Taj Mahal

Artykuły - Taj Mahal (10)

 • Eric Clapton składa hołd

  Eric Clapton składa hołd

  Brytyjski wokalista i gitarzysta Eric Clapton przygotował nowy album studyjny zatytułowany "Old Sock". Tym razem artysta obok premierowego materiału zaprezentuje własne interpretacje utworów takich gwiazd, jak J.J. Cale, Peter Tosh czy Taj Mahal. Premiera albumu - 12 marca.
 • Ben Kingsley wraca do Indii

  Ben Kingsley wraca do Indii

  Ben Kingsley, znany przede wszystkim z uhonorowanej Oscarem roli Mahatmy Ghandiego, powróci do Indii w filmie "Taj". Brytyjski aktor wcieli się w nim w XVII-wiecznego cesarza Shaha Jahana.
 • Indie: Wojna z terrorystami wciąż trwa

  Indie: Wojna z terrorystami wciąż trwa

  Odgłosy ciężkiej broni maszynowej i eksplozje znów dobiegają z hotelu Taj-Mahal w Bombaju. Prawdopodobnie ukrywa się tam jeszcze dwóch terrorystów.
 • Trwa ewakuacja z hotelu Oberoi

  Trwa ewakuacja z hotelu Oberoi

  Trwa ewakuacja ludzi z zaatakowanego przez islamistów i odbijanego przez indyjskie siły bezpieczeństwa hotelu Trident-Oberoi w Bombaju - podała agencja Reutera, powołując się na świadków. Przed hotelem Taj Mahal znów słychać strzały.
 • Zabito wszystkich terrorystów w hotelu Taj Mahal

  Zabito wszystkich terrorystów w hotelu Taj Mahal

  Wszyscy islamiści, którzy okupowali hotel "Taj Mahal" w Bombaju, zostali zabici przez indyjską policję i siły specjalne. Trwa operacja w drugim hotelu zajętym przez terrorystów - podały władze indyjskie.
 • Polski europoseł się wydostał, nie ma informacji o kilku Polakach

  Polski europoseł się wydostał, nie ma informacji o kilku Polakach

  Przebywający w Bombaju wraz z delegacją Parlamentu Europejskiego poseł Jan Tadeusz Masiel wyszedł już ze swojego pokoju w hotelu "Taj Mahal". Hotel płonie, prowadzona jest akcja ratunkowa.
 • Ricky Martin i ósmy cud świata

  Ricky Martin i ósmy cud świata

  25 lutego 2006 roku w indyjskim mauzoleum Taj Mahal w Agrze odbędzie się koncert Ricky'ego Martina w ramach projektu "8th Wonder of the World" (Ósmy Cud Świata). To seria dziesięciu charytatywnych występów, z których zyski wesprą kampanie dla dzieci i przeciwko AIDS.
 • Alice In Chains: W hołdzie Heart

  Alice In Chains: W hołdzie Heart

  Muzycy nieistniejącej amerykańskiej grupy Alice In Chains pojawią się 10 marca 2006 roku wspólnie na scenie w Atlantic City, w stanie New Jersey. W tamtejszym "Trump Taj Mahal Resort and Casino" będzie kręcony kolejny odcinek telewizyjnego programu "Decades Rock Live!". Gwiazdą będzie amerykańska grupa Heart, dowodzona przez siostry Ann i Nancy Wilson, popularna szczególnie w latach 80.
 • Mauzoleum miłości

  Świątynia Taj Mahal w Indiach po 20 latach znów otwarta dla turystów. Marmurowy budynek wyjątkowo pięknie prezentuje się w blasku księżyca, ale teraz będzie go można zobaczyć także od środka.
 • Ogłoszono nominacje do nagród W.C. Handy'ego

  Ogłoszono już nominacje do tegorocznych nagród W.C. Handy'ego - najważniejszych bluesowych nagród na świecie. W kategorii na najlepszego bluesowego artystę roku 2000 nominowani zostali: Shemekia Copeland, B.B. King, Little Milton, Taj Mahal, Rod Piazza i Bobby Rush.