Nowe Technologie - Tajwan

Artykuły - Tajwan (27)

 • Taipei 101 - najwyższy "zielony" budynek na świecie

  Taipei 101 - najwyższy "zielony" budynek na świecie

  Taipei 101 już od jakiegoś czasu nie jest najwyższym budynkiem na świecie. Ten tytuł należy do Burdż Chalifa w Dubaju. Tym, czego nie można zabrać imponującemu drapaczowi chmur wzniesionemu w Tajpej, to tytuł najwyższego "zielonego" budynku świata. Mieliśmy okazję go odwiedzić.
 • Tajwan testuje broń ponaddźwiękową

  Tajwan testuje broń ponaddźwiękową

  Tajwan upublicznił materiały z testów ponaddźwiękowych pocisków przeciwokrętowych oraz ziemia-powietrze – czytamy na łamach serwisu Defense Update.
 • Tuo River - niewidzialny tajwański zabójca lotniskowców

  Tuo River - niewidzialny tajwański zabójca lotniskowców

  Tajwan zaprezentował korwetę wykonaną w technologii stealth – donosi serwis Defence24. Nieoficjalnie mówi się o niej „zabójca lotniskowców”.
 • Polacy z Tajwanu - Imagine Cup 2010

  Polacy z Tajwanu - Imagine Cup 2010

  Jak się okazało, w tegorocznych finałach konkursu technologicznego Imagine Cup 2010 udział biorą Polacy startujący pod banderą nie tylko naszego kraju. Studenci z polski dzielnie reprezentują także... Tajwan.
 • Tajwan - wyspa technologii

  Tajwan - wyspa technologii

  Tajwan stał się potęgą świata komputerów i elektroniki. Co wpłynęło na sukces tego kraju i jak się tam pracuje? - szczegóły w specjalnym materiale INTERIA.PL
 • Azjatyckie komputery - Computex 2010

  Azjatyckie komputery - Computex 2010

  Miedzy 1 a 5 czerwca na Tajwanie odbędą się największe w Azji targi komputerowe. Chociaż Tajwan leży daleko od Europy, zaprezentowane tam nowości będą miałby bezpośrednie przełożenie na nasz rodzimy rynek.
 • Jasna przyszłość komputerów PC

  Jasna przyszłość komputerów PC

  Czy komputery PC znikną z rynku? Czym nas zaskoczą komputery przyszłości? Czy Polska może stać się potentatem nowych technologii? Na pytania INTERIA.PL odpowiada prezes i założyciel tajwańskiej firmy komputerowej Gigabyte, Dandy Yeh.
 • Polska: 7 miejsce w rankingu infekcji

  Polska: 7 miejsce w rankingu infekcji

  We wrześniu aż o 15 procent wzrosła ilość infekcji internetowych i osiągnęła najwyższy współczynnik w tym roku. Według danych zebranych za pomocą skanera on-line Panda ActiveScan , najbardziej zainfekowanym krajem jest Tajwan, najmniej Norwegia. Polska zajęła siódme miejsce w skali całego świata.
 • Najciekawsze gadżety Tajwanu

  Najciekawsze gadżety Tajwanu

  Jakie urządzenia prezentowane na targach komputerowych na Tajwanie dostały nagrodę Computex Taipei Design & Innovation Award.
 • Większość notebooków "Made in Taiwan"

  Większość notebooków "Made in Taiwan"

  Ponad 90 proc. wyprodukowanych w 2008 roku notebooków powstanie w fabrykach na Tajwanie - donosi serwis DigiTimes.