Biznes - Tajwan

Artykuły - Tajwan (9)

 • Tajwan zakaże plastiku w gastronomii

  Tajwan zakaże plastiku w gastronomii

  Lee Ying-yuan, minister środowiska Tajwanu, ogłosił zdecydowaną walkę z plastikiem w gastronomii.
 • Umowa podatkowa z Tajwanem podpisana

  Umowa podatkowa z Tajwanem podpisana

  Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami.
 • "Rzeczpospolita": Żywność z Polski rusza w świat

  Polskie firmy spożywcze szukają nowych rynków zbytu w odległych zakątkach globu. Zachęca ich do tego m.in. recesja w Unii Europejskiej - informuje "Rzeczpospolita".
 • Atrakcyjność inwestycyjna na tle ryzyka kraju

  Atrakcyjność inwestycyjna na tle ryzyka kraju

  Azjatyckie tygrysy pozostają nadal atrakcyjnym obszarem do inwestowania. O wysokich walorach tego regionu świadczą nie tylko perspektywy wzrostu gospodarek, ale także relatywnie wysoka wiarygodność państw. Pod tym względem najlepiej wypadają Chiny, Tajwan i Singapur, na drugim biegunie znajdują się państwa PIIGS (Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy i Irlandia) - takie wnioski płyną z analizy przeprowadzonej przez analityków Expandera.
 • GPW idzie na Tajwan

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podpisała dzisiaj porozumienia o współpracy z trzema rynkami giełdowymi na Tajwanie: Taiwan Futures Exchange (TAIFEX), Taiwan Stock Exchange (TSEC) oraz GreTai Securities Market (GTSM).
 • Japonia, Chiny i Tajwan sprzedają obligacje USA

  Pięć największych państw azjatyckich zmniejszyło zaangażowanie w amerykańskie obligacje o 3,6 proc. do 1,14 bln dolarów.
 • Tajwan skanuje Polskę

  Tajwan skanuje Polskę

  Jeśli inwestycja jest tajwańska, to najpewniej chodzi o elektronikę. Kilka firm z tego kraju się już zdecydowało, inne jeszcze myślą. Jak donosi "Puls Biznesu" jest szansa, że tajwańskie inwestycje, których łączna wartość w Polsce wynosi 40-50 mln USD, znacząco wzrosną.
 • Tajwan obawia się wejścia do WTO

  Tajwańczycy boją się Światowej Organizacji Handlu. Chodzi o wzrost cen, kiedy od początku przyszłego roku.
 • Zmiany w składzie osobowym rady nadzorczej

  Zarząd Spółki informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy WAFAPOMP S.A. w dniu 28 października 2000r.: I. Odwołało ze składu Rady Nadzorczej: 1.1. Włodzimierza Kęsickiego 1.2. członka Rady Nadzorczej 1.3. na wniosek przedstawiciela reprezentującego czterech nowych akcjonariuszy - właścicieli znacznych pakietów akcji WAFAPOMP S.A., posiadających na WZA 900.407 głosów, tj. 36,8% ogółu głosów na WZA. 2.1. Zygmunta Makomaskiego 2.2. zastępcę przewodniczącego Rady Nadzorczej 2.3. n