reż Hakon Liu, Szwecja, Tajwan 2009, dystrybutor Spectator , premiera kinowa 8 kwietnia 2011 roku.
 • Maleszka nagrodzony na Tajwanie

  Maleszka nagrodzony na Tajwanie

  Film kinowy Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo", z Agnieszką Grochowską i Andrzejem Chyrą w obsadzie, zdobył dwie nagrody na 4. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Tajpej na Tajwanie - poinformował reżyser.
 • Zachwycił widzów na Tajwanie

  Zachwycił widzów na Tajwanie

  Film "Jestem" Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta zwyciężył na III Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Filmów i Programów Telewizyjnych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film fabularny.
 • Filmówka nagrodzona na Tajwanie

  Dyplomowy film fabularny "Kontroler" w reżyserii Petera Vogta, absolwenta Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, otrzymał główną nagrodę - Złotego Lwa - na Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Filmowym w Tajpej, stolicy Tajwanu. "To już czternasta, międzynarodowa nagroda dla tego filmu" - poinformował w poniedziałek, 5 kwietnia, Andrzej Bednarek z łodzkiej Filmówki.
 • Oscary 2003: Szwecja, Brazylia i Tajwan

  Oscary 2003: Szwecja, Brazylia i Tajwan

  Szwecja, Brazylia i Tajwan wytypowały swoich oscarowych kandydatów. Kraje, które chcą zgłaszać swoje filmy do nagrody Akademii w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny", mają na to czas do piątku, 1 listopada. Wtedy bowiem upływa ostateczny termin zgłaszania kandydatów.