tachograf

Artykuły - Tachograf (7)

 • Trudna walka z tachooszustami. Przewoźnicy apelują o odbieranie prawa jazdy

  Trudna walka z tachooszustami. Przewoźnicy apelują o odbieranie prawa jazdy

  Za manipulowanie wskazaniami tachografu kierowca powinien tracić prawo jazdy na trzy miesiące - apelują przewoźnicy, którzy mają dość patologii w branży. Dlatego TLP apeluje o wzmocnienie kadrowe ITD i przekształcenie tej formacji w służbę mundurową (dzięki czemu zwiększyłaby się liczba kontroli nocnych), a także rozszerzenie jej kompetencji w zakresie kontroli dokumentów związanych z obrotem gospodarczym i umów z pracownikami.
 • Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Kary za odpoczynek w kabinie tira

  Już nie na gorącym uczynku, tylko nawet 28 dni wstecz kontrolerzy mogą karać za spędzanie 45-godzinnego odpoczynku w kabinie tira. Uwaga na nowe podejście inspekcji krajów Unii Europejskiej. Do restrykcyjnej Francji dołączyły też Holandia, Belgia, Anglia, Niemcy, a nawet Włochy, do których kierowcy często podróżowali, by odpocząć w samochodzie. Najwyższe kary mogą sięgać nawet 30 tysięcy euro.
 • Kary nakładane na polskich przewoźników wzrosną do 12 tys. złotych

  Kary nakładane na polskich przewoźników wzrosną do 12 tys. złotych

  Sejm uchwalił zmiany w Ustawie o transporcie drogowym oraz nową Ustawę o tachografach. W związku z tym już niedługo kary nakładane na polskich przewoźników podczas kontroli drogowej wzrosną do 12 tys. złotych. Pojawią się także nowe sankcje m.in. za przekraczanie czasu pracy w porze nocnej i błędy w obsłudze tachografu.
 • Manipulowanie tachografami. Masowe i śmiertelnie groźne

  Manipulowanie tachografami. Masowe i śmiertelnie groźne

  ​Co trzeci cyfrowy tachograf w Unii Europejskiej może być zmanipulowany i nie pokazywać prawdziwych danych. Na razie organy walczą z tym poprzez kontrolę, ale już za rok wprowadzone zostaną nowe, inteligentne i trudniejsze do zmanipulowania urządzenia. Kierowcy i właściciele firm przewozowych nie zdają sobie sprawy z tego, z jakimi konsekwencjami wiążą się manipulacje.
 • Grzebałeś przy liczniku? Pójdziesz siedzieć na dwa lata!

  Grzebałeś przy liczniku? Pójdziesz siedzieć na dwa lata!

  Koniec z mataczeniem! Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wzięło na cel nieuczciwych przewoźników i kierowców, którzy manipulują przy tachografach.
 • Wprowadźmy tachografy cyfrowe

  Każdy samochód ciężarowy zarejestrowany w Polsce po 1 maja 2006 roku musi być wyposażony w tachograf cyfrowy.
 • Koniec oszukiwania tachografów

  Koniec oszukiwania tachografów

  Od nowego roku Unia Europejska zamierza wprowadzić karty chipowe i elektroniczne tachografy w autokarach i ciężarówkach. Taki system uniemożliwi oszustwa związane z czasem pracy kierowców, a to nie tylko w Polsce, zdarza się bardzo często.

Filmy - Tachograf (2)