Tajlandia

Artykuły - Tajlandia (304)

 • Kurs Mercatora rośnie o ponad 20 procent

  Kurs Mercatora rośnie o ponad 20 procent

  ​We wtorek rano kurs akcji Mercator Medical nadal dynamicznie rośnie o ponad 25 proc. przy sporych obrotach. Notowania rosną w dwucyfrowym tempie drugi dzień z rzędu - w poniedziałek cena akcji wzrosła o blisko 22 proc., a we wtorek ok. 12.20 idzie w górę o ponad 25 proc. “Kurs rośnie na fali obaw związanych z epidemią w Chinach. Kursy dużych zagranicznych konkurentów Mercatora wzrosły w ostatnim tygodniu 15-42 proc." - powiedział PAP Biznes Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ. 
 • Tajlandia: Jaki jest stan zdrowia uratowanych chłopców?

  Tajlandia: Jaki jest stan zdrowia uratowanych chłopców?

  ​Po 17 dniach spędzonych w częściowo zalanej wodą, ciemnej jaskini w północnej Tajlandii, grupa 12 młodych piłkarzy przebywa w szpitalu Chiang Rai. Jest tam również ich trener, a także czterej nurkowie i lekarz, którzy spędzili z nimi ostatnie dni pod ziemią. Wszyscy przechodzą szczegółowe badania.
 • Nowe banknoty i monety w Tajlandii

  Nowe banknoty i monety w Tajlandii

  Tajlania wprowadziła do obiegu banknoty i monety z podobizną nowego króla - Ramy X.
 • Wybuch bomby w Tajlandii. Trzy osoby zginęły

  Wybuch bomby w Tajlandii. Trzy osoby zginęły

  Co najmniej trzy osoby zginęły, a około 20 zostało rannych w poniedziałek w zamachu bombowym na targu w mieście Jala w południowej Tajlandii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów - poinformował przedstawiciel miejscowych władz.
 • Selekcjoner udawał kobietę, żeby obejrzeć mecz

  Trener żeńskiej reprezentacji Tajlandii w kabaddi znalazł się na ustach całego świata. Aby obejrzeć mecz swojej drużyny w Gorganie, leżącym w wyjątkowo konserwatywnej części Iranu, postanowił... udawać kobietę.
 • Przemysł drobiarski obawia się antybiotyków

  Przemysł drobiarski obawia się antybiotyków

  - Zagrożenie rosnącą odpornością na leki wśród drobnoustrojów atakujących ludzi i związane z tym kampanie społeczne sprawiają, że tajlandzcy producenci odchodzą od używania antybiotyków w hodowli drobiu - pisze "Nikkei Asian Review".
 • Tajlandia: Nowe informacje ws. zamachów bombowych

  Tajlandia: Nowe informacje ws. zamachów bombowych

  Seria ataków bombowych w Tajlandii, w których w ciągu 24 godzin w czwartek i piątek zginęły cztery osoby, została przygotowana przez jedną osobę - poinformowała tajlandzka policja w niedzielę. W związku z jednym z ataków dokonano aresztowania - dodano.
 • Tajlandia: To nie był atak terrorystyczny?

  Tajlandia: To nie był atak terrorystyczny?

  Tajlandzka policja poinformowała w piątek, że po serii ataków bombowych, w których w ciągu 24 godzin zginęły cztery osoby, główną rozpatrywaną wersją jest "sabotaż lokalny" w celu zdestabilizowania kraju. "Terroryzm międzynarodowy" jest mniej prawdopodobny.
 • Mitsubishi wyprodukowało w Tajlandii 4 mln aut

  Mitsubishi wyprodukowało w Tajlandii 4 mln aut

  Firma Mitsubishi Motors Corporation podała, iż z taśm montażowych w zakładach Mitsubishi Motors Thailand, czyli wyłącznego przedstawiciela i dystrybutora marki Mitsubishi w Tajlandii, zjechał czteromilionowy samochód.
 • ​Tajlandia: Zablokowano wydanie gazety, bo zawierała krytyczny komentarz

  ​Tajlandia: Zablokowano wydanie gazety, bo zawierała krytyczny komentarz

  Drukarnia w Tajlandii nie opublikowała wtorkowego numeru tamtejszej edycji "International New York Timesa" (INYT). W wydaniu znalazł się artykuł o przyszłości tajlandzkiej monarchii.

Filmy - Tajlandia (40)

 • Niecodzienna atrakcja dla turystów. Noc pod gwiazdami obok słoni w dżungli

  Tajlandia. Oto niecodzienna atrakcja dla turystów - noc pod gwiazdami obok słoni w tajlandzkiej dżungli. Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort przygotował do tego specjalne luksusowe bańki. Apartamenty Jungle Bubbles mają 22 metry kwadratowe powierzchni z prześwitującym dachem, łóżkiem typu king-size, salonem, nieprzezroczystą łazienką, minibarem oraz całodobową obsługą pokoju. (Cover Video/x-news)
 • Podróże marzeń - Tajlandia

  Tajlandia jest popularnym celem podróży turystów z całego świata. Radośni Tajlandczycy z chęcią pokazują turystom najciekawsze zakątki: świątynie, klasztory i olbrzymie posągi Buddy. Kilka godzin jazdy od Bangkoku - jednego z największych miast Azji - znajdują się dżungle gór północnych, wioski rdzennych mieszkańców, fermy słoni i pola ryżowe. Na spragnionych odpoczynku gości czekają tropikalne wyspy z plażami, na których rosną piękne palmy.
 • Co za bramka! Dwóch zawodników jednocześnie wyskoczyło do przewrotki. Wideo

  Do niecodziennej sytuacji doszło w tajlandzkiej lidze. Podczas meczu Nakhon Ratchasima FC - Buriram United (2-3) do piłki wyskoczyło dwóch zawodników gospodarzy, Leandro Assumpcao i Kitsada Hemvipat, którzy chcieli strzelić gola z przewrotki. Ostatecznie piękna bramka została zaliczona temu drugiemu.
 • Maraton w Tajlandii w rocznicę akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang. Wideo

  Rok temu 23 czerwca rozpoczęła się akcja ratunkowa mająca na celu uratowanie dwunastu młodych piłkarzy drużyny "Dzików" i ich trenera z jaskini Tham Luang w Tajlandii. Po kilkunastu dniach wszyscy zostali uratowani. W rocznicę tych wydarzeń zorganizowano maraton.