Tajwan

Artykuły - Tajwan (394)

Filmy - Tajwan (11)

 • Co najmniej 22 osoby zginęły w katastrofie kolejowej na Tajwanie. To największy wypadek od ponad 30 lat

  Co najmniej 22 osoby zginęły w wyniku wykolejenia się pociągu w na Tajwanie. Blisko 200 zostało rannych. Skład przewoził 366 pasażerów w ośmiu wagonach. Pięć z nich wypadło z torów. W akcji ratowniczej brały udział setki ratowników. Władze badają przyczynę wypadku. (STORYFUL/x-news)
 • Współcześni piraci wyławiają miliony

  Niejeden poszukiwacz złota z pewnością zna Fort Pierce, miasto położone u wybrzeży Florydy. Pierścień ze szmaragdem, cenna brosza czy drogocenny naszyjnik – to marzenie Erica Schmitta, który wraz z rodziną poszukuje ukrytych na dnie oceanu skarbów. Jak dotąd udało im się odnaleźć monety o wartości miliona dolarów, które przed 300 laty przewoziła hiszpańska flotylla. Jak zapewnia Schmitt, to nie koniec poszukiwań. Na dnie jest jeszcze sporo wraków. Inny poszukiwacz złota, wyłowił już 4,5 miliona dolarów. I właśnie dlatego, mimo że praca poszukiwacza skarbów nie należy do najprzyjemniejszych, warto wybrać się na Florydę.
 • Ta wioska na Tajwanie podbija świat

  Niezwykła wioska położona na Tajwanie przyciąga miliony turystów. Co jest w niej tak urokliwego? Wypełniona po brzegi osada to zlepek budynków o najróżniejszych barwach, kształtach i odcieniach. A to wszystko wykonane rękami jednego człowieka. Dzięki twórczości mieszkańca wioski, budynki niegdyś przeznaczone do rozbiórki, stały się lokalną atrakcją i uniknęły spotkania z buldożerami.
 • Mała panda zachwyciła gapiów

  Urocze wideo przedstawia małą pandę, mieszkankę Taipei Zoo na Tajwanie. Zwierzę świetnie się bawi, robiąc fikołki, skacząc i spadając z huśtawki. Wygłupy pandy wprawiły w zachwyt obserwujących ją gapiów. Zobaczcie sami!