Fakty - Tajwan

Artykuły - Tajwan (114)

 • ​Niezwykłe szczątki z epoki kamienia łupanego

  ​Niezwykłe szczątki z epoki kamienia łupanego

  Na Tajwanie odkopano liczące 4,8 tys. lat szczątki matki trzymającej dziecko.
 • Tajwan: Brutalne morderstwo. Zabił dziecko na oczach matki

  Czteroletnia dziewczynka została brutalnie zamordowana na oczach swojej matki na ulicy tajwańskiego Tajpej - informuje CNN.
 • Tajwan: Wciąż poszukiwanych jest 120 osób

  Tajwan: Wciąż poszukiwanych jest 120 osób

  Liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi na Tajwanie wzrosła w niedzielę do 29; pod gruzami zawalonych domów wciąż poszukiwanych jest około 120 osób - informują władze. Są obawy, że liczba zabitych wzrośnie.
 • Trzęsienie ziemi na Tajwanie: 18 osób nie żyje. Ponad sto wciąż pod gruzami

  Trzęsienie ziemi na Tajwanie: 18 osób nie żyje. Ponad sto wciąż pod gruzami

  Do co najmniej 18 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans piątkowego trzęsienia ziemi na południu Tajwanu w mieście Tainan - podały w niedzielę lokalne służby ratownicze. Według władz lokalnych ok. 130 osób wciąż jest uwięzionych pod gruzami.
 • Tajwan: Rośnie liczba ofiar katastrofy samolotu

  Tajwan: Rośnie liczba ofiar katastrofy samolotu

  Do 31 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowej katastrofy samolotu linii TransAsia Airways, który wkrótce po starcie wpadł do rzeki niedaleko Tajpej - poinformował w czwartek tajwański Zarząd Lotnictwa Cywilnego. Na miejscu trwają nadal poszukiwania 12 osób.
 • Wpadka brytyjskiej minister: Prezent pójdzie na złom?

  Wpadka brytyjskiej minister: Prezent pójdzie na złom?

  "Oddam to na złom" – powiedział burmistrz Tajpej Ko Wen-je po otrzymaniu zegarka od brytyjskiej minister transportu Susan Kramer.
 • Umierający hipopotam płakał z bólu

  Umierający hipopotam płakał z bólu

  Smutna historia hipopotama z Tajwanu. Zwierzę dwukrotnie spadło z przewożącej je ciężarówki. Za pierwszy razem hipopotam złamał nogę i kilka zębów. Drugi upadek skończył się śmiercią płaczącego z bólu zwierzęcia.
 • Starcia w Tajpej: Ok. 100 rannych, prawie 60 zatrzymanych

  Tajwańska policja starła się w poniedziałek nad ranem z setkami demonstrantów okupujących siedzibę rządu w Tajpej w proteście przeciwko umowie o wolnym handlu z Chinami. Ponad 100 osób zostało rannych, a prawie 60 zatrzymano.
 • Tajwan coraz bliżej Chin

  Chiny i Tajwan połączone? Takie plany mają chińskie władze. Na razie - obydwa brzegi Cieśniny Tajwańskiej połączyć ma droga. Na razie - tylko na chińskich mapach.
 • Tak się biją posłowie. Zobacz film

  Parlamentarzyści na Tajwanie pobili się o energię atomową. Posłowie kilkanaście minut okładali się pięściami. W ruch poszły też butelki z wodą.

Filmy - Tajwan (2)