tajfun

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Tajfun (Film (2005)[Taepung] Reż.Kyung-Taek Kwak) ,

Artykuły - Tajfun (107)

 • Tajfuny, powodzie, pożary pochłonęły miliardy dolarów

  Tajfuny, powodzie, pożary pochłonęły miliardy dolarów

  Powodzie, huragany, cyklony tropikalne i pożary zabiły w tym roku tysiące ludzi na całym świecie. Szkody kosztowały miliardy dolarów. Christian Aid opisała w raporcie dziesięć przypadków ekstremalnych zdarzeń pogodowych wynikających ze zmian klimatu. Sześć z nich dotknęło Azję.
 • PŚ w rugby. Odwołano niedzielny mecz Namibii z Kanadą przez tajfun

  PŚ w rugby. Odwołano niedzielny mecz Namibii z Kanadą przez tajfun

  Z powodu tajfunu Hagibis w Japonii odwołano kolejny mecz Pucharu Świata w rugby. Nie odbędzie się niedzielny pojedynek między Namibią a Kanadą. Wcześniej nie rozegrano sobotnich spotkań Anglia - Francja i Nowa Zelandia - Włochy.
 • Odwołano kilkaset lotów. Tajfun w Japonii

  Odwołano kilkaset lotów. Tajfun w Japonii

  Potężny tajfun Mindulle dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek nad region Tokio na wschodzie Japonii. Towarzyszące mu ulewne deszcze i porywiste wiatry o prędkości nawet 180 km na godzinę sprawiły, że odwołano kilkaset lotów. Nie ma informacji o ofiarach.
 • Tajfun Sudelor atakuje Chiny

  Tajfun Sudelor atakuje Chiny

  Potężny tajfun Sudelor atakuje wschodnie Chiny. Dotychczas spowodował śmierć co najmniej 14 osób; władze zostały zmuszone do wydania polecenia ewakuacji setek tysięcy mieszkańców zagrożonych rejonów - poinformowała w poniedziałek agencja Xinhua.
 • Niesamowite zdjęcie tajfunu z kosmosu

  Niesamowite zdjęcie tajfunu z kosmosu

  Supertajfun Maysak, który w najbliższy weekend dotrze na Filipiny, z kosmosu wygląda bardzo spokojnie. Żywioł został uwieczniony z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez włoską astronautkę Samanthę Cristoforetti.
 • USA skazane na arktyczne zimy

  USA skazane na arktyczne zimy

  USA zaczęły już zmagania z kolejną srogą zimą. Temperatury spadły do rekordowych wartości, a na zasypanych śniegiem autostradach utknęły tysiące samochodów. Naukowcy podejrzewają, że przyczyn tych anomalii należy szukać w potężnych tajfunach szalejących nad zachodnim Pacyfikiem – donosi internetowe wydanie czasopisma "Popular Science".
 • Tajfun Phanfone szaleje w Japonii

  Tajfun Phanfone szaleje w Japonii

  Potężny tajfun Phanfone uderzył w poniedziałek rano (czasu lokalnego) w środkową część Japonii. Wichura, której towarzyszą ulewne deszcze, dotarła w rejon Tokio.
 • Żywioł zbiera krwawe żniwo. Nie żyje już ponad 150 osób

  Żywioł zbiera krwawe żniwo. Nie żyje już ponad 150 osób

  Wiatr dochodzący do 200 km/h, liczne podtopienia i śmierć ponad 150 osób - to bilans szalejącego tajfunu Rammasun. Bliski wschód zmaga się ze szkodami pozostawionymi przez żywioł, by niedługo stawić czoła następnemu.
 • ​Tajfun Rannasun szaleje na południu Chin

  ​Tajfun Rannasun szaleje na południu Chin

  Szalejący na Filipinach tajfun Rammasun przesunął się w kierunku południowej części Chin; nad prowincję Hainan i Guangdong - informuje CNN. Żywioł wyrządził bardzo poważne straty.
 • Tajfun Rammasun przeszedł nad Filipinami

  Tajfun Rammasun przeszedł nad Filipinami

  Co najmniej 10 osób poniosło śmierć a 150 tys. musiało opuścić swoje domy w rezultacie przejścia tajfunu Rammasun nad Filipinami - poinformowały w środę władze.

Filmy - Tajfun (6)

 • To miał być najlepszy dzień w życiu...

  To miał być ich najlepszy dzień w życiu. Miesiące przygotować, przymiarek i prób do wesela zakończyły się tragicznie. Wszystko za sprawą super tajfunu, który przeszedł przez Filipiny.
 • Tajfun "Jebi" nawiedził Japonię

  Na obszarze południowo-zachodniej części Japonii szaleje tajfun "Jebi". Z powodu silnego wiatru odwołane zostały loty i przejazdy pociągami. Agencje meteorologiczne ostrzegają mieszkańców przed wysokimi falami i lawinami błotnymi.
 • Tajfun "Jebi" nawiedził Japonię

  Na obszarze południowo-zachodniej części Japonii szaleje tajfun "Jebi". Z powodu silnego wiatru odwołane zostały loty i przejazdy pociągami. Agencje meteorologiczne ostrzegają mieszkańców przed wysokimi falami i lawinami błotnymi.
 • Potężny tajfun szaleje nad Japonią

  Potężny tajfun Vongfong dotarł do wybrzeży Japonii, siejąc zniszczenie i powodując powszechny chaos. Odwoływane są loty i kursy szybkich pociągów. W szczególnie zagrożonych miejscach władze zarządziły ewakuację ludności. Żywioł przeszedł już nad wyspą Okinawa. Po jego ataku rannych zostało około 30 osób. 13 października, we wczesnych godzinach porannych, Vongfong dotarł do wysp Kiusiu i Honsiu – dwóch z czterech głównych wysp japońskiego archipelagu. Tajfunowi towarzyszą intensywne opady deszczu i wiatr osiągający w porywach prędkość do 200 km/h. Zdaniem meteorologów, to najsilniejszy ze wszystkich tajfunów, jakie w tym roku nawiedziły Japonię.