mobtech - Tajwan

Artykuły - Tajwan (8)

 • Plotki: Czy Asus w spółce joint venture z HTC?

  Plotki: Czy Asus w spółce joint venture z HTC?

  Według bardzo nieoficjalnych informacji Agencji Reuters, tajwański gigant komputerowy rozważa współpracę z innym tajwańskiego potentata - firmy HTC.
 • Czy Samsung płacił tajwańskim studentom za oczernianie HTC?

  Czy Samsung płacił tajwańskim studentom za oczernianie HTC?

  Tajwańska Komisja Sprawiedliwego Handlu przygląda się zarzutom przeciwko Samsungowi, jakoby ten płacił za oczernianie w internecie konkurencyjnego producenta – firmy HTC.
 • Kabel światłowodowy łączący Tajwan z Chinami

  Kabel światłowodowy łączący Tajwan z Chinami

  Kolejny krok na drodze technologicznego i ekonomicznego przybliżenia pomiędzy Chinami a Tajwanem. Do użytku oddano pierwszy kabel światłowodowy, który łączy Państwo Środka z jego "zbuntowaną republiką" - podała Agencja AFP.
 • HTC chce być bardziej konkurencyjne

  HTC chce być bardziej konkurencyjne

  Wielkimi krokami zbliża się koniec roku i jest to bardzo dobra okazja nie tylko do podsumowań, ale również podzielenia się planami na nadchodzący rok. Z tej okazji korzysta HTC, informując o tym, czego możemy spodziewać się w przyszłym roku?
 • UMTS: Na Tajwanie koniec

  Po 19 dniach i 180 rundach podbijania stawek zakończył się tajwański przetarg na licencje UMTS. Mimo, że był to jeden z najdłużej trwających przetargów - nie uzyskano w nim tak wariackich stawek jak np. w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Do przyznania było pięć licencji. Poszczególne koncesje zostały przyznane spółkom: Far EasTone, Taiwan PCS, Taiwan Cellular, Chunghwa i Eastern Broadband Telecom.
 • UMTS: Na Tajwanie bez szaleństw

  Rozpoczął się przetarg na licencje UMTS na Tajwanie. Przebiega spokojnie. W pierwszym dniu - proponowane ceny za koncesje ledwo, ledwo przekroczyły cenę wywoławczą, drugiego dnia rosły jeszcze wolniej. Praktycznie "walczyły" (o licencję oznaczoną jako "E"). właściwie tylko dwie firmy Eastern Broadband i 3GO/PCS.
 • Chiny wyrzucają Matsushitę

  Japoński koncern Matushita, producent telefonów marki Panasonic, przez rok nie będzie mógł eksportować komórek do Chin - postanowił tamtejszy rząd. Powód? Jedno słowo umieszczone w oprogramowaniu aparatu.
 • Tajwan: Pięć koncesji UMTS

  Tajwańskie ministerstwo transportu i komunikacji poinformowało, że rząd tego kraju zatwierdził przetarg na pięć licencji na 3G. Zgłoszenia od operatorów przyjmowane będą od lipca do października.